Niechciany tatuaż

Sukienka nieładnie leży na Tobie? Możesz ją oddać do sklepu. Sprzęt nie działa? Możesz go zwrócić do salonu. Chcesz się pozbyć niechcianego tatuażu? Nic trudnego. Dynamiczny rozwój medycyny oraz technologii laserowej pozwoli Ci pozbyć się… błędu młodości, wspomnienia dawnej miłości lub „ozdoby” ciała, która już nie zdobi, a jedynie szpeci.

Laserowe usuwanie tatuażu: ile trwa i gdzie je wykonać?

Aby zrobić tatuaż potrzebna jest maszynka i jednorazowa, zdezynfekowana igła, aby go usunąć: laser Discovery Pico. To dzięki niemu można na trwałe rozstać się z każdym rodzajem tatuażu: profesjonalnym, amatorskim i kosmetycznym, zwanym makijażem permanentnym. Zabieg usunięcia tatuażu można przeprowadzić w Klinice Murano w Warszawie. Sprawdź aktualną ofertę na https://klinikamurano.com/oferta_usuwanie-tatuazu_219.html.

Pamiętaj, bezpieczny zabieg usunięcia tatuażu można przeprowadzić tylko w gabinecie lekarskim. To tutaj lekarz zapewni profesjonalne i precyzyjne „oczyszczenie” skóry z niechcianej już „ozdoby”. Usunięcie niechcianego tatuażu nie należy do zabiegów tanich. Nie próbuj jednak szukać alternatywnych rozwiązań- Twoje życie i zdrowie są bezcenne. Tylko profesjonalny gabinet lekarski zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Czas zabiegu, w zależności od wielkości tatuażu, wynosi od kilku do kilkudziesięciu minut. Zabieg usuwania tatuażu polega na, przesuwaniu głowicy lasera, wytwarzając świetlne impulsy w celu rozbicia pigmentu wprowadzonego pod skórę w momencie wykonania tatuażu.

Jak każdy zabieg kosmetyczny czy estetyczny, również usuwanie niechcianego tatuażu ma przeciwskazania. Niewątpliwymi przeciwwskazaniami są:

  • ciąża,
  • cukrzyca,
  • zmiany wirusowe i bakteryjny,
  • ciemna karnacja skóry,
  • rozrusznik serca,
  • terapia doustna pochodnymi wit. A (wskazanie- odczekać 3 miesiące od zakończenia terapii),
  • skłonność do bliznowacenia.

Usuwanie tatuażu kolorowego

W Klinice Murano w Warszawie możesz usunąć także tatuaż kolorowy. Musisz jednak pamiętać, że usunięcie takich kolorów, jak: czerwony, zielony i niebieski, wymaga większej liczby zabiegów. Należy jednak pamiętać, że ze względu na dużą różnorodność barwników i technik wykonywania tatuaży ilość zabiegów może zwiększyć się nawet do 3-6 z zachowaniem 4-6 tygodniowych odstępów. Jest to czas niezbędny do usunięcia rozbitych fragmentów barwnika przez komórki fagocytarne.

Efekt laserowego usuwania tatuaży utrzymuje się dożywotnio. Nie ma możliwości, aby tatuaż samoistnie powrócił na naszej skórze. Dzięki rozbiciu barwnika i procesie wchłaniania go przez układ odpornościowy staje się on coraz bardziej niewidoczny, kontury zanikają. Warto jednak pamiętać, że  kolorowe barwniki, takie jak niebieski, czerwony czy zielony, mimo zabiegu laserowego usuwania, mogą być nadal na skórze widoczne.

Jak przygotować się do usunięcia tatuażu?

Należy pamiętać, że laserowe usuwanie tatuaży jest zabiegiem bardziej inwazyjnym i wymagającym niż zrobienie … kwiatka, motylka, czaszki… na plecach, ramieniu, nodze… Kiedy decydujesz się na „rozwód”, musisz się do niego przygotować i nie jest to tylko precyzyjne golenie i dokładne oczyszczenie skóry w dniu zabiegu. 

Należy – z pomocą specjalisty – wykluczyć ciążę i chorobę tkanki łącznej. Na miesiąc przed planowanym zabiegiem musisz zrezygnować z kąpieli słonecznych, także w solarium. Na tydzień przed zabiegiem zaniechaj jakichkolwiek depilacji i peelingów mechanicznych w miejscu, w którym znajduje się tatuaż.

Konieczne jest również zidentyfikowanie ewentualnych problemów skórnych w obszarze planowanego zabiegu, takich jak przebarwienia czy alergie. Przychodząc do Kliniki Murano w Warszawie spotkasz się ze specjalistą, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego i precyzyjnie określi jakie procedury będą niezbędne do uzyskania oczekiwanych rezultatów i wyeliminowania ryzyka.

Skutki uboczne laserowego usuwania tatuażu 

Każdy zabieg niesie ryzyko, ale tylko zabiegi przeprowadzone w profesjonalnym gabinecie- a taki znajdziecie w Klinice Murano w Warszawie, pozwoli je zminimalizować. Należy pamiętać, że nieodłącznym objawem ubocznym jest obrzęk skóry. Mogą pojawić się także wybroczyny oraz strupki- wszystko ustępuje po około 14-stu dniach. Jeżeli tatuaż był kolorowy i wymagał wielu zabiegów, należy liczyć się także z nieznaczną zmianą zabarwienia lub rysunku skóry.

Jeśli jesteś posiadaczem niechcianej pamiątki po etapie życia, o którym chcesz zapomnieć i wymazać go nie tylko z pamięci, ale również ze swojego ciała, zgłoś się do Kliniki Murano. Znajdziesz tu profesjonalną opiekę i rzetelną pomoc, prawdopodobnie najlepszych specjalistów w mieście. Nasi specjaliści zadbają o Twój komfort i zadowolenie z wykonanego zabiegu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here