Suplementy na włosy i paznokcie

 

Suplementy na włosy i paznokcie – skuteczna pomoc

Suplementy na włosy i paznokcie pozwalają uzupełnić deficyt składników odżywczych potrzebnych, by cieszyć się lśniącymi i gęstymi włosami oraz zdrowymi i mocnymi paznokciami. To zróżnicowane preparaty dostosowane do konkretnych potrzeb, dzięki czemu po prostu działają.

  1. Dobre tabletki na włosy i witaminy na włosy – w czym tkwi ich moc?
  2. Preparaty na wypadanie włosów – skuteczna pomoc.
  3. Jak zadbać o paznokcie?

Dbałość o piękne włosy, skórę i paznokcie to nie tylko używanie kosmetyków, które stosujemy na zewnątrz. Najważniejsze jest, by dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych – między innymi witamin i minerałów – a to pozwoli mu lepiej funkcjonować, co będzie widoczne w poprawie kondycji włosów, skóry i paznokci. Naturalne suplementy na włosy i paznokcie, pomogą pozbyć się problemów z kruchymi paznokciami oraz łamliwymi i wypadającymi włosami. Co muszą zawierać dobre tabletki na włosy i paznokcie? Jak działają? Odpowiedzi na te pytania w dalszej części artykułu.

Dobre tabletki na włosy i witaminy na włosy – w czym tkwi ich moc?

Piękne, zdrowe, gęste i mocne włosy to marzenie kobiet. Bo przecież one dodają atrakcyjności, a poza tym, gdy są w dobrej kondycji łatwiej znoszą różne zabiegi kosmetyczne. Dlatego też wiele kobiet skupia się na mozolnym dobieraniu odpowiednich szamponów, odżywek, masek do włosów i poświęca czas różnym zabiegom pielęgnacyjnym – również wykonywanym w salonie fryzjerski. Jednak, gdy w organizmie występuje deficyt składników odżywczych, które są kluczowe w kwestii zdrowych włosów, to efekty używania nawet najlepszych kosmetyków i najbardziej wymyślnych zabiegów nie do końca mogą być zadowalające. Trzeba zadbać o organizm od środka. A czego potrzebują włosy? Oto krótka lista, która pozwoli nam poznać witaminy na włosy:

  • witamina B6, witamina B5 (kwas pantotenowy) i biotyna – niezbędne do szybszego wzrostu włosa (przyczyniają się do lepszego wchłaniania składników odżywczych przez organizm i poprawiają rozwój komórek – cebulki włosowe ulegają wzmocnieniu,
  • witamina B12 – pomaga zachować kolor włosów,
  • witaminy C i E – przeciwutleniacze przeciwdziałające starzeniu się, zwalczają wolne rodniki; witamina E znakomicie wpływa na ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu cebulki włosów stają się dobrze odżywione,
  • niacyna (witamina B3) – poprawia kondycję mieszków włosowych,
  • witamina A – poprawia metabolizm cebulek włosowych i zapewnia włosom blask.

Niezwykle potrzebne do tego, by cieszyć się zdrowymi włosami i by zapobiec ich wypadaniu są mikroelementy: siarka, krzem, cynk, żelazo i miedź, a także aminokwasy (pomagają we wzroście włosów oraz sprawiają, że są mniej łamliwe) i węglowodany. Moc dobrych tabletek na włosy tkwi właśnie w tym, że dostarczają one organizmowi wszystkich tych składników w odpowiednich proporcjach. Co będzie miało pozytywny wpływ na wygląd i kondycję naszych włosów. Suplementując dobre tabletki na włosy i paznokcie, nie będziemy się martwić o dostarczenie każdego ze składników pojedynczo.

Preparaty na wypadanie włosów

Preparaty na wypadanie włosów – skuteczna pomoc

Skuteczne preparaty na wypadanie włosów (tabletki na włosy Kerabione), mieszanki ziołowe, a także różnego rodzaju specjalistyczne kosmetyki do użycia zewnętrznego to pomoc w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Może być ono przyczyną zaburzeń hormonalnych – na przykład po ciąży (tabletki na włosy Kerabione to również bezpieczne suplementy dla kobiet w ciąży), po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych  czy też w okresie menopauzy. Nadmierne wypadanie włosów może się wiązać z chorobami tarczycy, dlatego też dobre tabletki na włosy i preparaty na wypadanie włosów zawierają jod. Nadmierne wypadanie włosów to również brak żelaza. Bardzo skuteczne w dbaniu o to, by ograniczyć wypadanie włosów są mieszanki ziół do zaparzania: skrzypu, pokrzywy , konopi, nagietka i nasion lnu.

Jak zadbać o paznokcie?

Paznokcie, podobnie jak i włosy dużo mówią o kondycji naszego organizmu. Mogą być łamliwe, rozdwajające się czy też pofalowane. W tym przypadku warto zadbać o codzienne przyjmowanie suplementów na włosy i paznokcie.

Witaminy na włosy, skórę i paznokcie pozwolą skutecznie i prosto uporać się z problemami wynikającymi z pewnych niedoborów w naszym organizmie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here