Trudne łatwego początki – czyli jak zacząć nosić soczewki kontaktowe?

0
2158

Wiele osób rezygnuje z noszenia soczewek kontaktowych w obawie przed dyskomfortem, jaki mogą odczuwać nasze oczy po ich założeniu. Tymczasem szkła kontaktowe w odróżnieniu od okularów zapewniają swobodę ruchów, nie zmieniają swojego położenia oraz nie zaparowują. Szkoda więc byłoby nie skorzystać z ich zalet. I chociaż początki bywają trudne, szybko opanujemy technikę zakładania i zdejmowania soczewek. Od czego więc powinniśmy zacząć naszą przygodę z soczewkami?

Przede wszystkim od wizyty u specjalisty. Okulista lub optometrysta wykona badanie wzroku, określi naszą wadę i odpowiednio dobierze pierwsze szkła kontaktowe, biorąc pod uwagę także nasz indywidualny styl życia i preferencje. Jeśli potrzebujemy rozwiązań do noszenia okazjonalnego, wymiennie z okularami, dobrym rozwiązaniem będą soczewki jednodniowe. Ich podstawowym atutem jest to, że nie wymagają pielęgnacji. Na koniec dnia po prostu je ściągamy i wyrzucamy do kosza.

W przypadku częstego i codziennego użytku dobrze sprawdzają się soczewki kontaktowe o przedłużonym trybie noszenia, który może wynosić nawet miesiąc. Wówczas o szkła należy odpowiednio dbać – po zdjęciu trzeba je wyczyścić i włożyć do specjalnego pojemnika z płynem, w którym będą przechowywane.

Odpowiedni dobór soczewek kontaktowych przez specjalistę sprawi, że podczas ich noszenia nie będziemy odczuwać żadnego dyskomfortu. Co więcej, w trakcie pierwszej wizyty pod okiem lekarza nauczymy się prawidłowego zakładania i zdejmowania szkieł. Oczywiście wiele zależy od indywidualnych zdolności manualnych, jednak nie jest to skomplikowane.

Gdzie kupić soczewki kontaktowe?

By uniknąć zakupu podróbek i mieć możliwość ewentualnej reklamacji, warto kupować soczewki w autoryzowanym salonie optycznym, takim jak Trendy Opticians. W ofercie sklepu https://trendyopticians.pl/soczewki-kontaktowe znajdziemy szeroki wybór szkieł kontaktowych. Nie będziemy mieć zatem żadnych trudności w ich doborze do rodzaju wady, jaką mamy, i preferowanego trybu noszenia.

Dostępne są również soczewki kontaktowe kolorowe. Rozwiązania te przypadną do gustu przede wszystkim miłośnikom zmiany wyglądu. Są to produkty całkowicie bezpieczne dla oczu. Pochodzą bowiem od sprawdzonych producentów.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here