Idealnie gładkie nogi

Czy wiesz, że już w starożytnej Grecji i starożytnym Rzymie obowiązywał kult, zgodnie z którym kobiety miały mieć idealnie gładkie ciała? Pozbywanie się włosków ze skóry wiązało się wtedy z koniecznością wykonywania inwazyjnych i bolesnych zabiegów, na przykład z wykorzystaniem ognia, mieszanki wosku, żywicy czy szlifowanych muszli. Dzisiaj na szczęście sposoby depilacji ciała są znacznie łagodniejsze, a panie, które chcą cieszyć się gładką skórą, mają do wyboru różne metody usuwania owłosienia. Poznaj te najlepsze.

Tradycyjny sposób golenia

Okazuje się, że większość kobiet wciąż używa jednorazowych maszynek do golenia. Zabiegi depilacyjne z ich wykorzystaniem realizuje się szybko, ale trzeba zaznaczyć, że nie zawsze w sposób komfortowy. Ostrza jednorazowej maszynki mogą podrażniać delikatną skórę, na przykład w strefie miejsc intymnych. Ponadto, wykonywanie depilacji wiąże się z ryzykiem skaleczenia, a golenie skóry taką metodą zwiększa ryzyko występowania tzw. wrastających włosków. Trzeba także zaznaczyć, że nie jest to metoda trwała, a włoski odrastają już po kilku dniach.

Dla złagodzenia efektów golenia skóry jednorazową maszynką zaleca się balsamy regenerujące, kremy po depilacji czy żele, które działają kojąco na wybrane partie ciała.

Nieinwazyjne metody depilacji

Warto odrzucić jednorazową maszynkę na rzecz zabiegów nieinwazyjnych, bezpiecznych i komfortowych przy użyciu dedykowanych kosmetyków. Te można wybierać, uwzględniając partię ciała, z jakiej mają być usuwane włoski. Warto spojrzeć na kosmetyki Kontigo, ten sklep ma w swojej ofercie środki do depilacji pach, kończyn dolnych, wąsika czy strefy intymnej.

Dzisiaj ogromną popularnością cieszy się depilacja pastą cukrową, paskami flizelinowymi, plastrami z woskiem czy kremami do depilacji. Wszystkie wykazują taką samą skuteczność, usuwają owłosienie z wybranej partii ciała dokładnie, a skóra pozostaje idealnie gładka. Należy dodać, że żadna z tych metod nie pozwoli pozbyć się włosków raz na zawsze, ale sprawia, że zabiegi mogą być wykonywane rzadziej i są optymalnie komfortowe. Wszystko dlatego, że tego rodzaju sposoby usuwają włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu proces ich odrastania jest dłuższy. Na rynku pojawiły się także delikatne znieczulacze w postaci sprayu, które można wykorzystać przed zabiegiem depilacji woskiem albo pianki łagodzące podrażnienie już po usunięciu włosków. Dużym zainteresowaniem cieszą się kosmetyki do depilacji wegańskie, bez składu pochodzenia zwierzęcego i nie testowane na zwierzętach.

Gładkie ciało już na zawsze

Panie, które chciałyby cieszyć się skórą pozbawioną włosków bez wykonywania zabiegów depilacyjnych w regularnych odstępach czasu, mogą zdecydować się na depilację laserem. Obecnie jest to jedyna metoda, która pozwala usunąć włoski raz na zawsze. Należy przy tym podkreślić, że depilacja laserowa nie jest dla wszystkich. Przeciwwskazaniem do realizacji cyklu zabiegów jest ciąża, okres karmienia piersią, choroby skórne, stany zapalne czy cera naczynkowa. Dla tych pań, które nie mogą skorzystać z laseroterapii, nadal najlepszą metodą pozostaje depilacja przy zastosowaniu kosmetyków o łagodnym składzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here