Jak zaradzić wypadaniu włosów u mężczyzn

Włosy to jedna z naturalnych ozdób człowieka. Utrata włosów traktowana jest jako objaw starzenia się, co często powoduje negatywne samopoczucie. Ich nadmierne wypadanie jest problemem estetycznym, zdrowotnym i psychologicznym. Jednak w wielu przypadkach można temu przeciwdziałać. Jak zaradzić wypadaniu włosów?

Domowe metody na wypadające włosy

Domowy metody to pierwsze środki zaradcze podejmowane w walce o bujną czuprynę. Jednym ze skutecznych sposób jest masaż skóry głowy. Można go wykonywać ręcznikiem namoczonym w roztworze z solą. Cząsteczki chlorku sodu masując skórę głowy, poprawiają ukrwienie i pobudzają cebulki włosów. Skuteczność tej metody można zaobserwować po kilku miesiącach jej stosowania.

Szampony i preparaty na wypadanie włosów

Jeśli domowe metody zawiodą, najczęściej kolejnym krokiem jest wizyta w aptece i kupno szamponu, odżywki lub innego środka na porost włosów. Gama produktów tego typu jest obszerna, a ich zakres cenowy bardzo duży. W niektórych przypadkach preparaty dostępne w aptece okazują się skuteczne. Co robić, jeśli jednak zawiodą?

Wizyta u trychologa

Wizyta u specjalisty to podstawa skutecznej walki z łysieniem. Niestety w Polsce trychologia jest dziedziną, która dopiero toruje sobie drogę do świadomości społecznej. Kim jest trycholog? To specjalista zajmujący się schorzeniami skóry głowy i włosów. Podczas wizyty, trycholog przeprowadza wywiad, testy i zleca badania w celu ustalenia przyczyny wypadania włosów. Łysieć można z wielu powodów: w wyniku nieprawidłowej diety, długotrwałego stresu, przebytych chorób, zaburzeń hormonalnych, genetycznych uwarunkowań, błędów w pielęgnacji włosów czy zatrucia niektórymi pierwiastkami. Określenie przyczyn łysienia pozwala mu skutecznie przeciwdziałać.

Zmiana przyzwyczajeń

Jeśli okaże się, że łysienie jest wynikiem stosowania używek, stresu, nieodpowiedniej diety czy błędów w pielęgnacji do jego zahamowania wystarczy zmiana przyzwyczajeń. W takim przypadku, aby zachować piękną czuprynę, należy zdrowiej się odżywiać, zrezygnować z papierosów i alkoholu, wyeliminować czynniki stresogenne i nauczyć się relaksować oraz lepiej zadbać o włosy. Trycholog udzieli rad, co do sposobu właściwej ich pielęgnacji.

Leczenie farmakologiczne

Łysienie może być spowodowane różnymi chorobami, zaburzeniami hormonalnymi czy podatnością genetyczną, wówczas konieczne może się okazać zażywanie leków, które pozwolą zahamować proces wypadania włosów. Czasem ich utrata może być wywołana przyjmowanymi lekami – w takim przypadku rozwiązaniem jest, o ile to możliwe, zmiana leków.

Mezoterapia igłowa

To jedna z najskuteczniejszych metod leczenia nadmiernego wypadania włosów. Polega na wstrzykiwaniu koktajli odżywczych i leków w skórę głowy z pomocą cieniuteńkich igieł. Dostarczone w ten sposób składniki odżywcze pobudzają działanie mieszków włosowych. Mezoterapia igłowa daje widoczne rezultaty nawet w przypadku łysienia androgenowego i plackowatego.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here