Usuwanie blizn po trądziku

Trądzik to zmora przede wszystkim nastolatków, ale nie tylko. Niestety, w wyniku skłonności rodzinnych, zaburzeń hormonalnych dotyka on także dorosłych. Problemem są nie tylko ból i nieestetyczny wygląd podczas gojenia się stanów zapalnych, ale także blizny, przez które cierpi nasza uroda.

Na szczęście, medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie na to, aby blizny usunąć. Usuwanie blizn po trądziku jest wykonywane narzędziem, które jest stosowane do usuwania blizn i śladów po trądziku jest, na przykład, laser frakcyjny (więcej o zabiegu przeczytasz na blogu skorna.pl). Nie jest to jego jedyne zastosowanie, zatem przy okazji można spodziewać się innych pozytywnych efektów zabiegu.

Zabieg laserem frakcyjnym ma na celu wywołanie drobnych uszkodzeń w obrębie zmienionej skóry. Te uszkodzenia mobilizują nasz organizm do wytworzenia nowych komórek, które stymulują produkcję kolagenu, elastyny i odnowę uszkodzonej skóry. W efekcie, uszkodzona tkanka zastąpiona jest nową, a blizny redukują się lub całkowicie znikają.

W arsenale gabinetów kosmetologicznych i medycyny estetycznej, przeciwko bliznom trądzikowym, znajduje się wiele różnych zabiegów laserowych i innych. Wszystkie działają na podobnej zasadzie – stymulują wytwarzanie nowych komórek i produkcję włókien odpowiedzialnych za elastyczność skóry – ogólnie, pobudzają skórę do regeneracji. Dobór odpowiedniego zabiegu powinien odbywać się podczas konsultacji z doświadczonym kosmetologiem lub lekarzem dermatologiem.

Ponadto istnieje wiele metod wspomagania redukcji blizn potrądzikowych. Należą do nich, między innymi, peelingi. Peelingi kwasowe wykorzystują substancje chemiczne o zróżnicowanej sile działania. Wywołują one w skórze reakcje mające na celu regenerację i odnowę. Dzięki temu, poza redukcją blizn trądzikowych, efektem zabiegu jest również rozjaśniona, oczyszczona skóra, redukcja przebarwień i redukcja zmarszczek.

Walkę z bliznami po trądziku można również próbować prowadzić w domu, jednak należy pamiętać, że wszystkie ogólnodostępne kosmetyki działają tylko powierzchniowo. Jedynie zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej są w stanie zadziałać na problem u źródła, czyli w głębokich partiach skóry.

PS. Jeśli boisz się zabiegów medycyny estetycznej w pierwszej kolejności możesz wypróbować leczenie trądziku najnowszymi metodami. Dopiero gdy te nie przyniosą pozytywnych efektów wtedy warto zdecydować się na profesjonalny zabieg przeciw trądzikowi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here