Maseczka

Jesteś fanką testowania hitów branży kosmetycznej? W takim razie z pewnością z chęcią wprowadzisz do swojej pielęgnacji twarzy kilka maseczek w dość ciekawej formie. Takie produkty mogą być świetną alternatywą dla klasycznej wersji przypominającej krem, który po zaschnięciu zmywa się ciepłą wodą bądź usuwa jego resztki. Sprawdź, na jakie innowacyjne maseczki zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Maseczka w płachcie

Maseczka przypominającą płachtę to niesamowicie praktyczne rozwiązanie. Jej sposób użycia jest banalnie prosty – produkt wystarczy nałożyć na oczyszczoną i osuszoną twarz, odczekać określoną ilość czasu, a następnie zdjąć tkaninę. Ewentualne pozostałości po kosmetyku można w zależności od zaleceń producenta zmyć wodą bądź wetrzeć w twarz. W ten sposób można zapomnieć o czyszczeniu dłoni pokrytych maseczką o kremowej konsystencji.

Łatwa i przyjemna aplikacja nie jest jedyną zaletą maseczki w płachcie. Taki kosmetyk może wykazywać intensywniejsze działanie. Tkanina jest nasączona cennymi składnikami odżywczymi, które ze względu na obecność materiału w znacznie mniejszym stopniu ulatniają się i lepiej przenikają przez to w głąb skóry. Ponadto w maseczkach w płachcie w przeciwieństwie do wersji w kremie nie ma konieczności stosowania m.in. substancji zagęszczających, co pozwala na ograniczenie składu do niezbędnego minimum.

Maseczka w proszku

Produkt w formie proszku to idealna propozycja dla pań, które lubią eksperymenty. Takie maseczki pozwalają bowiem na dostosowanie składu kosmetyku do własnych potrzeb. Proszek można połączyć z wodą, hydrolatem czy też naparem ziołowym, co po wymieszaniu da konsystencję pasty. Ponadto np. do maseczki z niebieską glinką w proszku z oferty sklepu online Nutridome można dodać kwas hialuronowy, który poprawia jędrność skóry.

W przypadku różnego rodzaju eksperymentów ze wzbogaceniem formuły maseczki należy upewnić się jedynie, że dodawane składniki są bezpieczne dla skóry i nie wchodzą ze sobą w reakcje mogące zaszkodzić cerze. Przeważnie nie należy dopuścić do zaschnięcia maski i po kilku minutach należy ją zmyć. Kosmetyk powinien też zostać zużyty od razu po przygotowaniu pasty.

Maseczka typu peel-off

Na popularność maseczek peel-off z pewnością wpływa przyjemność, jaką daje ściąganie zaschniętej skorupy ze skóry. Co więcej, choć taki produkt zabrudzi nieco ręce podczas aplikacji, to już usunięcie go z twarzy powinno pozostawić palce zupełnie czyste. Należy jedynie upewnić się, że maseczka rzeczywiście w pełni zaschnęła. Pozostałości po produkcie można zmyć ciepłą wodą.

Maseczki typu peel-off, które przywędrowały do Polski na fali popularności koreańskich kosmetyków, świetnie poradzą sobie z usunięciem ze skóry różnego rodzaju zanieczyszczeń i wyrównaniem kolorytu cery. Przed nałożeniem produktu należy upewnić się, czy wybrana maska nadaje się do nałożenia na całą twarz, czy też jest przeznaczona np. wyłącznie do stosowania na strefie T. Takich maseczek nie należy stosować zbyt często.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here