Osłabienie pamięci oraz sprawności umysłowej związane z wiekiem mogą skutecznie odebrać radość życia. Czy w przypadku łagodnej demencji warto dodatkowo stosować lek na pamięć i koncentrację, zawierający wyciąg z miłorzębu japońskiego? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.
Zdrowy tryb życia również dla kondycji umysłu
Zdrowa, zrównoważona dieta bogata w świeże warzywa i owoce oraz inne pełnowartościowe produkty w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną to filary zdrowia. Nie należy z nich rezygnować jeśli chcemy cieszyć się dobrą kondycją fizyczną oraz zdrowiem przez długie lata życia. Dobre nawyki odgrywają również niebagatelny wpływ na sprawność umysłową człowieka. W przypadku pojawienia się objawów łagodnej demencji u osób dorosłych wskazane może okazać się stosowanie preparatów wspierających pamięć. Warto postawić zwłaszcza na produkty o naturalnym składzie, np. zawierające wyciąg z miłorzębu japońskiego.
Roślina o dużej mocy
Niemal 5 000 lat temu odkryto w Chinach drzewo, którego moc doceniona została szybko przez chińską medycynę ludową, gdzie do dzisiaj znajduje zastosowanie. Również we współczesnej farmakologii oraz fitofarmakologii stosuje się wyciąg z tej leczniczej rośliny o wielu właściwościach. Ponadto wyciąg z Ginkgo biloba, bo tak brzmi łacińska nazwa tego drzewa, wykorzystywany jest dzisiaj powszechnie w kosmetologii do produkcji kremów czy olejków (wzmacnia tkankę łączną skóry i spowalnia starzenie się skóry). W składzie miłorzębu japońskiego znajduje się aż 60 różnorodnych składników organicznych, dzięki którym wyciąg z tej rośliny posiada wiele właściwości prozdrowotnych. Do najważniejszych składników odpowiadających za dobroczynne działanie tej rośliny na organizm ludzki należą między innymi bilobalid, glikozydy flawonowe czy ginkgolidy.
Naturalny lek na pamięć i koncentrację
Chociaż dokładny mechanizm działania miłorzębu japońskiego na organizm ludzki nie jest znany, dane farmakologiczne wskazują, iż przyczynia się on między innymi do zmniejszenia lepkości krwi, zmniejszenia agregacji płytek czy też do poprawy perfuzji mózgowej w określonych obszarach mózgu (dotyczy zdrowych mężczyzn między 60 a 70 rokiem życia), a także do zwiększenia lokalnego przepływu krwi. To wszystko sprawia, że lek z wyciągiem z Ginkgo biloba zalecany jest do stosowania w celu poprawy zdolności poznawczych u osób starszych, które często borykają się z osłabieniem pamięci i sprawności umysłowej związanymi z wiekiem. Stosowanie leku z wyciągiem z miłorzębu japońskiego może przyczynić się do poprawy jakości życia tych osób.