Jak zlikwidować worki i cienie pod oczami
Przyczyny worków i cieni pod oczami są różne ale efekt zawsze ten sam: zmęczona i postarzona twarz. Ten wizualny problem dotyczy wielu osób i o ile kobiety mogą w miarę szybko zakamuflować worki i cienie pod oczami kryjącym makijażem to mężczyźni nie mają tak łatwo. Dlaczego podkrążone oczy są tak problematyczne? Po pierwsze przez nie nasza twarz wygląda starzej. Po drugie wiele osób stwierdza, że osoba z cieniami wokół oczu jest niewyspana i przemęczona, a wcale tak nie musi być. Zatem jak usunąć worki i cienie pod oczami albo chociaż zmniejszyć ich widoczność?

Skąd się biorą worki i cienie pod oczami?

Podkrążone oczy mogą mieć swoją przyczynę w genach, w końcu są osoby z tendencją do pojawiania się tego defektu oraz osoby, u których podkówki to rzadkość. Jednak bez względu czy odziedziczyliśmy worki i cienie pod oczami po rodzicach lub dziadkach to przyczyną ich powstawania najczęściej jest zmęczenie, brak snu, stres, niezdrowa dieta, nadużywanie używek takich jak alkohol i papierosy. Poza tym alergia i niektóre choroby, w tym zatrucia np. metalami ciężkimi wywołują pojawienie się ciemnych obwódek wokół oczu. Warto więc obserwować cały swój organizm i zbadać co jest przyczyną worków i cieni pod oczami. Dzięki temu usiłowanie ich usunięcia prawdopodobnie będzie bardziej efektywne.

Po pierwsze dla osób przemęczonych i niewyspanych bardzo ważna jest higiena snu, czyli zadbanie o minimum 8 godzin nieprzerwanego snu co gwarantuje odpoczynek oraz pełną regenerację organizmu. Pamiętajmy o odpowiedniej temperaturze w sypialni oraz zmyciu makijażu przed snem.

Po drugie alergicy powinni, o ile to możliwe, stronić od alergenu i w razie nasilenia objawów alergii skontaktować się z alergologiem, aby dostać receptę na leki na alergię oraz aby sprawdzić co jest przyczyną alergii. Może to być np. nietolerancja glutenu.

Widoczność cieni i powstawanie worków pod oczami może nasilać się też z wiekiem i postępujący starzeniem się skóry, a czynnikami które dodatkowo negatywnie wpływają na kondycję skóry pod oczami są: nadużywanie kofeiny, alkoholu, palenie papierosów oraz mało urozmaicona dieta uboga w warzywa i owoce. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że my sami mamy ogromny wpływ na wygląd naszej skóry i cery, a modyfikacja trybu życia na bardziej aktywny i regularny powinna pomóc.

Domowe sposoby na cienie i worki pod oczami

W czasach, gdy nie było tak dobrze zaopatrzonych drogerii i aptek nasze babcie i prababcie stosowały domowe metody na opuchnięcia i sińce pod oczami, najczęściej z wykorzystaniem produktów dostępnych w kuchni. Dzięki temu nawet wykończone domowymi obowiązkami lub po nieprzespanej nocy wyglądały promiennie i zdrowo. Do tej pory powszechnie stosowany jest okład ze schłodzonych plasterków ogórka, który zmniejsza obrzęk i zaczerwienienie oczu. Z kolei maseczka z ziemniaków ma właściwości ściągające, czyli usuwa worki pod oczami. Można też wykorzystać torebki po zielonej lub czarnej herbacie ekspresowej, które przykładamy do powiek po ostudzeniu. Obecne w herbacie flawonoidy i garbniki poprawią krążenie w skórze zmniejszając widoczność podkówek. Natomiast napar z rumianku działa rozjaśniająco i przeciwzapalnie. Wystarczy torebki po herbacie ziołowej zostawić na powiekach na 10 minut. Jeżeli masz na parapecie krzak aloesu w doniczce to wykorzystaj odrobinę żelu z wnętrza liścia aby zrobić tonizujący i nawilżający żel pod oczy. Napinająco na skórę pod oczami zadziała też zimny okład wykonany np. przy pomocy dwóch łyżek schłodzonych w lodówce i przyłożonych do powiek.

Drogeryjne i apteczne preparaty na poprawę wyglądu skóry wokół oczu

Kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu znajdziemy w każdej drogerii i aptece, w tym krem na worki i cienie pod oczami. Ze względu na to, że skóra pod oczami jest wrażliwa, cienka i delikatna najbezpieczniej jest wybierać atestowane produkty znanych i sprawdzonych marek, które zostały przetestowane klinicznie, są hipoalergiczne i wolne od silnych konserwantów. Do wyboru mamy m.in. krem pod oczy z witaminą K, C i retinolem oraz żel pod oczy z wyciągiem ze świetlika, arniki, miłorzębu japońskiego i bławatka. Aby poprawić skuteczność kosmetyków na worki i cienie pod oczami można podczas aplikacji wykonać delikatny masaż skóry wokół oczu co pobudzi mikrokrążenie i odblokuje naczynia limfatyczne. Dzięki temu usuniemy zastój limfy odpowiedzialny za powstawanie worków i cieni pod oczami. Dużym powodzeniem cieszą się również żelowe opaski na oczy, które przechowujemy w lodówce i w dowolnej chwili robimy nimi relaksujące okłady.

Podsumowując regularnie nakładany żel/krem/serum na cienie i worki pod oczami, wyeliminowanie papierosów, alkoholu i wysoko przetworzonych produktów z diety oraz regularny sen i odpoczynek to najprostsza droga aby podkrążone oczy nie szpeciły naszej urody.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here