Jak prawidłowo wykonywać pielęgnację twarzy

Nasza twarz codziennie jest wystawiana na próbę. Wszelkie zanieczyszczenia, nawet te niewidoczne, są dużym wyzwaniem dla skóry. Tak samo makijaż nie jest jej sprzymierzeńcem. Regularne dbanie o twarz, a także całe ciało, to podstawa aby utrzymać stan skóry w dobrej kondycji.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy krok po kroku?

Podstawą dobrej pielęgnacji jest regularność. Najlepiej wykonywać ją rano – w celu zmycia zanieczyszczeń i toksyn powstałych w procesie regeneracji i detoksykacji skóry w nocy – oraz wieczorem, aby zmyć pozostałości w postaci m.in. kurzu, potu czy nadmiaru sebum.

Poranna pielęgnacja powinna być szybka, ale efektywna, gdyż przeważnie nie mamy wystarczająco dużo czasu. Po wykonaniu tych czynności możemy przystąpić do makijażu:

– Oczyszczenie – idealnym kosmetykiem do tego punktu będzie pianka lub żel do mycia twarzy, oczywiście odpowiednio dobrany na podstawie twojego typu skóry.

– Tonizacja – za pomocą toniku lub hydrolatu. Nie jest to obowiązkowy krok, jednak pomaga on przywrócić odpowiednie pH skóry.

– Serum – nakładamy na lekko wilgotną skórę, kiedy tonik nie zdążył się jeszcze wchłonąć. Również ten etap można pominąć, jednak dostarcza on więcej substancji aktywnych dla skóry. Natomiast jego stosowanie może wywołać podrażnienia i zaczerwienia, dlatego jeśli już się zdecydujesz na ten etap warto poszukać na początek jakiegoś delikatnego produktu.

– Krem nawilżający – nawilżenie skóry to podstawa!

– Krem z filtrem SPF – ten krok jest obowiązkowy przez cały rok, nie tylko w lato. Chronienie skóry przed promieniami UV nie tylko opóźnia proces starzenia się skóry, ale również zmiejsza ryzyko jej chorób.

Wieczorem mamy już więcej czasu i możemy pozwolić sobie na dokładniejszą pielęgnację. Wbrew pozorom część kroków się powtarza, a etapy pielęgnacji prezentują się następująco:

– Demakijaż – obowiązkowo codziennie dokładnie zmywamy makijaż. Idealnym rozwiązaniem będzie płyn micelarny lub olejek.

– Oczyszczenie – podczas demakijażu nie uda się nam zmyć wszystkiego, dlatego ważne jest aby domyć skórę za pomocą pianki lub żelu.

– Tonizacja – wieczorem również nie jest ona obowiązkowa.

– Peeling/maseczka – wykonujemy 1-2x w tygodniu w zależności od typu i potrzeb skóry.

– Serum – również można pominąć ten etap

– Krem odżywczy na noc – wspomaga regeneracje skóry w nocy.

Pielęgnacja twarzy pomaga zachować jej dobry stan przez wiele lat. Dlatego warto znaleźć trochę czasu w ciągu dnia, aby wspomóc ją w trudnościach, które napotyka każdego dnia, a na pewno się nam odwdzięczy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here