Przechodząc na dietę odchudzającą, szukamy wspomagaczy, które pomogą nam w jeszcze szybszym gubieniu nadprogramowych kilogramów. Za jedne z takich wspomagaczy uznaje się herbatki na odchudzanie. Różnego rodzaju herbaty to najpopularniejszy napój na świecie. W czasie odchudzania jest on niezbędny, bowiem wraz  ze świeżymi sokami oraz wodą mineralną zastępuje niezdrowe napoje takie jak te słodkie i gazowane. Jednak herbatki na odchudzanie nie zawsze mają dobrą prasę. Wiele osób zarzuca im, że zwyczajnie nie przynoszą żadnych efektów. Czy faktycznie tak jest? Zobacz, czy herbatki na odchudzanie działają oraz jakie pić, aby efekty ich działania były widoczne.

Herbatki na odchudzenia, czyli rola herbaty w diecie odchudzającej

Herbata jest jednym z podstawowych napojów w diecie odchudzającej. Ma ona nie tylko nawodnić organizm, ale także wspomagać zrzucanie dodatkowych kilogramów. Trzeba jednak pamiętać, że nawet stosując najlepszą herbatę na odchudzanie, nie zgubi się tłuszczyku od samego jej picie. Działanie herbatki na odchudzanie należy połączyć ze zdrową dietą oraz aktywnością fizyczną. Wtedy dopiero można będzie mówić o widocznych efektach. Dodatkowo herbaty odchudzające mają także uspokoić nerwy i stres po posiłku, a przez to ułatwić i przyspieszyć przemianę materii, zapobiegać zaparcia oraz niestrawność. Herbatki na odchudzanie najlepiej jest pić zaraz po posiłku.

Herbatki na odchudzanie – jakie mają wady?

Sięgając po herbatki na odchudzanie, należy zdawać sobie sprawę, że mają one zarówno zalety, jak i wady. Chociaż w dużej liczbie przypadków pozwalają zrzucić zbędne kilogramy, to mogą też wpływać niepożądane skutki. Do wad herbat na odchudzanie zalicza się działanie hamujące apetyt, przeczyszczające i moczopędne. Chociaż właściwości te pozwalają skutecznie pozbyć się nadwagi, to nie są najzdrowszą receptą na walkę z nadprogramowymi kilogramami. Działanie przeczyszczające może prowadzić do groźnej utraty wody z organizmu, czyli tymczasowego chudnięcia. Lekarze mówią, że regularnie spożywanie herbat odchudzających o wyżej wymienionych właściwościach może nie tylko prowadzić do odwodnienia, ale także powodować uczucie przemęczenia, drażliwość, mniejszą wydajność organizmu oraz osłabienie systemu jelita grubego. W efekcie można nabawić się naprawdę groźnych chorób np. sercowo-naczyniowych.

Herbatki na odchudzanie: zielona herbata

W procesie odchudzania warto jednak sięgnąć po zdrowe herbaty na odchudzanie. Do takich zalicza się zielona herbata, którą otrzymuje się z zielonego krzewu camellia. Herbata thea sinensis uprawiana jest jedyni w Indiach, Chinach, Kenii, Indonezji oraz Sri Lance. Wspomaga ona odchudzanie, a dodatku działa prozdrowotnie. Prozdrowotne właściwości zielonej herbaty wynikają z zawartych w niej zwitków polifenoli. Są one odpowiedzialne za zwalczanie wolnych rodników, przez co hamują rozwój komórek rakowych, chorób neurodegeneracyjnych oraz układu krążenia. Zielona herbata zapobiega również otyłości. Badania naukowe wskazują, że jej regularne pice prowadzi do stabilizacji masy ciała i zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Dodatkowo zawarte w zielonej herbacie na odchudzanie katechiny redukują tkankę tłuszczową nawet o 50% i hamują wzrost i namnażanie się komórek tkanki tłuszczowej. Do odchudzających właściwość zielonej herbaty zalicza się również to, że hamuje aktywność enzymów odpowiadających za rozkładanie się węglowodanów i tłuszczów, przez co zmniejsza ich przyswajalność w jelitach.

Herbatki na odchudzanie: czerwona herbata

Jako herbatę na odchudzanie wskazuje się również tą czerwoną pu-erh. Powstaje ona w wyniku krótkotrwałego procesu fermentacji, dzięki czemu posiada charakterystyce smak i aromat. Czerwona herbata na diecie odchudzającej wspomaga trawienie, szczególnie tłustych i obfitych posiłków. Jej właściwości to także zapobieganie efektowi jo-jo. Aby mówić o skuteczności tej herbatki na odchudzanie, należy pić ją systematycznie co najmniej przez miesiąc. Czerwona herbata na diecie odchudzającej przyspieszy metabolizm, ułatwia trawienie, zwiększy wydzielanie się żółci, zahamuje wchłanianie się lipidów w jelitach, zapobiega obrzękom i zbyt wysokiemu ciśnieniu krwi, będzie działać antyoksydacyjnie, podniesie odporność, oczyści organizm z toksyn.

Herbaty ziołowe na odchudzanie

Właściwości odchudzające mają także napary ziołowe. Walkę z nadwagę łącza one dobroczynnym działaniem na orgiazm. Herbaty ziołowe na odchudzanie to te na bazie rumianku, mięty oraz kopru. Pomogą one w regulacji pracy przewodu pokarmowego oraz będą działać rozluźniająco. Na diecie odchudzającej można też sięgnąć po herbatę z krwawnika, która zapobiegnie wzdęciom i reguluje trawienie oraz herbatę z pokrzywy, która usunie nadmiar wody z organizmu i oczyści go. Wskazuje się, że właściwości odchudzające ma również morwa biała. Spowalnia ona rozkład przyswajanych przez organizm cukrów.

Herbatki odchudzające dostępne w sklepach to te jedno lub wieloskładnikowe. Pite w zalecanych ilościach nie są niebezpieczne. Trzeba jednak pamiętać, że mogą wykazywać działania moczopędne lub przeczyszczające, dlatego ich długotrwałe stosowanie nie jest wskazane. Chcąc skorzystać z mocy herbatek odchudzających przed wypiciem filiżanki, należy dokładnie sprawdzić skład i zwrócić uwagę czy nie zawiera on sztucznych dodatków, środków słodzących i niebezpiecznych substancji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here