Metody koloryzacji włosów

Jedną z najbardziej popularnych usług oferowanych przez salony fryzjerskie jest koloryzacja włosów. Klienci salonu często mają problem z wyborem odpowiedniej metody koloryzacji. Odwiedzając profesjonalny salon, zawsze możesz liczyć na pomoc stylistki. Warto jednak wcześniej zapoznać się z charakterystyką najbardziej popularnych metod koloryzacji.

Metoda ombre

Ombre to nic innego tylko tonowa koloryzacja włosów. W trakcie wykonywania koloryzacji stylistka rozjaśnia stopniowo kolejne kosmyki włosów. Najciemniejszy odcień powinien znajdować się u nasady włosa, a najjaśniejszy na jego końcówce. Dobór konkretnych tonacji jest uzależniony od urody kobiety. Najlepszy efekt koloryzacji ombre można uzyskać na grubych, mocnych i kręconych włosach. Jeżeli Twoje włosy są cienkie i delikatne z tendencją do przetłuszczania, to powinnaś odpuścić sobie tę metodę koloryzacji. W koloryzacji ombre najczęściej łączy się odcienie brązu z blondem.

Metoda sombre

Metoda sombre nazywana jest inaczej soft ombre. Techniką wykonania jest zbliżona do opisanej przed chwilą koloryzacji ombre. Zasadniczą różnicą jest możliwość uzyskania bardziej delikatnego, a tym samym naturalnego efektu. Cechą charakterystyczną koloryzacji sombre jest jej trójwymiarowość. Sombre sprawdza się przede wszystkim w ciepłe i słoneczne pory roku. Operujące słońce sprawia, że włosy zyskują jasne, słoneczne refleksy. Podczas wykonywania sombre stylistka rozjaśnia końcówki włosów oraz okolice twarzy. To sprawia, że twarz staje się wyraźnie młodsza, a cera ulega rozświetleniu. Dużym atutem sombre jest jej uniwersalność. Ta metoda koloryzacji sprawdzi się zarówno u blondynek, jak i brunetek. Sombre można wykonywać niezależnie od długości włosów.

Metoda balayage

Balayage to metoda częściowej koloryzacji włosów. Przeważnie jest stosowana na jasnych włosach. W trakcie zabiegu stylistka rozjaśnia jedynie wybrane partie włosów. Kontrasty pomiędzy sąsiednimi odcieniami nie mogą przekraczać 3 tonów. Bardzo ważną rolę odgrywają tu prawidłowo dobrane, profesjonalne farby do włosów. W trakcie wykonywania balayage stylistka stosuje do nakładania farby specjalny pędzelek. Ta metoda koloryzacji jest polecana kobietom o cienkich włosach.

Metoda flamboyage

Flamboyage to swego rodzaju hybryda, która łączy w sobie cechy metody ombre i balayage. Koloryzacja metodą flamboyage pozwala uzyskać większą głębię koloru i wielowymiarowe refleksy. Flamboyage jest dosyć trudną techniką, która wymaga od stylistki wiedzy i doświadczenia. Efekt zależy w tym przypadku od właściwego doboru farb oraz idealnie założonej samoprzylepnej folii fryzjerskiej, do której przyklejane są poszczególne pasma włosów.

Metoda sunlight

Metoda sunlight jest dedykowana dla kobiet mających ciemne włosy. Celem koloryzacji jest tutaj rozjaśnienie wybranych partii włosów o 2 tony. Taki zabieg sprawia, że fryzura staje się bardziej efektowna i zyskuje głębszy odcień. Dzięki rozjaśnieniu pasemek na brzegach i końcówkach można uzyskać trójwymiarowy efekt.

Końcowy efekt zastosowania każdej z tych metod zależy w dużej mierze od jakości farb do włosów. Odwiedzając stronę beabeleza.pl, możesz wybierać spośród szerokiego asortymentu najlepszych na rynku farb do włosów, które zapewnią niesamowity efekt wybranej metody koloryzacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here