pasy do biegania

Bieganie to sport niemalże dla każdego. Można go uprawiać w dowolnym miejscu i o każdej porze dnia. By biegać nie potrzeba drogiego sprzętu i ciągłej asysty trenera. Wystarczy tylko kilka pomocnych akcesoriów, wygodny strój i obuwie. Czy warto inwestować w pasy do biegania?\

Startowe pasy do biegania — do czego są potrzebne?

Pasjonaci biegania i udziału w zawodach takich jak maraton czy triathlon doskonale wiedzą, że dbałość o najmniejszy szczegół stroju i komfort podczas biegu może wpłynąć na osiągany wynik. Rozwiązujący się but, nieoddychający podkoszulek — to wszystko negatywnie oddziałuje na potencjał zawodnika.

Podczas startów na zawodach coraz częściej widać, że biegacze zakładają pasy do biegania. Mają one specjalne zapinki i spinacze, które umożliwiają wygodne i bezpieczne zaczepienie numeru startowego z przodu lub z tyłu zawodnika. Takie pasy do biegania to dodatkowy komfort, ale także możliwość zaoszczędzenia czasu podczas konieczności zmian plakietek w kolejnych punktach na trasie. Dzięki posiadaniu pasów startowych nie ma konieczności przytwierdzania plakietki za pomocą agrafki, która nie tylko może ocierać ciało zawodnika, ale również zniszczyć koszulkę.

Czy podczas długiego biegu wybrać pas do biegania, czy plecak?

Długie biegi wymagają zadbania o możliwość noszenia przy sobie drobnych, ale koniecznych i przydatnych przedmiotów. Do tej pory większość osób decydowała się na zakładanie plecaka lub dużej nerki, ale aktualnie prawdziwym hitem stały się pasy do biegania, które można założyć na brzuch lub na udo. Jakie są podstawowe cechy pasów do biegania?:

  • przyjemny w dotyku materiał,
  • elastyczność pozwalająca na wykonywanie nieskrępowanych ruchów,
  • możliwość dobrania wzoru i koloru według potrzeb konkretnego zawodnika,
  • możliwość zmieszczenia wielu potrzebnych rzeczy w niepozornym pasie do biegania;

Na zakup pasu do biegania nie powinni decydować się jedynie zawodowcy. Każda osoba, która regularnie wyrusza z domu, by pobiegać na dłuższej trasie, powinna skłonić się do jego zakupu. Pasy do biegania bez problemu zmieszczą w sobie:

  • klucze od domu lub samochodu,
  • kartę płatniczą i pieniądze,
  • telefon,
  • niewielki bidon;

Dodatkowym atutem pasów do biegania jest to, że wykonane są z wodoodpornego materiału, dzięki czemu nie tylko nie wchłaniają wody, powodującej uszkodzenie przedmiotów znajdujących się wewnątrz, ale również zapobiega to zwiększeniu ciężaru pasa w trakcie deszczowej pogody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here