Żele do manicure i pedicure

0
713

Manicure żelowy jest znany i popularny już od wielu lat. To metoda stylizacji, która charakteryzuje się ogromną trwałością i wytrzymałością. Żele do paznokci występują obecnie w wielu kolorach i niemal każda marka ma je w swojej ofercie. Można je stosować zarówno przy manicure, jak i pedicure. W czym tkwi sekret ich popularności? Jak i do czego ich używać? Czy sprawdzą się u każdej kobiety? Po lekturze tego tekstu nie będziesz mieć już żadnych wątpliwości!

Żele do paznokci – podział

Oferta żeli do paznokci jest naprawdę imponująca. Niemal w każdym sklepie kosmetycznym znajdziesz szeroki wybór produktów do manicure żelowego. W zależności od ich rodzaju, żele do paznokci charakteryzują się różnymi właściwościami i inaczej się je nakłada. Można je podzielić na jedno- i trójfazowe.

Żel do paznokci jednofazowy

Żel do paznokci jednofazowy łączy w sobie właściwości trzech produktów – żelu podkładowego, budującego oraz wykończeniowego. Posiada średniogęstą konsystencję i charakteryzuje się relatywnie prostą aplikacją. Najczęściej nakłada się jego dwie lub trzy warstwy.

Żel do paznokci trójfazowy

Żel do paznokci trójfazowy to zestaw trzech oddzielnych produktów – żelu podkładowego, budującego i wykończeniowego. Różnią się one konsystencją i przeznaczeniem, natomiast stylizacja przy ich udziale trwa dłużej niż w przypadku żelu jednofazowego. Żel do paznokci trójfazowy służy przede wszystkim do przedłużenia płytki.

Żele do paznokci – właściwości

Żele do paznokci kojarzą się głównie z przedłużaniem płytki, ale to nie jest ich jedyna funkcja. Świetnie radzą sobie chociażby z modelowaniem i budowaniem paznokci. Ponadto, doskonale wzmacniają naturalną płytkę. Z tej przyczyny kobiety, które mają łamliwe i miękkie paznokcie, najczęściej decydują się właśnie na stylizację żelową.

Jak wybrać kolor żelu do paznokci?

Żele do paznokci mogą występować w wersji przezroczystej, jak i kolorowej. Kobiety najczęściej decydują się na produkty o subtelnych barwach. Dlaczego? W tym przypadku żel do paznokci nie zmieni koloru lakieru nałożonego na płytkę. Nierzadko żele zastępują zresztą także kolorowy lakier do paznokci. Pozwala to na dużą oszczędność czasu. Takie produkty sprawdzają się znakomicie chociażby w stylizacjach typu french cz przy gładkich, jednobarwnych manicure.

Nakładanie żelu do paznokci

Wiele mówi się o tym, że stylizacja żelowa jest możliwa do wykonania jedynie przez profesjonalistki. Jest w tym dużo prawdy. Niezależnie od tego, czy żele aplikuje się na tips, czy formę – w każdym przypadku jest to proces wymagający od stylistki doświadczenia i większych umiejętności. Nawet korzystając z żelu jednofazowego, trzeba wiedzieć, jak się nim posługiwać i co robić, by stworzyć naprawdę estetyczną stylizację.

Różnica między nałożeniem żelu na tips i szablon

Jak już zasygnalizowaliśmy, inaczej nakłada się żel na tips, a inaczej na szablon. W pierwszym przypadku koniecznie musisz pamiętać o tym, by pierwsza warstwa produktu objęła całą powierzchnię tipsa (przy szablonie – buduje jedynie kształt i długość paznokcia). Kolejna warstwa polega na wyprofilowaniu krzywej C, a ostatnia – trzecia – kończy cały proces. Po każdej aplikacji żelu należy go oczywiście utwardzić w lampie. Tylko wtedy stylizacja ma szansę powodzenia i będzie charakteryzować się maksymalną trwałością. A co w sytuacji, gdy podczas nakładania żelu będziesz chciała “poprawić” kształt paznokcia? Miej w pobliżu pilnik, dzięki któremu będzie to możliwe.

Zakończenie manicure

W zależności od tego, czy użyjesz żelu kolorowego, czy bezbarwnego – w dalszej części manicure możesz dodatkowo pomalować paznokcie lakierem, jednak nie jest to niezbędne. Nierzadko doświadczonym paznokciomaniaczkom wystarcza tylko jeden produkt do stylizacji – żel jednofazowy, by uzyskać imponujący efekt manicure! Wszystko jest jednak kwestią wprawy przy stylizacji oraz doboru odpowiedniego produktu.

Gdzie kupić najlepsze żele do paznokci?

Żele do paznokci można kupić w niemal każdym większym sklepie kosmetycznym. Warto mieć jednak świadomość, że poszczególne produkty mogą znacznie różnić się m.in. jakością, pigmentacją oraz trwałością. Dobrze jest więc kupować je w sprawdzonych miejscach, tak jak chociażby nasz sklep internetowy AllePaznokcie. Masz wtedy pewność, że wszystkie dostępne tam produkty do stylizacji – w tym również i żele do paznokci – są wysokiej jakości. Pamiętaj także, że dzięki naszemu szerokiemu asortymentowi, nie będziesz mieć z pewnością problemu z “dorzuceniem” także innych produktów do swojego koszyka. Pozostaje nam więc życzyć Ci udanych zakupów!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here