Sprawdzone sposoby na długie włosy

Każda kobieta marzy o pięknych, długich, gęstych włosach. Czasem jednak nie wiemy jak ten cel osiągnąć. Dzisiaj przedstawimy Ci dwie bezpieczne ścieżki, którymi możesz osiągnąć ten efekt. Naturalną, domową, czyli niestety tą wolniejszą oraz tą szybszą polegająca na doczepieniu naturalnych włosów. Jak wspomnieliśmy wcześniej, obydwie metody są w pełni nieinwazyjne dla Twoich włosów i tylko od tempa, w którym chcesz zobaczyć efekty, zależy wybór.

Domowe sposoby na długie włosy

Naszą pierwszą radą dla wszystkich dziewczyn zapuszczających włosy jest ich podcinanie! Brzmi niewiarygodnie? Regularne skracanie końcówek oczywiście nie wpłynie na przyspieszenie wzrostu włosów, ale pozwoli na zapobieganie łamaniu się i rozdwajaniu końcówek, przez co będą wyglądać elegancko i zdrowo. Powinnaś także zrezygnować z używania prostownicy oraz suszarki do włosów, które wpływają negatywnie na kondycję pukli. Kolejnym aspektem jest prawidłowe odżywianie się. W celu zapewnienia sobie pięknych, długich włosów powinnaś dostarczać sobie spore ilości białka oraz witamin z grupy B. Te składniki odżywcze mają ogromny wpływ na wzrost włosów. Stosować możesz także płukanki i wcierki np. z dodatkiem rozmarynu, który ma wspaniały wpływ na kondycję skóry głowy oraz porost włosów.

Metody doczepiania włosów

Jeśli potrzebujesz długich kosmyków „na już”, świetnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na naturalne włosy doczepiane. Wyglądać będą jak Twoje! Na skuteczne i bezpieczne doczepianie włosów istnieje kilka sposobów. Najpilniejsze z nich to: metoda na tulejki, która polega na połączeniu doczepianych włosów z naturalnymi włosami klientki za pomocą podłużnych zaginanych tulejek, bez użycia klejów oraz ciepła, a także mikroringi, przy której również unikamy stosowania wyżej wymienionych szkodliwych czynników. Dobrą metodą na doczepianie włosów jest też wykorzystanie ultradźwięków. Jest to niezwykle bezpieczna i niezawodna metoda, ale niestety założenie dopinek trwa długo. Jest także niezwykle droga. Można też zdecydować się na doczepianie włosów przy pomocy taśmy na klipsach — metoda ta polecana jest jednak jedynie na specjalne okazje, a nie na co dzień, ponieważ efekt utrzymuje się krótko.

Zalety doczepianych włosów

Przed laty doczepiane włosy były demonizowane. Wszyscy się ich bali, bo ponoć niszczyły naturalne włosy i źle wpływały na ich kondycję. Oczywiście w każdej plotce jest ziarnko prawdy — źle założone włosy będą niszczyć nasze naturalne pukle. Doczepianie włosów ma jednak szereg zalet, dzięki, którym warto zainteresować się tą metodą osiągnięcia wymarzonej fryzury. Po pierwsze uzyskasz natychmiastowy efekt, który niesamowicie odmieni Twój wygląd. Twoje włosy będą nie tylko dłuższe, ale i gęstsze. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dzięki przedłużaniu włosów łatwo pozbyć się efektów nieudanych eksperymentów na włosach. Można także bez obaw spróbować nowych fryzur, czy kolorów — łatwiej będzie Ci skrócić niezwykle długie włosy, gdy coś pójdzie nie tak. Doczepiane włosy pozwalają na ukrycie wszelkich defektów, które mamy na głowie np. blizn czy łysienia.

Sklep z naturalnymi włosami — online czy stacjonarnie?

W wielu miejscach w sieci, jak i stacjonarnie możemy znaleźć sklep z naturalnymi włosami. Uważamy, że obydwie opcje nie są złym rozwiązaniem. Do największej zalety sklepu stacjonarnego należy dobór idealnego odcienia włosów doczepianych, tak, aby nie odznaczał się od naszych naturalnych. Mimo to sklepy online oferują szerszą gamę produktów: zarówno pasm, jak i np. tresek oraz akcesoriów do przedłużania. Ceny sklepów online mogą być też bardziej konkurencyjne niż sklepów stacjonarnych. Gdy decydujemy się na naturalne włosy doczepiane problem z doborem koloru przestaje być istotny, ponieważ można je dowolnie zafarbować, tak aby uzyskać kolor najbardziej zbliżony do naszego. Zawsze również możemy zafarbować nasze włosy na takich sam kolor jak doczepiane, by równica przestała w ogóle być widoczna.

Jak widzisz, metod na uzyskanie naprawdę pięknych długich włosów jest mnóstwo — możesz zdecydować się na mniej lub bardziej czasochłonną, by osiągnąć jak najlepsze dla siebie rezultaty. Jedno jest pewnie — nie takie straszne naturalne włosy doczepiane jak je malują!

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here