XXI wiek jest czasem bardzo specyficznym. Przede wszystkim bowiem trzeba koniecznie wspomnieć o tym, że dzisiaj w naszym życiu dominuje naprawdę wysoki poziom stresu. Praca, obowiązki, szybkie życie i problemy nie dają nam się odprężyć i w końcu odpocząć. Jak można temu zaradzić?

Błędne koło stresu

Na początku warto powiedzieć kilka słów o samym stresie. Jak on wpływa na nasz organizm? Negatywnie, to oczywiste, jednak co dalej? Otóż stresując się przede wszystkim napinamy mięśnie, pobudzamy nasz układ adrenergiczny. Co to oznacza w praktyce dla naszego organizmu?

Spięte mięśnie odpowiedzialne są za bóle – głowy, pleców, karku. Pobudzenie układu współczulnego zaś odpowiada za to, że mamy biegunki, zaparcia, nudności, kiepsko się czujemy, drżą nam ręce, cały czas kiepsko funkcjonujemy, źle śpimy. Warto dodać, że jak już raz wpadniemy w szpony stresu, to niestety wpadniemy także w błędne koło, ponieważ stres się będzie nasilał i nasilał.

Masaż leczniczy – znakomita myśl!

Z tego też powodu naprawdę warto zastanowić się nad masażem leczniczym. Co to tak dokładnie jest? Otóż masaż leczniczy to każda forma masażu, która ma na celu poprawę naszego szeroko pojętego zdrowia psychicznego i fizycznego.

Jakie techniki tak dokładniej możemy tu zaliczyć? Otóż na pewno będzie to masaż klasyczny leczniczy, masaż Shiatsu, gorącymi kamieniami, tajski, sportowy, z czekoladą… Jak wybrać ten, który będzie najlepszy dla nas? Najlepszym sposobem jest szczera rozmowa z masażystą. Wyjaśnijmy mu, co nam dolega, co chcielibyśmy zmienić a on będzie umiał dobrać najlepszy dla nas masaż leczniczy!

Gabinet spa

Gdzie można zgłosić się na taki masaż leczniczy? Oczywiście najlepszym miejscem na to, jest bez wątpienia gabinet spa albo też gabinet masażu leczniczego. Jak jednak wybrać najlepsze miejsce na masaż? Otóż na pewno musimy uważać na kilka czynników…

Pierwszy to higiena – nie korzystajmy nigdy z usług masażysty, który ma w swoim gabinecie choć trochę brudu. Ponadto warto pamiętać, że cała otoczka masażu, czyli świece, aromatyczne olejki, łagodna muzyka, ładne wnętrze także wpływają na nas bardzo pozytywnie. Z tego też powodu nie kierujmy się tylko i wyłącznie ceną podczas wyboru najlepszego gabinetu, ponieważ postępując w ten sposób może się okazać, że zupełnie nic nie zyskamy na masażu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here