Jak usunąć lakier hybrydowy

Ilość kolorowych lakierów hybrydowych dostępnych na rynku sprawia, że manicure hybrydowy chcemy zmieniać jak najczęściej. Ten możemy dopasować do panujących trendów, ubioru, pory roku, a nawet i humoru! I choć hybrydy nie wpływają negatywnie na paznokcie i skórki wokół nich to ich nieprawidłowe usuwanie może przyczynić się do osłabienia paznokci. W jaki więc sposób zrobić to prawidłowo? Jak usunąć lakier hybrydowy, tak aby nie pogorszyć kondycji paznokci? Zapraszamy do lektury naszego poradnika, który powstał we współpracy z Karoliną Rzepecką – instruktorką marki NOX!

Jak usunąć hybrydę w domu?

Manicure hybrydowy można usunąć na dwa sposoby. Pierwszy z nich to wykorzystanie zmywacza do paznokci, a drugi to użycie frezarki. I tak stosowanie acetonu kosmetycznego nie wymaga większej wprawy i można go z powodzeniem zastosować w domowym zaciszu, zaś korzystanie z frezarki wymaga sporego doświadczenia i umiejętności. W dzisiejszym poradniku skupimy się więc na tym pierwszym sposobie. Jak zatem zacząć?

Niestety, zarówno jeden, jak i drugi sposób może być szkodliwy dla paznokci, dlatego przed przystąpieniem do zabiegu warto zabezpieczyć je odżywczą oliwką. W przypadku braku specjalistycznego preparatu, można wykorzystać również mieszankę oliwy z kilkoma kroplami soku z cytryny. To pozwoli uniknąć przesuszenia delikatnego naskórka oraz zabezpieczy paznokcie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Gdy paznokcie i skórki są już zabezpieczone, można rozpocząć proces usuwania hybryd. Sięgamy więc po bloczek polerski lub pilnik o gradacji 180, a następnie spiłowujemy wierzchnią warstwę topu, która pokrywa lakier hybrydowy. W ten sposób zmywacz do paznokci lepiej się wchłonie, a tym samym skuteczniej usunie hybrydy.

Jak usunąć manicure hybrydowy w domu?

Po zmatowieniu topu pokrywającego stylizację, czas przejść do kolejnego kroku, czyli wyboru zmywacza do paznokci. W tym wypadku niezwykle istotna jest jakość produktu, zwłaszcza jeżeli zależy nam na skutecznym i bezpiecznym działaniu. Jeżeli więc nie zmieniamy stylizacji zbyt często, możemy sięgnąć po klasyczny aceton do paznokci, który wykazuje bardzo silne działanie rozpuszczające. Gdy jednak lubimy często zmieniać manicure hybrydowy, zdecydowanie lepszym wyborem będzie płyn do usuwania hybryd z lanoliną, który oprócz delikatniejszego składu, nie wysusza skórek, a dodatkowo natłuszcza okolice paznokci.

Jak zmyć hybrydy bez użycia frezarki?

Po wyborze preparatu czas na ostatni etap, czyli zmycie stylizacji. W tym celu preparat do usuwania lakierów hybrydowych aplikujemy na waciki bezpyłowe, następnie przykładamy je do zmatowionych wcześniej paznokci i na koniec zabezpieczamy klipsami lub owijamy folią aluminiową. Po około 10-15 minutach zdejmujemy waciki i drewnianym patyczkiem sprawdzamy, czy lakier hybrydowy odchodzi z paznokci. Jeżeli tak, możemy zdrapać jego resztki, a gdy wciąż nie odchodzi od płytki, zabieg powtarzamy przez kolejne 5 minut. W ten sposób pozbędziemy się resztek manicure hybrydowego, a ostatnim etapem będzie posmarowanie dłoni odżywczym kremem do rąk, który wspomoże regenerację paznokci i skórek wokół nich.

Czego nie robić podczas zmywania hybryd?

Podczas usuwania lakieru hybrydowego najważniejsza jest ostrożność. Nie powinno się ani zrywać, ani zdrapywać hybryd, ponieważ te mogą odejść razem z wierzchnią częścią płytki paznokcia, co finalnie spowoduje jej osłabienie i może skończyć się wizytą u dermatologa. Nie wolno również moczyć dłoni w miseczce z acetonem, gdyż tak jak wspomnieliśmy jest to inwazyjny rozpuszczalnik, który wysusza i osłabia. Nie powinniśmy także we własnym zakresie uczyć się spiłowywania hybryd frezarką, której użycie wymaga wprawy i doświadczenia. Gdy jednak chcemy usunąć manicure hybrydowy bez acetonu, powinniśmy poprosić profesjonalistkę lub udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here