Bursztyn jest wykorzystywany nie tylko do produkcji biżuterii
fot. Pixabay.com

Bursztyn kojarzy nam się z wakacjami nad morzem lub biżuterią z tym minerałem. Tymczasem okazuje się, że może nam służyć nie tylko do ozdoby. Pomoże nam w prawidłowej pracy naszego organizmu i zachowaniu dobrego zdrowia. Jak? Przeczytajcie poniżej.

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/bursztyn-jakie-ma-wlasciwosci/

Bursztyn – czym właściwie jest?

Bursztyn to zastygnięta żywica drzew iglastych. Jego wiek szacuje się na 40-50 milionów lat. Jest jedynym obecnie znanym kamieniem, który pochodzi z roślin. Niektóre z nich zawierają nawet cząstki roślin lub szczątki owadów. Bursztyn zawiera przede wszystkim węgiel, wodór, siarkę i tlen. Można w nim również znaleźć krzem, żelazo i wapń.

Bursztyn – jakie ma zastosowania?

Litoterapia to najprościej rzecz ujmując leczenie kamieniami. Bursztyn znajduje w niej swoje zastosowanie. Zwolennicy medycyny alternatywnej utrzymują, że przykładanie go do splotu słonecznego wspomaga pracę układu krążenia, serca i śledziony.

Zawarty w bursztynie kwas bursztynowy wykorzystywany jest do produkcji leków na wrzody oraz maściach na bóle reumatyczne. Stosowany jest również w przypadku ukąszeń owadów.

Bursztyn wykorzystywany jest również do produkcji nalewki. Ta z kolei wspiera organizm przy przeziębieniu i chorobach wirusowych. Domową nalewką z bursztynu można smarować klatkę piersiową lub dodawać kilka kropel do herbaty.

Przygotowanie domowej nalewki bursztynowej jest banalnie proste. 25 gramów bursztynu dokładnie rozdrabniamy w moździerzu, płuczemy w ciepłej wodzie. Wsypujemy proszek do butelki i zalewamy 250 ml spirytusu. Odstawiamy w ciemne miejsce. Gdy nalewka uzyska złoty kolor, jest gotowa do użytku.

Bursztyn – jak odżywia włosy?

Najsłynniejszą odżywką do włosów z bursztynem jest znany chyba każdej kobiecie Jantar. Bursztyn jest również składnikiem innych szamponów i odżywek, które mają wzmocnić fryzurę. Szczególnie polecany jest w przypadku problemów z nadmiernym wypadaniem włosów. Kuracja nim nie powinna jednak trwać dłużej niż miesiąc. Po miesiącu należy zrobić sobie przerwę i dać włosom czas na regenerację.

Zobacz też: http://wykurzyckurzajke.pl/czym-jest-lysienie-telogenowe/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here