Paznokcie hybrydowe to największy hit w stylizacji paznokci w ostatnich sezonach. Manicure hybrydowy cieszy się dużą popularnością przede wszystkim, dlatego, że jest trwalszy od tego tradycyjnego, łatwo go wykonać, a paznokcie po nim wyglądają niezwykle estetycznie. Paznokcie hybrydowe można wykonać w domu lub w salonie kosmetycznym. Cały zabieg nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut, ale wymaga wprawy oraz posiadania odpowiednich produktów. Zobacz, na czym polega manicure hybrydowy.

Paznokcie hybrydowe to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które marzą o zadbanych dłoniach i pięknych paznokciach, ale nie mają czasu na codziennie zabiegi pielęgnacyjne i malowanie pazurków. Manicure hybrydowy pozwala utrzymać paznokcie w nienagannym stanie nawet przez 3 tygodnie. Należy jednak pamiętać, że paznokcie hybrydowe posiadają też swoje wady. Długotrwale wykonywane powodują rozdwajanie się płytki paznokcia i znacząco ją osłabiają, dlatego warto zachować zdrowy rozsądek przy stosowaniu tej metody stylizacji paznokci.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy jest jedną z metod stylizacji paznokci. Pozwala nanieść on na paznokcie wybrany kolor lub zdobienie. Manicure wykonuje się z pomocą specjalnych lakierów, preparatów utwardzających oraz lampy UV. Paznokcie hybrydowe łączą w sobie zalety tradycyjnego manicure z tym żelowym lub akrylowym.  Lakier na paznokciach hybrydy utrzymują się ok. 2-3 tygodni.

Zabieg nałożenia hybryd opiera się na malowaniu paznokci najpierw baza, potem lakierem kolorowym, a następnie preparatem utwardzającym. Każda z tych warstw utrwalana jest pod lampą UV.

Jak przebiega stylizacja paznokci hybrydowych?

Wykonanie paznokci hybrydowych zaczyna się od wykonania tradycyjnego manicure. Polega on na usunięciu skórek, obcięciu i przy piłowaniu paznokci, nadaniu im odpowiedniego kształty oraz wypolerowaniu płytki. Do takich zabiegów używa się pilniczków, obcinacza i innych narzędzi.

Tak przygotowany paznokieć pokrywa się lakierem baza i utwardza pod lampą UV, następnie na tę warstwę nakłada się kolejną będącą lakierem kolorowym i ponownie utwardza w lampie, na koniec nakłada się top coat nadający paznokciom błysku. Najważniejsze jest to, aby każdą warstwę nałożonego lakieru utrwalać za pomocą lampy do paznokci hybrydowych. W innym wypadku lakier będzie się kleiło do rąk i odchodził od płytki.

Warto również wiedzieć, że paznokci hybrydowych nie da się zmyć za pomocą tradycyjnego zmywacza do paznokci. Można to robić w salonie kosmetycznym lub przy użyciu specjalnego płynu, acetonu. Hybryd nie należy odrywać na siłę, bowiem może o skutkować trwałym uszkodzeniem płytki paznokcia.

Czy warto robić paznokcie hybrydowe?

Zwolenniczki paznokci hybrydowych wymienia cały szereg zalet tego typu manicure. Przede wszystkim jako korzyści manicure hybrydowego podaje się piękny wygląd paznokci przez długi czas oraz oszczędność czasu. Manicure hybrydowy eliminuje konieczność codziennego malowania paznokci czy zmagania się z odpryskami. Podaje się też, że paznokcie hybrydowe są bezpieczniejsze i mniej obciążające dla płytki niż manicure żelowy czy akrylowy. Efekt hybryd jest też o wiele bardziej naturalny niż w przypadku paznokci żelowych i akrylowych. Należy pamiętać, że hybrydy wykonuje się na własnych paznokciach, a ta forma stylizacji paznokci nie pozwala na ich wydłużenie.

Czy paznokcie hybrydowe są bezpieczne?

Mimo rozlicznych zalet paznokcie hybrydowe posiadają też wady. Manicure wykonywany przez długi czas znacząco obciąż płytkę paznokcia i może prowadzić do jej rozwarstwiania się, kruchości, łamliwości i giętkości. Dlatego też zaleca się, aby paznokci hybrydowych nie nosić przez cały czas, a paznokciom dać odpocząć od intensywnych zabiegów zdobniczych.

Jako wady paznokci hybrydowych wskazuje się również stosunkowo długi czas ich wykonania, na sam zabieg przeprowadzić dokładnie, trzeba poświęcić ok. godzinę czasu. Cena paznokci hydronowych również nie należy do ich zalet. W gabinetach kosmetycznych za manicure hybrydowy trzeba zapłacić ok. 100 złotych, a w przypadku ponadstandardowych zdobień jeszcze więcej. Co prawda paznokcie hybrydowe można wykonać samodzielnie w domu, ale do tego potrzeba umiejętności oraz sprzętu. Warto pamiętać, że osoby początkujące mogą wykonać stylizację, z której nie do końca będą zadowolone.

Jako wadę paznokci hybrydowych wskazuje się też proces ich usuwania. Po ok. 2 tygodniach hybrydy tracą swój urok i konieczne jest ich zdjęcie. Usuwanie hybryd jest nie tylko czasochłonne, ale i obciążające dla paznokci.

Kiedy lepiej zrezygnować z paznokci hybrydowych?

Jako przeciwwskazania do wykonania manicure hybrydowego wymienia się przede wszystkim choroby paznokci np. zakażenia grzybami. Na hybrydy nie powinny się również decydować panie z paznokciami kruchymi i podatnymi na złamania. Przed wyganianiem zdobienia trzeba też zwrócić uwagę na:

  • widoczne na płytce paznokcia bruzdy, fałdy i linijne wybroczyny podpaznokciowe
  • przebarwienia po przebytym urazie
  • wklęsłe płytki paznokciowe, na których są widoczne zagłębienia
  • łytkę paznokcia oddzielającą się od łożyska
  • pogrubienie i przerost płytki paznokcia
  • przebarwienia płytki.

Wyżej wskazane objawy mogą być symptomem poważnych chorób paznokci i wymagają konsultacji z dermatologiem, zakrycie takich niedoskonałości lakierem w niczym nie pomaga.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here