Dla wielu osób rozszerzone naczynka, szczególnie w widocznych miejscach skóry na twarzy, dekolcie czy nogach są prawdziwym problemem. Często maskowanie fluidami i pudrami niewiele pomaga. Warto wtedy rozważyć poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej, jakim jest zamykanie naczynek za pomocą specjalnych metod.

Skąd biorą się nieestetyczne pajączki i nienaturalny rumień?

Ta przykra przypadłość spowodowana jest pękaniem rozszerzonych naczynek włosowatych, które jeśli są nie leczone obejmują większe obszary podskórne, powodując bardzo niekomfortowe i nieładne zaczerwienienie oraz pieczenie skóry. Szczególnie na takie efekty narażona jest cienka skóra okolic nosa, policzków i brody. Nienaturalne zaczerwienienia pojawiają się w określonych sytuacjach, najczęściej po wypiciu gorącej kawy czy herbaty, po spożyciu alkoholu i potraw o pikantnym smaku, pod wpływem wysokiej lub niskiej temperatury, a także promieni słonecznych i wiatru.

Co należy wiedzieć, przygotowując się do zabiegu zamknięcia naczynek?

W pierwszej kolejności należy skonsultować się z lekarzem specjalistą, który dobierze zabieg najlepszy dla danego pacjenta. Zależy to od stopnia zaawansowania zniszczeń naczynek krwionośnych oraz od stanu zdrowia osoby, która chce poddać się zabiegowi. Na około dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem trzeba odstawić leki fotouczulające oraz zawierające kwas salicylowy.

Metody na skuteczne zamykanie naczynek

Najbardziej popularne metody zamykania popękanych naczynek to oddziaływanie laserem lub też elektrokoagulacja, czyli chirurgiczna interwencja.Zabieg przy użyciu lasera IPL pozwala na likwidację objawów zaczerwienienia poprzez zastosowanie ruchomej głowicy emitującej światło o określonej częstotliwości. W czasie zabiegu dochodzi do wysuszenia i obumarcia uszkodzonych naczyń, a cera w krótkim czasie dochodzi do prawidłowego stanu.Drugą metodą stosowaną w gabinetach medycyny estetycznej jest leczenie przy użyciu lasera VPL o szerokim spektrum wiązki światła. Podczas zabiegu dochodzi do procesu fototermolizy, która zamyka uszkodzone naczynia podskórne i leczy przewlekły, mocno zaawansowany rumień.Przy długotrwałym i zaniedbanym schorzeniu stosuje się chirurgiczną metodę zwaną elektrokoagulacją, która polega na zastosowaniu elektrod o wysokiej częstotliwości emitowania prądu. Specjalne urządzenie ścina białko w naczyniach, w wyniku czego następuje ich uszczelnienie i zamknięcie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here