Przeciwwskazania do tatuażu

W obecnych czasach tatuaże stają się czymś powszechnym, na co spora część społeczeństwa się decyduje, a jeszcze większa ma to w planach. Jest to jednak trwałe, permanentne, więc powinno to być dokładnie przemyślane, gdyż mimo że da się go usunąć, to jest to jednak dosyć kosztowne i czasochłonne, a efekty nie zawsze są satysfakcjonujące. Poza tym, jeśli już faktycznie chcemy go zrobić, to po co później męczyć się z usuwaniem? Samo podjęcie decyzji, to nie jest jedynie wybranie wzoru oraz miejsca, w którym chcemy go wykonać, należy też dokładnie przemyśleć, które studio będzie dla nas odpowiednie oraz przygotować się do dobrze przeprowadzanej pielęgnacji tatuażu po zrobieniu go! Nie każdy z nas jednak powinien ozdabiać swoje ciało tatuażem, istnieją przypadki, w których nie jest to najlepszym pomysłem, o których zdecydowanie trzeba się dowiedzieć przed zabiegiem. Sprawdź, jakie są przeciwwskazania do zrobienia tatuażu!

Krótko o tatuażu

Sama w sobie historia tatuażu jest dosyć długa, jej początki mają miejsce aż ponad 12 tys. lat przed naszą erą! Ciała były nimi ozdabiane przez najstarsze plemiona, w naprawdę wielu rejonach. Japonia, Ameryka, Europa, to tylko część z miejsc, w których starożytna ludność je wykonywała. Samo w sobie słowo tatuaż pochodzi od słowa, które oznacza zadawanie ran. Pierwotnie było związane przede wszystkim z wierzeniami, czy chociażby rytuałami. Teraz są miejsca, w których również wykonuje się tatuaże z tych powodów, w znacznej większości jest to jednak robione po to, aby móc wyrazić siebie, bądź najzwyczajniej w świecie ozdobić swoje ciało. Jeśli chodzi o prawdopodobnie najbardziej obiektywny punkt widzenia, którym jest ten medyczny, to można go nazwać inwazyjnym zabiegiem, w skutku którego dochodzi do przerwania ciągłości skóry oraz wprowadzenie w nią barwnika.

Przeciwwskazania do tatuażu

Istnieje całkiem sporo przeciwwskazań do tego, aby ozdobić swoje ciało tatuażem i należy dowiedzieć się o nich wszystkiego, aby nie zaszkodzić sobie w żaden sposób. Pierwszym z nich są aktywne infekcje skóry, nieważne od tego, jakiego rodzaju jest to infekcja, może to być nawet najzwyklejsza opryszczka, ale pod żadnym warunkiem, nie wolno w czasie jej trwania, wykonać tatuażu na obszarze skóry, który objęty jest procesem chorobowym. Tak samo powstrzymać się należy w sytuacji, gdy męczy Cię atopowe zapalenie skóry, naraziłoby Cię to znacznie bardziej na powikłania po wykonaniu tatuażu, a także miałbyś znacznie większą szansę na to, że któryś ze składników, zawartych w barwniku, Cię uczuli.

Kiedy jeszcze należy się powstrzymać?

Oprócz tych najważniejszych, wyżej wymienionych, które też są tymi najczęstszymi, istnieją też inne przeciwwskazania do wykonania tatuażu. Jest to między innymi posiadanie blizn przerostowych, osoby, które mają do nich skłonności, mogłyby się z nimi borykać, w miejscu zrobionego tatuażu. To samo tyczy się osób, które mają zaburzony proces krzepnięcia krwi, może to doprowadzić do problemów, w sytuacji, gdy dojdzie do krwawienia. Wiele chorób o podłożu dermatologicznym, również stanowi przeciwwskazania, mowa tu o takich jak łuszczyca, bądź też liszaj płaski. Tatuażu nie powinno się też wykonywać na opalonej skórze, ani w trakcie trwania ciąży lub karmienia piersią, gdyż jest się wtedy dodatkowo narażonym na wszelkie zakażenia czy infekcje wywołane wieloma niebezpiecznymi wirusami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here