Zdrowa i bujna fryzura jest nie tylko ozdobą każdego człowieka, jest też wyznacznikiem atrakcyjności i seksualności. Zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn, partner o mocnych, zdrowych włosach oceniany jest jako ładniejszy, bardziej przystojny i taki z którym chętniej nawiążemy znajomość.

Wypadające włosy – przyczyny

Przyczyn wypadania włosów może być wiele na przykład długotrwałe przyjmowanie niektórych leków, przewlekłe choroby, stres, sezonowe osłabienie, niezdrowa dieta. Optymalnie byłoby zacząć od zdiagnozowania i wyeliminowania przyczyny a dopiero w dalszej kolejności walka z wypadaniem. Jeśli zła kondycja włosów wynika z przyjmowania leków lub długotrwałej choroby można tylko i wyłącznie próbować wzmocnić organizm i działać miejscowo, starając się polepszyć kondycję włosów. W innych przypadkach dobrze jest zacząć od badania krwi, pozwoli to sprawdzić czego w organizmie brakuje i postarać się temu zaradzić.

Wcierki jako ratunek dla włosów

Wcierki są często niedocenianym i opuszczanym elementem w walce o zdrowe i silne włosy. Niesłusznie, na wypadające włosy mogą one mieć, wręcz zbawienny wpływ, ponieważ działają nie tylko na same włosy ale też na cebulkę i skórę, która ją otacza.W związku z tym, że na wypadające włosy duży wpływ ma właśnie kondycja skóry głowy, dobrze jest zadbać o właściwe jej ukrwienie. Bardzo popularne są obecnie peelingi keratolityczne dostępne w aptekach. Jeśli nie chcemy go kupować można pokusić się o wykonanie domowego peelingu cukrowego czy kawowego, w ten sposób skóra głowy zostanie oczyszczona i pobudzone zostanie krążenie. Aplikacja wcierki po takim zabiegu będzie miała jeszcze mocniejsze działanie. Dodatkowo masaż również pozytywnie wpłynie na kondycję cebulek włosowych. W przypadku słabej kondycji czupryny jako ratunek dla włosów wypadających najbardziej polecana jest wcierka z kozieradki, ma ona działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, dodatkowo stymuluje włosy do wzrostu i pobudza uśpione cebulki. Innym popularnym preparatem do wcierania jest olej z łopianu z dodatkiem papryczki chili, wyciąg z łopianu wzmacnia włosy i je regeneruje natomiast wyciąg z papryczki chili poprzez swoje drażniące i pobudzające działanie, przyspiesza krążenie a tym samym stymuluje cebulki włosowe. Wcierka ze połączenia skrzypu i pokrzywy, tak przygotowany wywar można wcierać we włosy jako kurację przeciw wypadaniu oraz przeciw przetłuszczaniu się włosów. Oba te zioła znane są ze swojego dobroczynnego wpływu na kondycję włosów.Woda brzozowa stosowana już przez nasze babcie, dalej ma wielu zwolenników. Ponieważ wyciąg z brzozy zawiera firosterole oraz kwas salicylowy ma działanie odbudowujące, wzmacniające ale też bakteriobójcze, dzięki temu pozwala utrzymać skórę głowy a tym samym i cebulki w dobrej kondycji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here