Posiadanie partnera treningowego może pomóc w zachowaniu odpowiedzialności, systematyczności i motywacji do ćwiczeń. Trening we dwoje to nie tylko wspólne bieganie i uczęszczanie na zajęcia fitness. Istnieją ćwiczenia, które wykonywane wspólnie przynoszą lepsze efekty.  Ćwiczenie we dwoje to również pomoc w postaci trenera personalnego, nadającego tempo treningom, motywującego i trzymającego rękę na pulsie jeśli chodzi o regularność ćwiczeń. Jakie korzyści płyną z ćwiczenia we dwoje?

Podwójna motywacja – ćwiczenia z partnerem

Jeśli wiesz, że twój znajomy czeka na ciebie na sali gimnastycznej lub nie pójdzie pobiegać dopóki do niego nie dołączysz, trudno odpuścić trening. Czujesz odpowiedzialność za kondycję, a co za tym idzie zdrowie partnera. Jeśli po długim dniu w pracy nie masz ochoty na żadną aktywność fizyczną, ale wiesz, że koleżanka, którą długo namawiałaś na przyjście na zajęcia właśnie kupiła swoją matę – nie masz serca jej odmówić, albo przynajmniej przychodzi ci to z wielkim trudem, więc dla spokoju ducha pójdziesz razem z nią i będziesz się świetnie bawić.

Możesz czerpać korzyści od partnera treningowego nawet wówczas, gdy nie jest twoim znajomym i spotykacie się tylko na siłowni. Słowem: znacie się tylko z widzenia. Badania wykazują, że jeśli ktoś trenuje obok ciebie, na przykład na rowerze stacjonarnym, podświadomie chcesz udowodnić, że „przejedziesz” dalej i spalisz więcej kalorii. Włącza się chęć zdrowej rywalizacji w dosłownym tego słowa znaczeniu.

 Działa to również w ten sposób, że chcemy dorównać komuś, kto jest lepszy od nas i osiąga lepsze wyniki – chcemy dorównać do jego poziomu sprawności. Jest to jedna z przyczyn, które powodują, iż na siłowni potrafimy spalić więcej kalorii i uzyskać szybsze efekty niż podczas samotnego treningu w domu.

Nasza motywacja zależy od tego, z kim się porównujemy. Jeśli porównamy się do koleżanki, która stroni od aktywności fizycznej, pomyślimy: „Ćwiczę więcej niż ona, więc jest dobrze”, natomiast kiedy wejdziemy na siłownię lub do klubu fitness i zobaczymy kilkanaście osób bardziej wysportowanych niż my, włącza się czerwone światło i myśli: „Jeszcze dużo mi brakuje, żeby móc im dorównać, muszę trenować zdecydowanie więcej i zdecydowanie częściej”.

Ćwiczenie we dwoje – korzystna terapia zmniejszająca stres

Wspólne ćwiczenia przynoszą również inne korzyści, o których często się zapomina, a są nie mniej ważne niż wysportowana sylwetka. Dzięki treningom z partnerem zyskujemy… darmową sesję terapeutyczną. Dzielenie się spostrzeżeniami, myślami i planami, nawet tymi dotyczącymi ćwiczeń i kolejnych spotkań, pomagają redukować stres i przynoszą wiele radości ze wspólnie spędzonego czasu. Nie oszukujmy się – podczas treningu z najlepszym przyjacielem, nie obędzie się również bez plotek i zwierzeń, jeśli nie stricte w czasie ćwiczeń, to w drodze z lub na trening.

Wspólne treningi przeciwko znudzeniu tymi samymi sesjami ćwiczeniowymi

Kolejną korzyścią osiąganą dzięki wspólnym ćwiczeniom jest różnorodność i brak znudzenia, które w konsekwencji mogą prowadzić do zaniechania aktywności fizycznej. Dzieje się tak za sprawą braku pomysłów na nowe wyzwania treningowe, które sprawiają, że czujesz się jak w „Dniu Świstaka”. Co dwie głowy to nie jedna! Wspólne ćwiczenia to podwójne pomysły, podwójne możliwości i podwójna motywacja.

Zalety ćwiczeń z trenerem personalnym

Istnieje powód, dla którego gwiazdy filmowe i potentaci finansowi korzystają z osobistych trenerów: Korzyści płynące z pracy z osobistym trenerem to jeden z najszybszych, najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów na poprawę zdrowia i kondycji. W rzeczywistości korzyści płynące z osobistego treningu okazały się tak skuteczne, że rozprzestrzenił się on daleko poza sferę bogatych i sławnych. Dzisiaj trenerzy personalni są wykorzystywani przez osoby o różnych poziomach sprawności, wieku i ekonomii – i z całego świata – aby pomóc w zmianie stylu życia, których ludzie nie byliby w stanie osiągnąć samodzielnie.

Trener personalny pomoże Ci między innymi:

  • Poprawić ogólną sprawność. Badania pokazują, że głównym powodem zatrudniania osobistych trenerów jest profesjonalna pomoc w poprawie zdrowia układu sercowo-naczyniowego, siły, elastyczności, wytrzymałości, postawy, równowagi i koordynacji. Osobisty trener będzie monitorował twoje postępy i dostrajał twój program, pomagając ci odejść z tak zwanego płaskowyżu treningów.
  • Osiągnąć lub utrzymać zdrową wagę. Redukcję tkanki tłuszczowej, redukcję masy ciała lub zarządzanie nią, modelowanie sylwetki i tonizację można osiągnąć za pomocą wykwalifikowanego osobistego trenera, który może pomóc w ustaleniu realistycznych celów i ustaleniu bezpiecznych strategii, zapewniając jednocześnie niezbędną zachętę.
  • Pomóc w wyjątkowych problemach zdrowotnych. Badania wykazują, iż niemal 50% procent klientów osobistych trenerów ma specjalne potrzeby medyczne, spowodowane takimi schorzeniami jak: zapalenie stawów, cukrzyca lub otyłość. Osobisty trener może pomóc ci w tych lub innych problemach, w tym bólu krzyża, rehabilitacji przed urazami i treningu przed / po porodzie. Twój osobisty trener może współpracować z twoim lekarzem, fizjoterapeutą lub innym pracownikiem służby zdrowia, aby zaplanować bezpieczny i skuteczny program, który przyspieszy powrót do zdrowia lub pozwoli osiągnąć Twoje cele zdrowotne.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here