Skup książek – Śląsk

Upodobania względem czytanych książek zmieniają się wraz z wiekiem. Kupowana literatura przez nastolatków różni się od tej kupowanej w dorosłości. W związku z tym na półkach domowych biblioteczek często można znaleźć książki, z których już wyrośliśmy i których nie potrzebujemy. Aby zrobić miejsce na nowe, warto pomyśleć o sprzedaży starych. Umożliwia to skup książek – Śląsk, który działa wyłącznie online, a przy tym pozwala od razu uzyskać informację czy możesz w nim sprzedać swoje książki. Jak to działa? Odpowiadamy!

Jak działa internetowy skup książek – Śląsk?

Skup książek nie musi działać wyłącznie stacjonarnie. Tego typu usługi coraz częściej przenoszą się do sieci, gdzie zdecydowanie łatwiej potencjalnemu klientowi sprzedać niepotrzebną literaturę. Dobrym przykładem jest tu SkupSzop.pl, który umożliwia klientom samodzielnie sprawdzenie, czy skup będzie zainteresowany odkupieniem ich książek. Wystarczy przejść do zakładki „sprzedaj książki”, a następnie podać numer ISBN publikacji. Jest to trzynastocyfrowy kod, który znajduje się przeważnie bezpośrednio pod kodem kreskowym książki.

Wpisanie kodu pozwoli Ci podjąć decyzję, czy warto sprzedać książki do wspomnianego skupu. Co ważne SkupSzop.pl określił minimalną wartość sprzedaży. Jest to 40 zł – nie ma przy tym podanej informacji, do jakiej maksymalnej kwoty możesz sprzedać książki. Oznacza to, że możesz sprzedać ich tyle, ile tylko chcesz.

Sprzedaż książek w SkupSzop.pl jest przy tym banalnie prosta. Wystarczy dodać książki poprzez wpisanie ich numeru ISBN, a następnie przejść do uzupełniania danych niezbędnych do sprzedaży. Po dopełnieniu formalności pozostaje Ci wysłać paczkę z książkami. Możesz zrobić to samodzielnie albo zamówić kuriera za pośrednictwem skupu. Druga opcja jest przy tym korzystniejsza, ponieważ usługę tą pokrywa w całości SkupSzop.pl.

Od czego zależy cena ze sprzedaży książki?

Każda książka, która zostanie wysłana do SkupSzop.pl zostaje dokładnie sprawdzona w celu nadania jej stanu zużycia. Może otrzymać stan: jak nowy, dobry lub widoczne ślady używania. Przy wycenie książki jej stan jest ważny, nie jest to jednak jedyny czynnik determinujący ostateczną cenę. Na jej wysokość wpływ ma również aktualna cena rynkowa, stan magazynowy oraz zapotrzebowanie. Warto przy tym wiedzieć, że czynniki te dynamicznie się zmieniają, dlatego zaproponowana przez skup cena obowiązuje wyłącznie na dzień składania oferty.

Co ciekawe, SkupSzop.pl zajmuje się nie tylko skupowaniem książek, ale również ich sprzedażą. Jeśli zatem poszukujesz nowych książek, w dobrym stanie i atrakcyjnej cenie, to warto zajrzeć właśnie tam.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here