Jak często Polki chodzą do fryzjera

Usługi fryzjerskie są jednymi z najbardziej popularnych, biorąc pod uwagę dbałość o nasz wizerunek, atrakcyjność zewnętrzną i dbanie o walory urody. Okazuje się, że do salonów fryzjerskich uczęszcza nawet 95% dorosłych Polaków, a średnio raz w miesiącu robią to kobiety po 40 roku życia. Z jakich konkretnie zabiegów korzystają najczęściej? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Fryzjer jak najlepszy przyjaciel

Większość osób ma problem ze znalezieniem odpowiedniego fryzjera, który zadbałby o ich włosy w należyty sposób. Osoby, które korzystają z usług Appo Hair potwierdzają, że znalezienie dobrego stylisty fryzur jest nie lada wyzwaniem, dlatego kiedy udało im się znaleźć idealny salon, nie mają zamiaru go zmieniać.

Warto wiedzieć, że wybór fryzjera, który zadba o należyty stan włosów, zależy od co najmniej kilku czynników, a na pewno nie jest podyktowany jedynie umiejętnościami technicznymi. Liczy się również samo podejście do klienta, empatia, rozumienie indywidualnych potrzeb. Uwagę zwraca się także na znajomość najnowszych trendów i umiejętność ich realizacji. Trzeba mieć na uwadze, że to fryzjer nierzadko ma ogromny wpływ na nasz wygląd zewnętrzny. Jedna wizyta może doprowadzić włosy do tragicznego stanu, tak samo jedna może bardzo korzystnie wpłynąć na nasz wizerunek.

Co ciekawe, fryzjer nierzadko uznawane jest wręcz za przyjaciela. To prawda, że do tego samego salonu chodzimy przez długie lata, ale chodzi raczej o to, że siedząc na fotelu fryzjerskim, można porozmawiać praktycznie o wszystkim. Co ważne, w licznych kwestiach fryzjer jest przecież osobą postronną, a więc w pełni obiektywną.

Jakie zabiegi są wykonywane najczęściej w salonach fryzjerskich?

Ciekawostką jest to, że do fryzjera nawet co miesiąc chodzą osoby po 40 roku życia oraz seniorzy. Najrzadziej na takie wizyty pozwalają sobie nastolatkowie oraz studenci. Wiele zależy również od zasobności portfela, a trzeba przyznać, że usługi fryzjerskie nie należą do najtańszych. Wśród nich widać zresztą sporą rozpiętość. Usługa strzyżenia czy podcięcia końcówek to wydatek średnio 50 złotych, ale z umyciem głowy i modelowaniem włosów, zapłacić trzeba mniej więcej 120 złotych. Na taką usługę decydujemy się zresztą najczęściej.

Popularna jest również koloryzacja włosów. To zabiegi zaliczane do najdroższych, a ich cena oscyluje wokół kwot od 250 do nawet 600 złotych. Pod uwagę warto brać długość i gęstość włosów, jakość zastosowanych preparatów czy potrzeby klienta.

Co istotne, coraz częściej klienci salonów fryzjerskich decydują się także na zabiegi pielęgnacyjne. Ich koszt to mniej więcej 100-200 złotych, natomiast nie da się ukryć, że tylko profesjonalna regeneracja pozwala uzyskać naprawdę nieskazitelny wygląd włosów, który niewątpliwie staje się uznanym atrybutem piękna.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here