Konturowanie zębów

Wydawać by się mogło, że dopóki nie zajdzie potrzeba, aby nasze naturalne zęby wymienić na implanty, niewiele możemy zrobić w kwestii ich kształtu czy drobnych niedoskonałości. Jednak stomatologia estetyczna oferuje nam dzisiaj wiele ciekawych opcji, dzięki którym możemy pozbyć się kompleksów i zyskać piękny uśmiech. Konturowanie zębów to zabieg, który może przybierać różne formy. Stomatolog może zeszlifować ząb i tym samy sprawić, aby był mniejszy. Można także ukształtować go z pomocą kompozytu lub zaprojektować licówki. Czy jednak warto decydować się na tego typu zabiegi? A może jednak lepiej się wstrzymać? Podpowiadamy, co warto wziąć pod uwagę.

Konturowanie zębów – dlaczego to dobry pomysł?

Najczęściej mamy opory przed zasiadaniem na fotelu dentystycznym ze względu na strach przed bólem. Jednak w wypadku konturowania zębów, nie musimy martwić się tą kwestią. Tego typu zabiegi są praktycznie bezbolesne i mają charakter zachowawczy. Efekty natomiast są zazwyczaj zadowalające. Korzystając z jednej z trzech podstawowych metod korygowania uzębienia, możemy pozbyć się diastemy, wyrównać zęby i sprawić, aby na siebie nie nachodziły. Pozbycie się przy okazji kamienia nazębnego sprawi także, że będą zdrowsze. Najwięcej dobrego taka korekta zrobi jednak dla naszego samopoczucia, gdyż z odmienionym i nieco poprawionym uśmiechem poczujemy się lepiej i będziemy bardziej pewni siebie.

Konturowanie zębów – na co uważać?

Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki, musimy upewnić się, że zabieg będzie dla nas bezpieczny. W tym celu warto umówić się na konsultację dentystyczną. Tutaj https://perfektsmile.pl/stomatologia-estetyczna/ znajdziemy klinikę, w której świadczy się usługę konturowania zębów, a profesjonalny personel chętnie wprowadzi nas w szczegóły. Należy pamiętać także o przeciwwskazaniach. Przede wszystkim korygować możemy zdrowe uzębienie, więc wykluczeniem zdecydowanie będą popsute zęby czy chore dziąsła. Wówczas musimy w pierwszej kolejności zadbać o ich wyleczenie, a kwestię estetyki odłożyć na później.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here