Nikt przed Ewą Chodakowską nie zmotywował do ćwiczeń tylu tysięcy Polek. Trenerka doskonale wpisała się w trend bycia fit, co przyniosło jej olbrzymi sukces. Jak duży? Wystarczy wejść na jej profile w mediach społecznościowych, gdzie stale publikuje zdjęcia metamorfoz, które potrafią naprawdę zaimponować. Jest też druga strona medalu, czyli środowisko hejterskie krążące wokół trenerki wszystkich Polek. Nie trzeba daleko szukać – jad wylewa się nawet w komentarzach pod przemianami kobiet. W czym tkwi fenomen treningów Ewy Chodakowskiej? Czy faktycznie działają czy są zagrożeniem dla zdrowia?

Fenomen treningów Ewy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska, trenerka fitness i trenerka personalna pochodząca z Sanoka, odniosła w ostatnich latach olbrzymi sukces. A to wszystko za sprawą skomponowanych przez siebie treningów, które postanowiła sprzedawać na płytach DVD oraz publikować na swoim youtubowym kanale. Skuteczny marketing oraz umiejętność redagowania motywacyjnych wpisów przy zdjęciach metamorfoz, rozsławiły treningi Ewy Chodakowskiej nie tylko w Polsce, ale również zagranicą.

Trenerka po ukończeniu liceum w Sanoku wyjechała do Grecji, gdzie kształciła się w IAFA College Athens oraz Pilates Academy Athens. Po powrocie do Polski znalazła zatrudnienie jako osoba prowadząca blogi fitnessowe, między innymi dla takich programów jak Dzień dobry TVN czy Pytanie na śniadanie.

Ewa Chodakowska znana jest również z pobicia rekordu Guinnesa w prowadzeniu największego otwartego treningu fitness. Obecnie piastuje stanowisko redaktorki naczelnej miesięcznika Be Active. Dietetyka&Fitness (od 2015). Ewa publikuje poza płytami DVD z treningami, książki o tematyce fitness, o tematyce kulinarnej czy o tematyce motywującej.

Imponujący życiorys Ewy Chodakowskiej przyczynia się do jej sukcesu. Dzięki swojemu wykształceniu – kierunkowemu w dziedzinie fitnessu i sportu – jawi się jako autorytet, jako osoba „znająca się na rzeczy”. To na pewno jedna z przyczyn popularności i fenomenu jej treningów.

Drugim powodem popularności treningów Ewy Chodakowskiej są … efekty. Nie da się ukryć, że poprawnie wykonywane ćwiczenia przynoszą korzyści w postaci lepszego samopoczucia, utraty wagi, wyrzeźbienia sylwetki. Należy oczywiście wziąć pod uwagę intensywność ćwiczeń na płycie DVD. Nie wszystko dla wszystkich. Co to oznacza? Osoby początkujące, o praktycznie zerowej kondycji i prowadzące siedzący tryb życia, nie powinny startować od na przykład Killera, czyli zestawu bardzo wymagającego, dla osób o bieżącej historii treningowej. Z tego powodu intensywność treningów na poszczególnych płytach jest różna i poleca się dokładnie przemyśleć, co jesteśmy w stanie wykonywać na tym etapie naszego życia i sprawności fizycznej.

Po trzecie: motywacja i zdjęcia metamorfoz. Nic tak nie zagrzewa do działania jak widok efektów na własne oczy. Skoro tak wiele osób mogło to zrobić, to może i mnie się uda?

Treningi z Ewą Chodakowską – czy działają i czy są odpowiednie dla zdrowia?

Ćwiczenia z Ewą Chodakowską działają. Działają, ale nie na wszystkich. Co to oznacza? Z powodu wspomnianych wyżej informacji na temat środowiska hejterskiego, zapala się czerwona lampka. Dlaczego Ewa otrzymuje tyle negatywnych komentarzy? Na forach internetowych treningi właściwie otrzymują tyle pozytywnych ile negatywnych opinii. A to za sprawą na przykład: kontuzji, jakim ludzie ulegają podczas treningów, obciążeniu stawów, bólom potreningowym, efektom wolniejszym, niż się spodziewali czy efektom innym niż się spodziewali – jedna z internautek zarzuca Killerowi, że za jego sprawą przytyła, tj. zwiększył się jej obwód łydki, przez co nie może ubrać wąskich spodni.

Mierz siły na zamiary – dotyczy to nie tylko treningów z Ewą, ale każdej innej aktywności fizycznej. Treningi obserwowane tylko i wyłącznie na płytach DVD przynoszą minusy w postaci możliwie niedokładnie wykonywanych ćwiczeniach. Warto przed zakupem płyty zapisać się na zajęcia fitness do realnego klubu i uzyskać rady od realnego trenera, który podejdzie do nas, wytłumaczy, skoryguje błędy i nauczy poprawnego wykonywania ćwiczeń. Nie wszystko da się wyjaśnić z ekranu telewizora czy komputera.

Kolejną sprawą jest rada specjalisty, naszego lekarza pierwszego kontaktu, bądź ortopedy, jeśli mamy już taką historię chorobową. To oni powinni doradzić nam, czy możemy wykonywać poszczególne ćwiczenia bez narażenia na urazy.

Nie zapominajmy również o odpowiednio dobranej przez dietetyka diecie. Efekty treningów z Ewą, bez wdrożenia zdrowego odżywiania, będą mierne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here