Power combo jest jedna z form treningu siłowego. Intensywny i kompleksowy trening nastawiony jest na poprawę metabolizmu, spalenie tłuszczu, kształtowanie sylwetki oraz wzmocnienie mięśni. Power combo łączy w sobie ćwiczenia aerobowe, stretching oraz kalistenikę. Trenerzy polecają power combo osobą, które chcą szybko zrzucić wagę, ujędrnić i wymodelować ramiona, brzuch i uda. Zaznaczają jednak, że nie ma nic za darmo. Power combo to duży wysiłek. Zobacz, na czym polega ten rodzaj treningu i jak go przeprowadzić.

Power combo jest godzinnym treningiem siłowym, w którego czasie wykorzystuję się masę własnego ciała. Najlepsze efekty daje, kiedy połączony jest z odpowiednią dietą. Ćwiczenia w jego ramach są niezwykle angażujące i bardzo męczące z powodu dużego tempa i intensywności. Power combo zakłada tylko kilka bardzo krótkich 20 sekundowych przerw.

Rodzaje ćwiczeń w power combo

W czasie 60 minutowego treningu power combo wykonuje się kilka rodzajów ćwiczeń. Trening zawiera elementy kalisteniki, czyli ćwiczeń wykonywanych z użyciem masy własnego ciała. Do takich zalicza się pompki, przysiady, unoszenie nóg, nożyce, rowerek, deskę, burpees i wypady nóg. Przechodzenie z jednego ćwiczenia do drugiego jest niezwykle dynamiczne i bywa się za pomocą skoków.

Ćwiczenia kalisteniczne przeplatane są elementami aerobowymi, czyli bieganiem w miejscu, skakaniem na skakance, ćwiczenia na stepie czy pajacykami. Oprócz tego trening zawiera stretching, którego zadaniem jest rozciągnięcie mięśni. Niekiedy przy power combo wykorzystuje się sprzęty takie jak ciężarki, piłki lub kettlebell.

Jak ćwiczyć power combo?

Pierwsza i podstawową zasadą power combo jest przeplatanie ćwiczeń o dużej intensywności z tymi bardziej statecznymi. Duże zróżnicowanie sprawia, że mięśnie nie przyzwyczajają się do jednej formy aktywności i stale się rozwijają.

Jakie są efekty treningu power combo?

Intensywny i poprawnie wykonany trening power combo to spalanie tłuszczu oraz aktywizacja metabolizm. Nagromadzona tkanka tłuszczowa spalana jest jeszcze kilka, a nawet kilkanaście godzin po treningu. Do efektów tej formy ćwiczeń zalicza się także podniesienie wydolności tlenowej organizmu oraz ogólnej kondycji. Regularne ćwiczenia sprawiają, że sylwetka staje się szczuplejsza, ciało jędrniejsze, a mięśnie są delikatnie zarysowane.

Power combo w połączeniu z dietą

Nie jest żadna tajemnica, że trening power combo najlepsze efekty przynosi, gdy jest połączony z właściwie zbilansowaną dietą. Z racji intensywności ćwiczeń ta nie może być restrykcyjna czy drakońska. Najważniejsze jest odpowiednie dobranie posiłków i skomponowanie ich tak, aby dostarczały do organizmu białka, węglowodany i tłuszcze we właściwych ilościach. Da to siłę i energie do dalszych ćwiczeń. W przypadku treningu power combo zalecenie jest jedzenie 5 posiłków dziennie oraz nawadnianie organizmu zarówno w czasie, jak i po treningu.

Power combo – trening dla każdego?

Power combo jest niezwykle ciężkim treningiem. Aby podjąć wyzwanie, które trwa zazwyczaj kilka tygodni, konieczna jest silna motywacja i chęć pokonywania własnych barier. Warto też pamiętać, że ćwiczeń nie można zacząć od razu z tzw. grubej rury. Nawet osoby wysportowane powinny słuchać swojego ciała, dostosować aktywności do własnych możliwości i nie przedobrzać – pozwala to uniknąć niebezpiecznych kontuzji i urazów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here