Ewa Chodakowska jest jedną z najbardziej wpływowych osób w dziedzinie zdrowia i fitnessu w Europie i niedawno została nazwana “trenerem wszystkich Polek” przez różne media i marki sportowe w Polsce.

Empiryczne imperium Ewy rozpoczęło się od filmów szkoleniowych, które motywowały kobiety do regularnych ćwiczeń i długotrwałych rezultatów. Teraz Ewa sprzedaje ponad dwadzieścia autorskich DVD z ćwiczeniami, kilka tytułów książek, z których wiele stało się międzynarodowymi bestsellerami; sprzęt sportowy i jej unikalny plan odchudzania, który idzie w parze z jej programami szkoleniowymi, takimi jak Scalpel, Turbo Fat Burning czy Killer. Jest także redaktorem naczelnym magazynu Be Active i prowadzi inspirujące warsztaty fitness na całym świecie. W 2014 roku Ewa ustanowiła rekord świata Guinnessa, prowadząc największe na świecie ćwiczenie grupowe.

Model look Ewy Chodakowskiej

Ćwiczenia z treningu Model Look służą poprawie postawy i są adresowane zwłaszcza do osób pracujących, spędzających dużo czasu za biurkiem – ogólnie rzecz biorąc mało aktywnych fizycznie podczas długiego dnia w pracy czy na uczelni. Trening wzmacnia mięśnie posturalne, w tym mięśnie brzucha i pleców ze szczególnym uwzględnieniem mięśni odpowiedzialnych za ściąganie łopatek.

Trening składa się z rozgrzewki i 5 części, z których każda trwa ok. 6 minut i zawiera 2 lub 3 ćwiczenia wykonane po 3 razy. Pomiędzy częściami treningu jest minuta przerwy na odpoczynek, a na koniec ćwiczenia rozciągające. Do wykonania niektórych ćwiczeń będą potrzebne małe hantle lub 2 półlitrowe butelki z wodą.

Mniej więcej z takim opisem treningu Ewy Chodakowskiej Model look możemy spotkać się w Internecie. Brzmi bardzo obiecująco, ponieważ problem siedzącego trybu życia wyciska coraz większe piętno na zdrowiu współczesnego społeczeństwa. Siedząc za biurkiem często przybieramy, nawet nieświadomie, pozycję zgarbioną. Mijają miesiące, potem lata i zdajemy sobie sprawę, że chęć przyjęcia wyprostowanej pozycji ciała staje się coraz trudniejsza, a w końcu zaczyna sprawiać ból. Siedzący tryb życia nie pozostaje bez znaczenia dla nóg. Często siedzimy zapracowani, nieruchomo przez kilkadziesiąt minut z rzędu. Wtedy zaczynamy odczuwać dyskomfort w dolnych kończynach, nogi drętwieją lub puchną – chcą ruchu.

Aby zapobiegać przykrym dolegliwościom oraz w celu dbania o zdrowie, powinniśmy koniecznie prowadzić tak aktywny styl życia po pracy, jak tylko się da. Spacery, treningi, basen – to coś, za co nasz organizm będzie nam dziękował. Trening Ewy Chodakowskiej jest jednym z rodzajów treningów, który może nam pomóc w „rozruszaniu” się po co najmniej ośmiogodzinnym zastoju naszych mięśni. Jakie są zasady tego treningu? Jakie efekty przynosi i czy spotkał się z przychylnym przyjęciem przez użytkowników?

Model look Ewy Chodakowskiej – zasady, efekty, opinie

Zasady treningu Model look polegają na tym, że składa się on z rozgrzewki trwającej około 6 minut, następnie przechodzimy do pięciorundowego treningu poprzedzielanego 60 sekundowym odpoczynkami – do ćwiczeń potrzebujemy hantli o wadze 0,5 lub 1 kg. Dla osób nie posiadających hantli zaleca się użycie małych butelek z wodą mineralną. Pierwsza i druga runda kładzie nacisk na ćwiczeniu partii ciała takich jak: ramiona, plecy, klatka piersiowa. Ćwiczenia wykonywane są głównie na stojąco. Trzecia runda skupia się na tych samych partiach, ale już w pozycji siedzącej – na macie do ćwiczeń. Czwarta runda należy do brzucha, ale nie spodziewajcie się po niej nudnych brzuszków. Piąta runda to trening tak zwanych boczków. Zakończenie treningu to rozciąganie (plecy i tricepsy) i wyciszenie.

Efekty stosowania treningu oczywiście są widoczne w postaci wzmocnienia ciała, dobrego samopoczucia i wyrzeźbienia sylwetki. Żeby jednak trening Model look miał rację bytu jako trening także odchudzający, należy go połączyć z odpowiednią, najlepiej skomponowaną przez dietetyka, dietą. W przeciwnym razie nie odniesiemy tak spektakularnych efektów, jakbyśmy mogli się spodziewać (albo raczej chcieli się spodziewać). Co więcej Model look nie jest treningiem intensywnym, spalającym największą ilość kalorii, jaką byśmy sobie życzyli, dlatego weźmy to pod uwagę w obserwowaniu efektów.

Opinie dotyczące treningu Model look są jak zwykle podzielone. Dla niektórych osób jest to świetna płyta z ćwiczeniami, do której chętnie wracają, a niektórzy skarżą się, że jest dla nich zbyt … nudna. Ewa Chodakowska to trenerka jak każdy inny trener pracujący na siłowni czy instruktor fitness. Jeśli kiedykolwiek chodziłeś na zajęcia grupowe fitness prowadzone przez różnych instruktorów za pewne zgodzisz się z opinią, że jednych darzysz większą sympatią, a innych mniejszą – przy jednych ćwiczy Ci się radośniej i lżej, inni sprawiają, że tylko patrzysz na zegarek. Podobnie jest w tym przypadku. Niektórzy oczekują trenera wręcz trykającego energią: takiego, który klaska, krzyczy, podskakuje, podbiega do Ciebie, motywuje – tego z pewnością nie zaznacie ćwicząc z płytą Ewy Chodakowskiej. Trening Model look jest opiniowany jako spokojny, wyciszający, ale zarazem pozwalający trenować mięśnie. Samopoczucie osób po treningu Model look jest bardzo dobre, ćwiczenia pozwoliły rozruszać się w spokojnym, domowym zaciszu. Model look jest polecany dla osób początkujących, z nawet bardzo niskim poziomem kondycji fizycznej. Jeśli nie lubisz ćwiczeń cardio, ten trening również będzie dla Ciebie. Ewa Chodakowska w tym zestawie ćwiczeń jest doceniana właśnie za swój spokojny ton głosu i naturalność. Model look przedstawia się również jako trening, który może być uzupełnieniem innych aktywności, bowiem uaktywnia mięśnie, których nie uaktywniają inne zestawy.

[Głosów:12    Średnia:3.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here