pielęgnacja twarzy

Zmarszczki pojawiają się na twarzy przede wszystkim na skutek naturalnych procesów starzenia się. Z wiekiem spada produkcja kolagenu i elastyny, które odpowiadają za sprężystość i elastyczność skóry. Upływ czasu prowadzi też do obniżenia poziomu kwasu hialuronowego, utrzymującego jej odpowiednie nawilżenie. Ze zmarszczkami można jednak walczyć, dbając o efektywną pielęgnację twarzy. Pomocne mogą się okazać także odpowiednie zabiegi kosmetyczne.

Kosmetyki pielęgnacyjne

Zmarszczki są tak naprawdę śladami skurczów mięśni twarzy, które wywołuje mimika. Z czasem naturalne procesy odnowy organizmu przestają radzić sobie z powstającymi bruzdami, przez co zwiększa się ich widoczność. Na twarzy znajduje się kilkadziesiąt mięśni mimicznych, które pod wpływem upływającego czasu ulegają zwiotczeniu. Zmarszczki pojawiają się głównie w miejscach, w których brakuje włókien kolagenowych i elastyny. Najbardziej podstawową metodą walki z tymi zmianami jest stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych, jednak należy ich używać jeszcze przed pojawieniem się pierwszych bruzd. Najlepszym rozwiązaniem są kremy przeciwzmarszczkowo-ujędrniające. Preparaty te zawierają naturalne ekstrakty roślinne, które łagodzą podrażnienia i regenerują skórę. Wiele kremów posiada także filtry UVA/UVB, zapewniające odpowiednią ochronę przed działaniem słońca. W przypadku skóry dojrzałej ich stosowanie jest szczególnie zalecane, ze względu na większe ryzyko powstawania przebarwień. Dobrej jakości kremy zawierają serum z inhibitorem melaniny, który skutecznie ogranicza jej produkcję w komórkach skóry. Kurację przeciwzmarszczkową wzmocnić można również specjalnym preparatem, który matuje niedoskonałości cery.

Kosmetyki pielęgnacyjne

Kwas hialuronowy

Do substancji szczególnie polecanych w walce ze starzeniem się skóry należy kwas hialuronowy, stosowany w redukcji zmarszczek już od dziesięcioleci. Jego wykorzystanie w preparatach i zabiegach kosmetycznych wynika z faktu, że jest on najważniejszym polisacharydem występującym w skórze. Stanowi podstawowy składnik zarówno międzykomórkowej tkanki łącznej, jak i ścian naczyń. Kwas hialuronowy intensywnie pobudza produkcję kolagenu, dzięki czemu przyczynia się do poprawy elastyczności i sprężystości skóry. Do specyficznych właściwości tej substancji należy jej zdolność wiązania wody, którą jest w stanie przyłączyć w ilości tysiąckrotnie większej od własnej masy. Kwas hialuronowy zatrzymuje wodę w skórze, przez co utrzymuje jej nawilżenie na odpowiednim poziomie. Podnosząc nawodnienie naskórka, substancja ta wypełnia przestrzenie międzykomórkowe oraz stabilizuje włókna kolagenu i elastyny. Kwas hialuronowy posiada też właściwości przeciwutleniające, przyczyniające się do dezaktywacji wolnych rodników. Do jego funkcji należy ponadto wspomaganie regeneracji uszkodzonych komórek, dzięki czemu przyspiesza proces gojenia się ran.

Zabieg kwasem hialuronowym

Ostrzykiwanie skóry preparatem zawierającym kwas hialuronowy to jeden z najskuteczniejszych zabiegów odmładzających. Substancja ta dociera bezpośrednio do skóry właściwej, dzięki czemu może skutecznie powiększyć objętość wody w okolicy poddawanej procedurze. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym nie tylko je wygładza, ale też podnosi jędrność oraz zdolności regeneracyjne skóry. Efekty wypełniania widoczne są niemal natychmiast, a optymalny wygląd twarzy uzyskiwany jest w ciągu kilku dni po zabiegu. Rezultaty zabiegu utrzymują się przez okres około 9-12 miesięcy, po czym usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym należy powtórzyć. Zabieg ten polecany jest do likwidacji zarówno płytkich, jak i głębokich bruzd. Jego przeprowadzenie pozwala też na skorygowanie owalu twarzy, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, usunięcie worków pod oczami czy restrukturyzację skóry. Likwidacja zmarszczek przeprowadzana jest przez klinikę Anlaya (https://anlaya.pl/pricelist/320-kwas-hialuronowy/), z której oferty skorzystać mogą osoby z Warszawy i okolic. Warto dodać, że usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym to procedura całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here