Przeszczep włosów FUE

Przeszczep włosów FUE jest obecnie jedną z najnowocześniejszych metod przeszczepu włosów, która polega na pobraniu włosów z tylnej części głowy oraz boków i przeszczepieniu w miejsca o zmniejszonej gęstości. Cały zabieg odbywa się z użyciem znieczulenia i trwa do kilku godzin.

Przygotowanie się do przeszczepu włosów metodą FUE polega na przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych badań oraz utworzeniu dokumentacji.  Istotne jest, aby na kilka dni poprzedzających zabieg nie spożywać żadnych środków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna oraz nie pić alkoholu mocnej kawy, czy herbaty. Przeciwwskazaniem dla przeszczepu włosów metodą FUE są zakaźne choroby głowy oraz cukrzyca.

Badania, które należy wykonać przed zabiegiem

Przeszczep włosów metodą FUE wymaga przeprowadzenia kilku badań w terminie od 7 do 10 dni przed operacją:

  • morfologia,
  • układ krzepnięcia krwi,
  • poziom cukru we krwi,
  • badanie ogólne moczu,
  • HBS.

Przebieg całego zabiegu

Przed zabiegiem przeszczepu metodą FUE projektuje się linie włosów, aby efekt osiągnięty po zabiegu miał w pełni naturalny wygląd. Po wyznaczeniu linii włosów lekarz pobiera włosy, selekcjonuje je oraz wszczepuje wedle wyznaczonego projektu.

Po udanym przeszczepie włosów pacjent otrzymuje instrukcje pozabiegowe. Sam proces gojenia jest stosunkowo szybki, gdyż wynosi jedynie około 1 tygodnia dla okolicy dawczej oraz około 2 tygodni dla okolicy biorczej. Podczas gojenia nie powinno się podejmować wysiłku fizycznego oraz nie należy nosić ciasnego nakrycia głowy, gdyż może ono prowadzić do obtarć.

Czego można się spodziewać po zabiegu?

Po pierwszych siedmiu dniach większość pacjentów nie ma posiada już śladów zabiegu w okolicy dawczej. Przeszczepione włosy się już na tyle silne, że ciężko jest jest je wyrwać, jednak mogą pojawić się objawy gojenia w postacie swędzenia. W okresie do 4 tygodni należy unikać ekspozycji na światło słoneczne. W dalszym czasie mogą pojawiać się krosty, które najpewniej znikną bez interwencji. 2 do 4 miesięcy po zabiegu przeczepione włosy zaczną rosnąć w rzadkiej i cienkiej formie.

Po upływie 4 do 6 miesięcy od przeszczepu włosów FUE można zaobserwować, że nowe włosy powoli stają się długie, grube i widoczne. W tym okresie w zależności od zaleceń lekarza może być potrzebna wizyta kontrolna.

Do 12 miesięcy od zabiegu włosy zaczynają rosnąć jakby były naturalne – stają się gęste i długie.

W okresie od 12 do 18 miesięcy można spodziewać się ostatecznego efektu, czyli mocnych i gęstych włosów, wyglądających w pełni naturalnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here