Lampa do paznokci

Co jest kluczowe przy zakupie lampy do paznokci i na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę? Zapraszamy do naszego krótkiego poradnika!

Lampa do paznokci dla ciebie – jak wybrać najlepszy sprzęt?

W XXI wieku każda kobieta ma do wyboru ogrom sposobów na piękne dłonie i paznokcie. Nie dość, że metod i rodzajów manicure’u jest naprawdę wiele, to do tego wciąż rośnie liczba gabinetów kosmetycznych. Nie można zapominać, że mnóstwo typów manicure’u możesz wykonać w domowym zaciszu – o ile wcześniej uzbroisz się w odpowiedni sprzęt oraz nabędziesz podstawowe umiejętności. W większości przypadków wcale nie jest to nazbyt trudne – o ile początkowe próby mogą nie zawsze zakończyć się pełnym powodzeniem, to na pewno po niedługim czasie będziesz w stanie stworzyć zjawiskowe i barwne kompozycje. Do wykonania manicure’u potrzebujesz m.in. frezarki czy odpowiedniej lampy. Lampa do paznokci służy do utwardzenia warstwy preparatu nałożonego na płytkę paznokcia.

Przeglądając aktualne ofert w sklepach stacjonarnych czy internetowych, szybko zauważysz, że do wyboru jest naprawdę wiele produktów. Na szczęście nie musisz być ekspertką, aby podjąć optymalną decyzję. Poszukując najlepszej lampy do paznokci, z pewnością powinnaś sugerować się takimi czynnikami jak:

  • moc urządzenia,
  • rodzaj emitowanego światła,
  • kształt sprzętu (model).

Moc urządzenia jest o tyle istotna, że to głównie od niej zależy faktyczny czas naświetlania niezbędny do utwardzenia danego preparatu. Obecnie dostępne produkty mogą mieć bardzo zróżnicowaną moc. Urządzenia profesjonalne zazwyczaj mają moc wynosząca co najmniej 48 W, jeśli jednak szukasz lampy do domu, z powodzeniem sprawdzi się urządzenie o nieco słabszych parametrach. Dobrze też, aby twoja lampa oferowała opcję regulacji mocy, co pozwala dopasować pracę urządzenia do swoich aktualnych potrzeb.

Drugi istotny czynnik to rodzaj emitowanego światła. W tym względzie na rynku dominują lampy UV i lampy LED. W tym miejscu trzeba przypomnieć, że światło ultrafioletowe wykorzystywane jest przede wszystkim do manicure hybrydowego, lecz nie tylko – sprawdza się także przy manicure żelowym. Minusem takiego rozwiązania jest mniejsza żywotność lampy.

Na koniec nie można zapomnieć o kształcie lampy, co w ogromnej mierze determinuje faktyczne walory pracy z tym urządzeniem. Do twojego wyboru są np. lampy otwarte, określane także jako mostki, oraz lampy zamknięte, czyli budki. W lampach otwartych brak ścianek jest uznawany za minus, gdyż powoduje to „uciekanie” światła. Dlatego też w powszechnej opinii za nieznacznie lepsze uchodzą lampy zamknięte.

Nie da się ukryć, że poszukując najlepszej lampy do paznokci, należy wziąć pod uwagę naprawdę sporo czynników. Z drugiej strony w ten sposób znacząco zwiększasz swoje szanse na wybór sprzętu, z którego będziesz naprawdę zadowolona. Pamiętaj o naszych radach, a przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznaj się także z opiniami w sieci dotyczącymi wybranego urządzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here