Najlepsze ćwiczenie na odchudzanie to to, które… wykonasz! Utrata wagi polega na tworzeniu deficytu kalorii, czyli spalaniu większej ilości kalorii niż się przyjmuje. Istnieje wiele wymówek dotyczących powodów nie-ćwiczenia,  a dwie najpopularniejsze z nich to znudzenie i kontuzje. Warto rozpocząć treningi od czegoś prostego, na przykład spacerów i rozgrzewek na rowerze treningowym. Jakie ćwiczenia wybrać żeby schudnąć?

Ciesz się lepszym zdrowiem dzięki regularnym ćwiczeniom

Ćwiczenia mogą pomóc ci żyć dłużej i zdrowiej. Regularne ćwiczenia zmniejszają ryzyko wielu chorób, w tym cukrzycy typu II, niektórych nowotworów, chorób serca i wysokiego ciśnienia krwi. Dodatkowo, dzięki ćwiczeniom możesz utrzymać w zdrowiu kości, stawy i mięśnie oraz cieszyć się lepszym snem w nocy. Mniej prawdopodobne jest również cierpienie z powodu upośledzenia funkcji poznawczych i depresji.

Ćwiczenia a zdrowy wygląd

Regularne ćwiczenia mogą sprawić, że będziesz wyglądać lepiej. Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć, poprawić napięcie mięśni, zwiększyć masę mięśniową czy po prostu utrzymać aktualną sylwetkę, ćwiczenia – w połączeniu ze zdrową, dobrze zbilansowaną dietą – mogą zapewnić ci wszystkie te korzyści. Trzymając ciało w dobrej kondycji, masz mniejsze szanse na fizyczne ograniczenia. Codzienne czynności, takie jak noszenie torby na zakupy, wchodzenie po schodach i koszenie trawnika, są wykonywane z łatwością, a Twoje wyniki sportowe również mogą się poprawić.

Co za dużo to niezdrowo – ćwicz mądrze i skutecznie

Impulsywne i intensywne rozpoczęcie swojej przygody z ćwiczeniami, przesada w ilości i częstotliwości ćwiczeń, a także zaniedbanie odpoczynku, mogą narazić cię na niekorzystne skutki ćwiczeń. Oprócz bycia bardziej narażonym na urazy, ćwiczenie w zbyt dużej ilości może sprawić, że poczujesz się słaby, zmęczony i odwodniony. Nadmierne ćwiczenia mogą również powodować problemy z sercem, osteoporozę i zapalenie stawów, a także problemy z poczęciem i wiążą się z utratą cyklu miesiączkowego u kobiet. Ogólnie rzecz biorąc, zalecane jest wykonanie około 150 minut umiarkowanego cardio na tydzień i trening siłowy w dwa razy w tygodniu.

Jakie ćwiczenia wykonywać, aby schudnąć?

Nie od dzisiaj wiadomo, że proces utraty wagi jest bardziej mentalnym niż fizycznym wyzwaniem. Musisz wstawać każdego ranka i mówić sobie: „Tak, mogę to zrobić!”. Potrzeba twojej determinacji, aby osiągnąć cel w postaci wymarzonej, smukłej, wysportowanej sylwetki. Przykładowe ćwiczenia pozwalające pozbyć się dużej liczby kalorii:

  1. Trening interwałowy o wysokiej intensywności

Aby maksymalnie wykorzystać zalety twojego treningu, intensywność jest kluczem. HIIT, tzn. Trening interwałowy o wysokiej intensywności, obejmuje krótkie interwały ćwiczeń przy prawie maksymalnym wysiłku, po których następuje dłuższy okres rekonwalescencji. Sekret HIIT polega na tym, jak ciężko pracujesz podczas intensywnych interwałów. Wynik? Twój potencjał spalania tłuszczu w organizmie wzrasta, a kilogramy topią się. Ćwiczenia o wysokiej intensywności zwiększają uwalnianie hormonów wzrostu, które mobilizują tłuszcz do wykorzystania jako paliwo. HIIT zmusza twoje mięśnie do cięższej pracy, spalania większej ilości „paliwa”, osiągania lepszych wyników. To inteligentna strategia, która pomaga szybko schudnąć .

  1. Trening siłowy

Błędnym jest przekonanie, że zwiększanie ciężarów sprawi, iż ​​odchudzasz się i stale zwiększasz przemianę materii. Sekret gubienia zbędnych kilogramów to budowanie mięśni, dlatego ćwicz z ciężarami. Inną opcją jest trening obwodowy, który polega na szybkim przechodzeniu z jednego ćwiczenia do drugiego i spalaniu o 30% więcej kalorii niż podczas typowego treningu siłowego. Trening siłowy a trening aerobowy:

Faktem jest, że spalimy więcej kalorii podczas ćwiczeń aerobowych niż wybierając trening siłowy. Sam trening siłowy nie doprowadzi do znacznego spadku masy ciała, ponieważ po prostu nie spala wystarczającej ilości kalorii. Oczywiście nie oznacza to, że trening siłowy nie jest ważny dla ogólnego stanu zdrowia organizmu, ale jeśli chodzi o spalanie największej ilości kalorii, wybierz ćwiczenia cardio.

  1. Surya Namaskar

Surya Namaskar, jedna z najczęściej praktykowanych i podstawowych asan jogi, w rzeczywistości koncentruje się na różnych częściach ciała i potrafi zdziałać cuda jeśli chodzi o utratę wagi. Termin ten dosłownie znaczy ‘pozdrowienie słońca’, a trening pod tą nazwą składa się z 12 różnych póz. Pomaga wzmocnić układ kostny i więzadła. To doskonały sposób na utrzymanie aktywności organizmu, pomaga także w zmniejszeniu stresu i niepokoju.

  1. Chodzenie

Czy wiesz, że jeśli włączysz 30 minut szybkiego marszu do codziennej rutyny, możesz spalić około 150 kalorii dziennie? Chodzenie jest najłatwiejszym ćwiczeniem polegającym na zmniejszeniu masy ciała i oczywiście wiąże się z niewielką intensywnością. Jeśli jesteś początkujący, zacznij od chodzenia 3 razy w tygodniu przez co najmniej 20 minut, a następnie stopniowo zwiększaj częstotliwość i czas trwania swoich spacerów, aż przejdziesz 30-60 minut dziennie sześć razy w tygodniu.

  1. Zumba

Jeśli siłownia nie jest dla ciebie, po prostu tańcz! Zumba to dobry sposób na poprawę kondycji i skuteczny sposób włączenia ćwiczeń do codziennej rutyny. Zumba polega na rozluźnieniu i spalaniu kalorii. Pomaga złagodzić stres, zwiększyć energię i poprawić siłę. Zawiera ćwiczenia i ruch o wysokiej intensywności, który pomaga wyrzeźbić ciało.

  1. Pływanie

Treningi pływackie spalają tłuszcz, zmniejszają obwód talii i pomagają Ci stać się silniejszym, sprawniejszym i zdrowszym. Energiczne pływanie może spalić do 500-700 kalorii na godzinę, niezależnie od tego, czy płyniesz w stylu klasyczny, czy uprawiasz tak zwany freestyle. Jest to bardzo skuteczna forma ćwiczeń na odchudzanie. Pływanie angażuje wszystkie główne grupy mięśni, od brzucha i mięśni pleców po ramiona, nogi, biodra i pośladki. Może to być Twoja jedyna forma fitnessu, ale może skutecznie uzupełnić inne ćwiczenia, takie jak chodzenie i bieganie.

  1. Przysiady

Nie możesz pozbyć się dodatkowego tłuszczu występującego wokół ud i tyłka? Nie denerwuj się, jest na to rada. Przysiady są jednym z najlepszych ćwiczeń na redukcję masy ciała, pomagają spalać tłuszcz z ud i pośladków.. Przysiady są popularne wśród kulturystów i sportowców, ponieważ po prostu… działają.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here