Jakie bajki do słuchania dla 5-latka

O dobroczynnym wpływie czytania dzieciom już od najmłodszych lat, napisano już wystarczająco dużo. Nikt nie ma zatem wątpliwości, że to najlepiej rozwija dziecięcy umysł. Nie każdy rodzic ma jednak na to czas, a także odpowiednie zdolności. Wtedy mogą pomóc bajki do słuchania dla dzieci. Jak wybrać te najlepsze dla pięciolatka? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego właśnie bajki do słuchania dla dzieci?

Oczywiście w codziennym zabieganiu często brakuje nam czasu, żeby poczytać dzieciom. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Bajki do słuchania dla dzieci, takie jak np. https://matfel.pl/pol_m_Multimedia_Audiobooki_Bajki-2288.html to naprawdę dobre rozwiązanie. Zostały one stworzone w taki sposób, by przykuwać uwagę malucha. Najczęściej bajkę czytają znani i cenieni aktorzy, a nawet poszczególne sceny odgrywane są na role. Czasem też bajki do słuchania dla dzieci uzupełnione są o dodatkowe efekty specjalne. Przy czym takich bajek do odtwarzania nie należy przyrównywać do rozrywki, jaką jest telewizja lub bajki w Internecie. Bajki do słuchania w przeciwieństwie do nich znakomicie rozwijają umysł dziecka, a przede wszystkim kształtują wyobraźnię. Można je serwować maluchowi niemal bez ograniczeń, w przeciwieństwie do telewizji, z którą dziecko nie powinno mieć zbyt często styczności. Specjaliści wskazują, że do drugiego roku życia nasze pociechy w ogóle nie powinny oglądać telewizji, a po piątym roku życia mogą ją oglądać co najwyżej przez 30 minut dziennie.

Jakie bajki dla pięciolatka?

Pięcioletnie dzieci coraz więcej zapamiętują. Potrafią kojarzyć pewne fakty i łączyć elementy. Właśnie dlatego można im zaserwować bajki do słuchania dla dzieci o walorach edukacyjnych. Polecamy chociażby „Dwie strony medalu”, czyli bajki edukacyjno-integracyjne. To opowiadania o niepełnosprawnych sportowcach, którzy mimo licznych, życiowych trudności robią to, co sprawia im największą radość, czyli uprawiają sport. Dla maluchów, które wyrażają już pierwsze zainteresowania, odpowiednimi bajkami do słuchania dla dzieci mogą okazać się „Najpiękniejsze bajki o gotowaniu”. Oczywiście nie ma tam nudnych receptur. Można za to znaleźć tajniki fachu kucharskiego zabarwione przez niewinną, dziecięcą fantazję. Nie brakuje zatem magicznych stworzeń i interesujących postaci. A żeby oswoić dziecko z nadchodzącymi obowiązkami przedszkolnymi i szkolnymi, proponujemy coś tematycznego, czyli „Akademię Pana Kleksa”. To absolutny klasyk Jana Brzechwy, który nie dezaktualizuje się mimo upływu wielu lat. Dzieciom w każdym wieku polecamy także tradycyjne bajki do słuchania, w tym „Kota w butach”, „Tomcio Paluszka”, „Jasia i Małgosię”, „Calineczkę” i wiele innych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here