Na czym polega Mezoterapia

Medycyna estetyczna oferuje obecnie niesamowite wręcz rozwiązania dla poprawy kondycji skóry. Jedną z metod jest mezoterapia, która jest metodą uniwersalną i niezastąpioną do prędkiej i bardzo skutecznej regeneracji skóry. Wygląd znacznie się poprawia, a pacjent wizualnie wygląda na dużo młodszego. Co ciekawe, mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych w Polsce. Wiele Polaków i Polek decyduje się nań z uwagi na wysoką skuteczność. W końcu to pielęgnacja i odmłodzenie dzięki sprytnym zabiegom.

Technika ta polega na wstrzykiwaniu substancji aktywnych pod skórę, omijając najbardziej zewnętrzną warstwę naskórka, przez którą klasycznie nałożone kosmetyki nie przenikają. Odpowiedni dobór składników powoduje, że mezoterapia przynosi niesamowite rezultaty w bardzo krótkim czasie. Ważne jest także to, że zabieg można przeprowadzić zarówno na młodych jak i starszych pacjentach. Zwykle stosuje się go w przypadku zaniedbanej skóry, która jest zmęczona i wysuszona. Mezoterapia pomaga także w przypadku blizn potrądzikowych czy przebarwień słonecznych, jednocześnie będąc idealną opcją dla starzejącej się skóry wymagającej większego odżywienia. Co więcej, tą metodę można swobodnie łączyć z innymi zabiegami – wszystko zależy od upodobań i wyboru zabiegu u kosmetyczki.

Mezoterapia – przebieg zabiegu

Ze względu na użycie igieł, przed zabiegiem nakłada się maść znieczulającą, która znacznie redukuje ból. Później następuje podanie substancji odżywczych prosto do skóry. Odbywa się to za pomocą bardzo cienką igłą. Wstrzykiwana substancja jest mniej więcej podawana na głębokości około 2 do 3 milimetrów. Zachowuje się paro centymetrowe odstępy. Po samym zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia i drobne sińce, które po paru dniach znikają. Co ciekawe, już jeden zabieg wizualnie poprawia stan skóry. Niestety dla osiągnięcia pożądanego rezultatu powinno wykonać się od 4 do 6 zabiegów. Częstotliwość jest ściśle związane z podawanymi substancjami i stanem skóry pacjenta. Oprócz mezoterapii zwykle wykonuje się zabiegi komplementarne – po to by utrzymać dobry efekt jak najdłużej.

Doradza się, by zabieg nie był wykonywany w lecie. Oficjalnie można go wykonywać o każdej porze roku, ale pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji skóry i stosowaniu kremu z filtrem. Odradza się odwiedzania sauny i wysiłku fizycznego do pięciu dni po zabiegu. Warto pamiętać także o nawadnianiu się – to znacznie przyśpieszy proces gojenia się.

Wskazania do mezoterapii:

  • chęć odmłodzenia, wygładzenia i odżywienia skóry
  • zmarszczki i poprawa jędrności
  • profilaktyka
  • cienie pod oczami
  • redukcja blizn i przebarwień
  • ujędrnienie, przywrócenie napięcia i elastyczności skóry
  • leczenie rozstępów i blizn
  • leczenie i profilaktyka wypadania włosów

Mezoterapia jest praktycznie dla każdego! To szybka i skuteczna metoda na odmłodzenie skóry i doprowadzenie jej do dużo lepszego stanu. Jedyną przeszkodą może być dość wysoka cena zabiegu. Biorąc pod uwagę, że potrzeba zwykle przynajmniej 4 wizyt w gabinecie kosmetycznym, to kwota 300 zł za jedną wizytę, to całkiem sporo. Czego się nie robi dla pięknej skóry!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here