5 mitów dotyczących manicure hybrydowego

Myślisz o manicure hybrydowym, ale słyszałaś wiele negatywnych komentarzy dotyczących tej metody stylizacji paznokci? Spora część opinii spotykanych w Internecie czy też wśród znajomych ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Dlatego lepiej uzupełnić szybko wiedzę, niż rezygnować z wymarzonego wyglądu. Poznaj kilka często powtarzanych mitów dotyczących hybryd na paznokciach.

Manicure hybrydowy niszczy paznokcie

Wiele pań jest sceptycznie nastawionych do manicure hybrydowego, ponieważ spotkały się z przypadkami osób ze zniszczonymi paznokciami po takiej stylizacji. Takie efekty są często jednak wynikiem błędów popełnionych np. podczas ściągania hybrydy. Ryzyko pogorszenia kondycji płytki można zmniejszyć również poprzez stosowanie wysokiej jakości lakierów ze strony https://onails.pl/. Co więcej, prawidłowo wykonana hybryda może nawet pomóc we wzmocnieniu paznokci, ponieważ chroni je przed uszkodzeniami.

Paznokcie hybrydowe są dla każdego

Wbrew pozorom hybryda nie jest dla każdej kobiety. Wśród przeciwwskazań specjaliści wymieniają różnego rodzaju schorzenia o podłożu dermatologicznym, czyli np. grzybicę. Manicure hybrydowy w takiej sytuacji może jedynie pogorszyć sytuację i niepotrzebnie wydłużyć okres leczenia. Z popularnej metody stylizacji paznokci należy zrezygnować również w przypadku uczulenia na składniki lakierów. Ponadto lepiej zrezygnować z hybryd, jeśli płytka jest bardzo zniszczona bądź pojawiły się na niej niepokojące zmiany. Taki manicure jest natomiast możliwy nawet w przypadku krótkich paznokci.

Hybrydy może wykonać tylko kosmetyczka

Manicure hybrydowy można śmiało wykonać samodzielnie w domu. Konieczne jest jednak zaopatrzenie się w niezbędne lakiery, lampę i akcesoria, które są dostępne w sklepie online O! nails. Dodatkowo warto zdobyć podstawową wiedzę dotyczącą wykonywania hybryd. Można też potrenować np. na tipsach. Inwestycja we własny sprzęt zdecydowanie się opłaca, ponieważ często jest to koszt porównywalny z kilkoma wizytami u kosmetyczki. Dla kondycji paznokci ważne jest jednak prawidłowe wykonywanie manicure.

Manicure hybrydowy jest drogi

Elegancki manicure hybrydowy wcale nie jest drogi. Należy pamiętać, że lakier może utrzymać się na paznokciach nawet trzy tygodnie. Z kolei jego zwykły odpowiednik w tym czasie będzie musiał być nałożony co najmniej kilkukrotnie. Ponadto ceny u kosmetyczek za pojedynczą wizytę przeważnie nie przekraczają stu złotych. Manicure może okazać się jeszcze tańszy, jeśli zainwestuje się we własny sprzęt.

Hybrydy są niebezpieczne dla zdrowia

Wykorzystanie lamp z technologią UV i LED budzi dość spore obawy wśród niektórych kobiet. Naświetlanie płytki paznokcia jest jednak w pełni bezpieczne. Zabieg jest krótki, dlatego nie może zaszkodzić skórze czy też przyczynić się do jej przedwczesnego starzenia się. Warto natomiast uważnie przyjrzeć się składowi lakierów i postawić na wysokiej jakości produkty, które nie zawierają szkodliwych substancji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here