Odpowiedź na pytanie, jak powinna wyglądać idealna, kobieca sylwetka, nie jest jednoznaczna. Można pokusić się o utarte frazesy mówiące o tym, że każdy ma inny gust, albo każdy mierzy swoją miarą – i to wszystko będzie prawdą. Warto natomiast przyjrzeć się z bliska opiniom kobiet, mężczyzn oraz strony naukowej w tej kwestii.

Idealna kobieca sylwetka – co na ten temat mówią badania naukowe?

90-60-90 to już legendarne wymiary kobiet, które aspirują do roli modelek. Taki rozmiar to często niedoścignione marzenie setek tysięcy kobiet, które wylewały siódme poty na siłowniach i katowały się dietami – głodówkami. Tymczasem badania naukowców przedstawiają zgoła inny obraz tego, jak powinna wyglądać idealna, kobieca sylwetka. Wymiary idealnej sylwetki wynikające z badań naukowych to 99-63-91 cm przy wzroście 168 cm. Pierwszą ciekawostką, która rzuca się w oczy, jest oczywiście rozmiar biustu. Biust i biodra od zarania dziejów były kojarzone z płodnością, dlatego obfite kształty w tych miejscach ciała kobiety cieszyły zarówno panie jak i mężczyzn. Następnie zastanawiający wydaje się być wzrost – trzeba przyznać, że dość niski i daleki od tego, jaki wymagany jest na wybiegach modowych. Jednak patrząc na proporcje wzrostu do wymiarów, kobieta o takich kształtach byłaby bardzo pociągająca dla mężczyzn.

Co mężczyźni twierdzą o idealnej kobiecej sylwetce?

Wielu mężczyzn, co nie będzie zdziwieniem ani wiekopomnym odkryciem, wymieni jako atrybut idealnej kobiecej sylwetki – obfity biust. Piersi od zawsze przyciągały wzrok mężczyzn, świadczą o tym nawet najstarsze malowidła skalne, przedstawiające kobiety z obnażonymi biustami. Co prawda na przestrzeni dziejów i wieków całokształt idealnej kobiecej sylwetki zmieniał się, ale biust zawsze był bardzo ważnym symbolem płodności i przyciągał mężczyzn.

Kolejnym punktem na mapie idealnej kobiecej sylwetki są pośladki. Tutaj również, nazwijmy to, moda, zmieniała się i nadal dynamicznie przechodzi z jednego upodobania w drugie. Obecnie triumfy święcą duże, jędrne pośladki, wręcz nienaturalne. Kobiety nie tylko zaczęły ekspansję na siłownie aby wyrzeźbić idealne pośladki, ale także odwiedzają gabinety chirurgii plastycznej w celu wszczepywania specjalnych implantów nadających kształt tej tylnej części ciała – mowa oczywiście o skrajnych przypadkach.

Podsumowując, idealna kobieca sylwetka według mężczyzn należy do kobiety dość niskiej, o obfitym biuście, szczupłej talii i jędrnych pośladkach, wobec tego daleko takiej sylwetce do wymiarów modelek z wybiegów mody. I tym sposobem przechodzimy do innego punktu widzenia idealnej kobiecej sylwetki, prezentowanej przez…kobiety właśnie.

Idealna kobieca sylwetka według kobiet

Kobiety są zdecydowanie bardziej wymagające wobec siebie, niż wymaga tego od nich społeczeństwo. Istnieje nawet powiedzenie, że kobiety wcale nie stroją się i malują dla mężczyzn, tylko dla… innych kobiet!

Badania naukowców jasno wskazują, iż idealna kobieca sylwetka wskazywana przez kobiety jest dużo szczuplejsza i wyższa niż ta wskazywana przez mężczyzn (opisana powyżej).

Jak powinna wyglądać idealna kobieca sylwetka?

Odpowiadając na pytanie zadane w tytule, warto zwrócić uwagę na fakt, że idealna kobieca sylwetka postrzegana jest bardzo subiektywnie. Nie można decydować o związku na całe życie tylko i wyłącznie na podstawie wyglądu danej osoby, który przecież przy odrobinie dobrej woli i przy wsparciu partnera można wypracować.

Idealna kobieca sylwetka powinna być zatem przede wszystkim, ogólnie rzecz ujmując… zdrowa. Co to oznacza? Należy dbać o siebie, zaprzyjaźnić się z aktywnością fizyczną i trzymać w ryzach swoje BMI. Nadwaga i otyłość prowadzą do bardzo poważnych chorób, tak samo sprawa się ma jeśli chodzi o odbieganie od normy w drugą stronę.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here