Najwygodniejsze fotele fryzjerskie do Twojego salonu

Wyposażenie salonu fryzjerskiego jest niezwykle ważne. Klienci, którzy się w nim pojawią, mają czuć się komfortowo i przyjemnie. Nie tylko podczas wykonywania usługi, ale również w trakcie czekania na swoją kolej. Dlatego też koniecznie należy wyposażyć salon w odpowiednie fotele fryzjerskie. O to kilka propozycji!

Fotele fryzjerskie do poczekalni

Wszystkie salony fryzjerskie umawiają swoich klientów na konkretne godziny. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszą oni zbyt długo czekać i cała obsługa przebiega bardzo sprawnie. Tym samym pracownicy nie muszą martwić się tym, że ktoś opuści salon niezadowolony, ponieważ nie został obsłużony o wyznaczonej godzinie. Niestety w niektórych sytuacjach może się zdarzyć, że klient będzie zmuszony poczekać. Trzeba więc wyposażyć poczekalnię w odpowiednie fotele fryzjerskie. W zależności od dostępnej powierzchni można wstawić kilka pojedynczych lub jeden, czy dwa wieloosobowe. Oczywiście należy wziąć pod uwagę także kolorystykę wystroju. Fotele fryzjerskie powinny doskonale współgrać z farbą na ścianach, czy wykładziną na podłodze. Można zdecydować się na biel, która zasadniczo pasuje do każdego wnętrza. Zresztą czarny lub szary także będą idealnie komponować się z wystrojem. Warto także wyposażyć poczekalnię salonu w stolik i czasopisma tematyczne. Klienci podczas czekania na swoją kolej będą mogli nie tylko zasiąść w wygodnym fotelu fryzjerskim, ale też przejrzeć magazyny i poszukać inspiracji na własną fryzurę.

Fotele fryzjerskie na kółkach

Fotele fryzjerskie, na których będzie wykonywane cięcie lub układanie włosów to obowiązkowy element wyposażenia salonu. Ciężko wyobrazić sobie, że klient stoi lub siedzi na twardym taborecie i powierza fryzjerowi przygotowanie nowej fryzury. Dlatego też ci właściciele salonów, którzy chcą, aby klienci do nich wracali i pojawiali się nowi, muszą wyposażyć się w profesjonalne fotele fryzjerskie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są te na kółkach. Znacząco bowiem ułatwiają pracę. Na nich klient bez problemu może się przesuwać i obracać, kiedy zajdzie taka potrzeba. Niemniej istotna jest też wielkość foteli. W mniejszych salonach zdecydowanie lepiej sprawdzą się te smukłe. Duże i masywne meble mogą nie tylko ograniczyć wolną przestrzeń, ale także sprawić, że pomieszczenie będzie optycznie wyglądało na jeszcze mniejsze, niż jest w rzeczywistość. Podczas wyboru foteli fryzjerskich należy także uwzględnić wygodę klienta. Czasami wykonanie usługi może trwać nawet kilka godzin, szczególnie dotyczy to pań. W takim wypadku siedzisko powinno być miękkie, a sam fotel wyposażony w zagłówek oraz oparcia boczne. Zresztą nie tylko wygoda klientów jest ważna, przecież fryzjer przez cały dzień pracuje na stojąco. Chcąc zadbać o jego zdrowie, należy wybrać takie fotele, które nie będą od niego wymagały ciągłego pochylania się.

W salonie warto posiadać również specjalny fotel fryzjerski dla dzieci, wyposażony w pasy bezpieczeństwa lub poręcz zabezpieczającą. Dla młodszych klientów cięcie może okazać się niemiłym przeżyciem, dlatego trzeba zachować wszelkie środki ostrożności. Poza tym stanowisko przeznaczone dla dzieci sprawi, że chętniej zasiądą one na fotelu. W miarę możliwości można również zawiesić oryginalną konsoletę.

Oczywiście wszystkie fotele fryzjerskie powinny komponować się z wystrojem wnętrza. Lepiej zrezygnować z tych obitych materiałem i wybrać te wykonane z tapicerki. Są nie tylko bardziej stylowe, ale również łatwiejsze w pielęgnacji.

Fotele fryzjerskie z pompą hydrauliczną

Pompa hydrauliczna to urządzenie, w które powinien być wyposażony każdy fotel fryzjerski. Dzięki niej fryzjer może dostosować jego wysokość do własnego wzrostu i tym samym komfortu pracy. Pompa inaczej nazywana podnośnikiem fryzjerskim jest bardzo sprytnie ukryta na nóżce fotela i nie odbiera mu stylu i elegancji. Działa na zasadzie tłoka i podczas nacisku można zmieniać położenie siedziska. Regulacja nie jest skomplikowana i nie wymaga od fryzjera dużego wysiłku, nawet gdy na fotelu siedzi klient o większych gabarytach. Pompa hydrauliczna to doskonałe rozwiązanie na każdym etapie pracy. Zwłaszcza jeśli w salonie nie ma miejsca na wstawienie specjalnego fotela fryzjerskiego dla dzieci, ponieważ można podnieść siedzisko na tyle, że fryzjer nie będzie musiał wykonywać swojej pracy w pozycji pochyłej.

Wbrew pozorom wybór foteli do salonu fryzjerskiego nie jest skomplikowanym zadaniem. Największe znaczenie ma oczywiście powierzchnia, styl wnętrza, wygoda klientów i pracowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here