Uda to często pomijany element w programie treningowym panów. Głównie skupiają się oni na ramionach, brzuchu i klatce piersiowej. Zapominają przy tym, że aby sylwetka mogła się prawidłowo rozwijać, konieczne jest wykonywanie ćwiczeń na różne partie mięśni i zapewnienie im równomiernego rozwoju. Ćwiczenia na uda dla mężczyzn można włączyć do planu treningowego obejmującego nogi. Ich wykonywanie pozwoli poprawić sylwetkę i wpłynie na rozwój mięśni udowych, które zwiększą swoją siłę oraz będą lepiej wyglądać.

Ćwiczenia ud dla mężczyzn – dlaczego trzeba?

Właściwe dbanie o mięśnie czworogłowe uda jest niezwykle ważne, bowiem to one odpowiadają za nasza skoczność, szybkość biegu oraz atrakcyjność sylwetki. Panowie, którzy zazwyczaj pracują nad kaloryferem na brzuchu czy mięśniami ramion zapominają o nogach. To może skończyć się osiągnięciem karykaturalnej sylwetki, w której nogi będą chude i cienkie.

Wyćwiczone i mocne mięśnie ud dają panom wiele korzyści. Wśród nich wymienia się lepszy seks, szczególnie w pozycjach klęczących, zwiększoną wytrzymałość w wielu dyscyplinach sportowych szybkość przy bieganiu oraz poprawienie stabilności sylwetki.

Ćwiczenia ud dla mężczyzn – przysiady

Podstawowym ćwiczeniem poprawianym sprawność ud są klasyczne przysiady. Aby je prawidłowo wykonać, należy stanąć w lekkim rozkroku, a stopy stawić mocno na podłożu. W czasie wykonywania przysiadu tułów, plecy i głowa mają być wyprostowane, a stopy w całości oparte na ziemi. Przysiady na mięśnie ud można modyfikować, dodając dodatkowe obciążenie np. w postaci hantli lub sztangi. To ćwiczenie ud dla mężczyzn można też wykonywać przy ścianie. Przysiady przy ścianie wykonuje się, opierając plecy o powierzchnię ściany i ustawiając nogi pod kątem prostym tak jak w przypadku siedzenia na krześle. W pozycji tej należy wytrzymać 15 sekund, dla utrudnienia ciężar ciała można opierać tylko na jednej nodze.

Ćwiczenia ud dla mężczyzn – wypady nóg

Tego typu ćwiczenia ud dla mężczyzn najlepiej jest wykonywać z lekkim obciążenie np. w postaci hantli. Aby poprawnie wykonać trening, należy stanąć wyprostowanym i jedną nogą wykonać ruch do przodu, tak aby tworzyła ona kąt prosty (druga noga musi pozostać wyprostowana). Następnie powraca się do pozycji wyjściowej i wykonuje ten sam ruch drugą noga. Dla utrudnienia można schodzić coraz niżej.

Ćwiczenia ud dla mężczyzn – step-up

To ćwiczenie polega na wchodzeniu i schodzeniu z danego przedmiotu np. półki na buty. Przedmiot z użyciem, którego prowadzi się trening, nie może być zbyt niski, ponieważ wtedy ćwiczenie nie będzie rozwijać mięśni. Jego poprawne wykonanie polega na przyjęciu wyprostowanej pozycji oraz wejściu jedną nagą na przedmiot, a następnie jej wyprostowaniu. Ćwiczenie można wykonywać z lekkim obciążeniem lub z unoszeniem pięt przy wchodzeniu na przedmiot.

Ćwiczenia ud dla mężczyzn – martwy ciąg

Martwy ciąg to ćwiczenia na mięśnie ud i nie tylko. Trening pozwala na kształtowanie mięśni grzbietu, rąk czy pleców. Wykonuje się go za pomocą sztangi, ewentualnie hantli. Przyrządy te podnosi się z ziemi, zachowują wyprostowaną sylwetkę oraz kolana ugięte podczas chwytu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here