Czy kremy przeciwzmarszczkowe naprawdę działają?

0
602

Młodzieńczy wygląd skóry wyraża się w jej odpowiednim napięciu i gęstości, jednolitym kolorycie oraz w zdrowym rozświetleniu. Nie ma tu miejsca na zmarszczki. Tych niestety z biegiem czasu nie unikniemy. Możemy jednak opóźnić proces ich powstawania oraz zminimalizować widoczność tych obecnych. Rozwiązaniem są kremy przeciwzmarszczkowe. Czy to naprawdę działa?

Jak kremy przeciwzmarszczkowe wpływają na skórę twarzy?

Kobiety już od setek lat wykorzystują możliwości natury, aby poprawić wygląd skóry twarzy. Pozostawiona bez odpowiedniej pielęgnacji szybko traci sprężystość, jędrność i zdrowy wygląd. Dzieje się tak dlatego, że wystawiona jest ona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Chodzi tu zarówno o pogodę – mróz, wiatr, słońce, jak i o zanieczyszczenie powietrza, które także negatywnie wpływa na cerę. Klimatyzacja, ogrzewanie – one również silnie ją wysuszają. Zadaniem kremów przeciwzmarszczkowych jest dostarczenie skórze składników, które traci ona w codziennym zderzeniu z tymi czynnikami. Chodzi przede wszystkim o nawilżenie, odżywienie i pobudzenie jej do regeneracji, ponieważ potrafi ona sama się odbudować – musimy jej jedynie dostarczyć wsparcia w postaci składników rewitalizujących. Takie właśnie znajdziesz w kremach przeciwzmarszczkowych. 

Jakich składników szukać w kremach przeciwzmarszczkowych?

Najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe mają w swoim składzie różnorodne, naturalne substancje odżywcze. To właśnie one działają nawilżająco – wspomagając odbudowę włókien kolagenowych, odżywiająco i regenerująco – zwiększając gęstość skóry i niwelując jej wiotkość. Przykładem takich składników są:

  • ekstrakty roślinne – różnorodne wyciągi z roślin, które działają kierunkowo na skórę, 
  • oleje roślinne – bogate w składniki odżywcze, które wspierają także odbudowę warstwy lipidowej skóry, chroniąc ją przed przesuszeniem, zmiękczając i kojąc;
  • hydrolaty – wody kwiatowe, które mają działanie nawilżające, kojące i tonizujące skórę.

Kluczem do skutecznego i jednocześnie łagodnego dla skóry działania kremów przeciwzmarszczkowych, jest wybór kosmetyków o naturalnych składach.

Od kiedy stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Wiele z nas sięga po kremy przeciwzmarszczkowe wtedy, gdy zauważamy pierwsze zmarszczki. Tymczasem warto zadbać o to, aby jak najdłużej utrzymać jędrność, gęstość i napięcie skóry – i już po około 25. roku życia stosować odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe. Warto przy tym zwracać uwagę na produkty dopasowane do wieku i potrzeb. Innych składników potrzebuje skóra 30+, a innych 60+. Takie dopasowanie sprawi, że nasza cera będzie wyglądała młodziej przez długi czas. 

Działanie kremów przeciwzmarszczkowych to nie tylko pusta obietnica. To naukowo opracowane receptury, które w określony sposób wpływają na skórę tak, aby opóźnić jej procesy starzenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here