Nie każdy lubi wylewać siódme poty na siłowni czy uczestniczyć w grupowych zajęciach w klubach fitness. Niekiedy sport wolimy uprawiać indywidualnie i to w zaciszu własnego domu. Możemy wtedy ćwiczyć, kiedy chcemy bez sztywno narzuconych ram czasowych oraz konieczności organizowania wyjścia na siłownie czy do klubu. Ćwiczenia w domu szczególnie lubią mamy małych dzieci czy osoby zapracowane. Warto jednak zadbać, aby ćwiczenia w domu były równie efektywne, jak te przeprowadzone pod koniec trenera na siłowni. Pomóc w tym może dobranie odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń w domu. Zobacz, jak wybrać ten najlepszy.

Sprzęt do ćwiczeń w domu powinien być wytrzymały, mało awaryjny oraz wszechstronny. Pomoże to w wykonywaniu ćwiczeń na różne partie mięśni. Nie bez znaczenia jest również cena sprzętu do ćwiczeń w domu. Specjaliści wskazują, że najlepiej kupić orbitrek/maszynę eliptyczną. Te urządzenia pozwalają na przeprowadzenie treningu aerobowego (tlenowego), a więc tego pozwalającego spalić kalorie, zredukować tkankę tłuszczową, poprawić wydolność organizmu i kondycję oraz wzmocnić mięśnie i stawy. Jednak orbitrek oraz maszyna eliptyczna to nie jedyne dobre sprzęty do ćwiczeń w domu.

Orbitrek magnetyczny do domu

Orbitrek magnetyczny jest urządzeniem, które zapewnia niemal kompleksowy trening. Z jego pomocą można modelować i ćwiczyć większość partii naszego ciała, a ruchy rąk skoordynować z ruchami nóg. Orbitrek zapobiega przeciążeniu stawów i kręgosłupa. Ten sprzęt do ćwiczeń w domu może wykorzystywać każdy od osób młodych po seniorów. Trening na orbitreku pomaga m.in. wymodelować sylwetkę, spalić tkankę tłuszczową, zwiększyć wydolność i wzmocnić najważniej grupy mięśni w tym mięśnie nóg, pośladków, brzucha oraz ramion.

Trening na orbitreku magnetycznym powinien trwać co najmniej pół godziny i być wykonywany minimum 3 razy w tygodniu. Wraz z poprawą kondycji intensywność, czas trwania oraz częstotliwość można i należy zwiększać. Orbitrek do domu można kupić w wersji podstawowej. Będzie to wtedy urządzenie, które jedynie wspomoże wykonywane ćwiczenia. W sklepach można znaleźć również zaawansowany sprzęt do ćwiczeń w domu. Nowoczesne orbitreki magnetyczne pozwalają m.in. na mierzenie tkanki tłuszczowej, przeprowadzenie testów wydolnościowych czy optymalne zaplanowanie treningów.

Piłki gimnastyczne do ćwiczeń w domu

Jeśli na sprzęt do ćwiczeń w domu nie chcesz wydawać dużych pieniędzy, postawić na piłki gimnastyczna. Chociaż wielu osób ćwiczenia z nimi kojarzy się z mało inwazyjnym pilatesem, to treningi przynoszą doskonałe efekty. Po piłki gimnastyczne powinny sięgnąć przede wszystkim te osoby, które mają problem z utrzymaniem równowagi oraz cierpią na bóle pleców i kręgosłupa. Ćwiczenia z piłką gimnastyczką wzmocnią mięśnie całego ciała, usprawnią pracę narządów wewnętrznych, poprawią umiejętności motoryczne, równowagę, siłę i oddech, a także wspomogą ruchomość stawów.

Rowerek treningowy do domu

Kolejnym sprzętem do ćwiczeń w domu jest rowerek treningowy. Z jego pomocą można wymodelować dolne partie ciała. Jest on niezastąpiony w treningach mających poprawić ogólną kondycję oraz wydolność krążeniowo-oddechową, serca i płuc. Mocny trening na rowerku to natomiast doskonały sposób na spalanie tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie mięśni. Rowerek stacjonarny jest dobrym sprzętem do ćwiczeń w domu dla osób, które nie mają problemów ze stawami, przede wszystkim kolanowymi. Jeśli takie się ma, lepiej sięgnąć po inne urządzenia. Warto również wspomnieć, że najnowszą odmianą rowerka stacjonarnego do domu, jest ten magnetyczny. W jego przypadku opór tworzony jest z pomocą hamulca magnetycznego. Zaletą tego sprzętu do ćwiczeń w domu jest bardzo cicha praca oraz możliwość różnorodnych konfiguracji sprzętu.

Stepper do ćwiczeń w domu

Stepper do ćwiczeń to jeden z najtańszych sprzętów fitness. Na ich zakup decyduje się bardzo wiele osób. Dzieje się tak nie tylko ze względu na ich niska cena, ale i na małe rozmiary. Są ustawne, można łatwo je schować, a nawet zabrać ze sobą w podróż. Mimo niewielkich rozmiarów steppery są jednak bardzo efektywnym sprzętem do ćwiczeń w domu. Dają one wiele możliwości wzmocnienia i wyszczuplenia dolnych partii ciała. Ćwiczenia na stepperach dobrze wpływają głównie na mięśnie ud, łydek i pośladków Ujędrniają i modelują te partie ciała. Treningi na stepperze łączą w sobie efekty ćwiczeń siłowych i kardio, dzięki czemu poprawiają krążenie oraz zwiększają kondycję. Trzeba przy tym zaznaczyć, że nie wpływają negatywnie na stawy, a ćwiczenia na nich nie powodują praktycznie żadnych kontuzji. Steppery są świetnym sprzętem do ćwiczeń dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ruchem i aktywnością. Chcą za pomocą steppera wzmacniać nie tylko dolne, ale  górne partie ciała najlepiej jest kupić sprzęt z linkami. Przeprowadzony na tym urządzeniu trening  pozwoli zaangażować o wiele więcej mięśni niż stepper klasyczny.

Bieżnie treningowe do domu

Bieżnia to sprzęt do ćwiczeń w domu dla każdego, kto lubi biegać. Na urządzeniu biega się w miejscu, a bieżnia porusza się z ustawioną wcześniej prędkością. Na tym sprzęcie do ćwiczeń w domu mogą sięgnąć niemal wszyscy. Urządzenie jest bezpiecznie i trudno zrobić sobie na nim krzywdę. Ćwiczenia na domowej bieżni przede wszystkim wzmacniają mięśnie ud oraz pośladków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here