Żaden, nawet najlepszy zabieg wykonywany w serii, nie zastąpi codziennej troski o jędrność ciała i skóry. Dlatego nie ma co zrzucać odpowiedzialności za ich wygląd na: brak czasu, brak środków czy złe geny. Jędrny brzuch to marzenie wielu osób, nie tylko kobiet po ciąży czy po szybkim odchudzaniu. Zwykle szukamy jak najszybszego sposobu o jak najmniejszym stopniu wysiłku. Czy droga na skróty popłaca? Co zrobić, aby ujędrnić brzuch i pozbyć się kompleksów na jego punkcie?

Jędrny brzuch – jak tego dokonać?

Marzenie o jędrnym brzuchu powraca do Ciebie każdego roku około sezonu bikini? Wiesz, że jedziesz z rodziną bądź przyjaciółmi nad wodę i chcesz świetnie zaprezentować się w nowym dwuczęściowym stroju kąpielowym? Niestety, może być już za późno na uzyskanie wymiernych efektów, ponieważ praca nad jędrnym brzuchem to proces, który trwa co najmniej kilka tygodni – miesięcy, i zależy nie tylko od wysiłku fizycznego, ale także diety i „startowej” budowy ciała.

Sposoby na jędrny i płaski brzuch: Redukcja kalorii – nie przesadź

Powszechnie wiadomo, że koniecznie należy obniżyć ilość spożywanych kalorii, aby spowodować utratę wagi.

Natomiast dostarczanie organizmowi zbyt małej ilości kalorii może spowodować znaczny spadek tempa metabolizmu i mniejszą liczbę kalorii spalanych każdego dnia, więc efekt zupełnie odwrotny od oczekiwanego.

W jednym z badań naukowych grupa osób, które spożywały 1100 kalorii dziennie, spowolniło tempo metabolizmu ponad dwukrotnie bardziej niż osoby spożywające około 1500 kalorii dziennie przez cztery kolejne dni.

Co więcej, ten spadek tempa metabolizmu może utrzymywać się nawet po tym, jak zaczniesz zachowywać się żywieniowo tak jak zwykle. Oznacza to, że możesz mieć niższy wskaźnik metabolizmu niż przed poważnym ograniczeniem spożycia kalorii.

Dlatego ważne jest, aby nie ograniczać zbyt dużo lub zbyt długo spożycia kalorii.

Jedz więcej błonnika, szczególnie rozpuszczalnego

Rozpuszczalny błonnik pochłania duże ilości wody i spowalnia przechodzenie pokarmu przez przewód pokarmowy.

Wykazano, że opóźnia to opróżnianie żołądka, co powoduje, że ​​czujesz się pełny przez dłuższy czas, co z kolei powstrzymuje Cię przed podjadaniem między posiłkami.

Co więcej, rozpuszczalny błonnik może zmniejszyć liczbę kalorii, które organizm wchłania z pożywienia.

Jedząc rozpuszczalny błonnik, masz mniejszą skłonność do gromadzenia się tłuszczu wokół narządów, co zmniejsza obwód talii i ryzyko wielu chorób.

Jedno z badań obserwacyjnych wykazało, iż każdy 10-gramowy wzrost dziennego spożycia rozpuszczalnego błonnika zmniejszył przyrost tłuszczu w okolicy środkowej części ciała o 3,7% w ciągu pięciu lat.

Dobrym źródłem błonnika rozpuszczalnego są: owies, siemię lniane, awokado, rośliny strączkowe, brukselka i jeżyny.

Cardio w walce o jędrny brzuch

Ćwiczenia cardio lub aerobowe to doskonały sposób na spalanie kalorii, ujędrnienie ciała i poprawę ogólnego stanu zdrowia.

Dodatkowo badania wykazały, że jest bardzo skuteczny w wzmacnianiu tułowia i zmniejszaniu talii.

Zaleca się 150-300 minut umiarkowanej do wysokiej intensywności ćwiczeń aerobowych tygodniowo, co przekłada się na około 20-40 minut dziennie.

Przykłady ćwiczeń cardio to bieganie, szybki marsz, jazda na rowerze i wioślarstwo.

Jedz pokarmy bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe

Jednonienasycone kwasy tłuszczowe są płynne w temperaturze pokojowej i zazwyczaj zaliczane są do “dobrych tłuszczów”.

Badania pokazują, że diety bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe mogą zapobiegać gromadzeniu się tłuszczu brzusznego, najbardziej niebezpiecznego rodzaju tłuszczu.

Dieta śródziemnomorska jest przykładem diety, która jest bogata w jednonienasycone kwasy tłuszczowe, a została ona powiązana z wieloma korzyściami dla zdrowia, w tym mniejszym ryzykiem otyłości.

Pokarmy bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe obejmują oliwę z oliwek, awokado, orzechy i nasiona.

Pij wodę

Istnieją co najmniej trzy sposoby, w jakie woda może pomóc w uzyskaniu płaskiego i jędrnego brzucha.

Po pierwsze, może pomóc w utracie wagi poprzez tymczasowe zwiększenie tempa metabolizmu.

W rzeczywistości woda może zwiększyć całkowite wydatki na energię nawet o 100 kalorii dziennie.

Po drugie, picie wody przed posiłkami może sprawić, że poczujesz się pełniejszy, więc ostatecznie zjesz mniej kalorii.

Po trzecie, woda może pomóc złagodzić zaparcia i zmniejszyć wzdęcia brzucha.

Zmniejsz poziom stresu

Stres i lęk są bardzo powszechne i większość ludzi doświadcza ich w pewnym momencie swojego życia.

Stres jest związany z rozwojem wielu chorób i jest również częstym powodem, dla którego ludzie mają tendencję do jedzenia lub objadania się, często nie z powodu głodu, a tak zwanego „zajadania stresu”.

Stres zachęca organizm do produkcji kortyzolu (hormonu stresu). Wiadomo, że hormon ten zwiększa apetyt i prowadzi w szczególności do przechowywania tłuszczu na brzuchu.

Postaraj się dodać do codziennych rutynowych czynności, techniki redukujące u Ciebie stres, na przykład zabawa z dziećmi, spacer, słuchanie muzyki, sport i inne hobby.

Stosuj zabiegi kosmetyczne: peelingi, masaże

Jeśli zależy komuś na jędrnym brzuchu powinien zainwestować w akcesoria takie jak masażerka plastikowa albo drewniana. Duże korzyści ujędrniające oraz antycellulitowe daje używanie bańki chińskiej.

Warto też sięgnąć po peeling. Sposobów pilingowania jędrnego brzucha jest kilka. Możesz używać w tym celu specjalne preparaty z perfumerii, drogerii albo gabinetu kosmetycznego. Ewentualnie przyrządź peeling z kryształami soli lub cukru lub zmielonych ziaren kawy, które miesza się z oliwą z oliwek lub oliwką dziecięcą, w stosunku 1:3.

Alternatywą dla osób, wybierających prostsze i szybsze rozwiązania, są akcesoria takie jak: gąbki czy szczotki na szorstkich rękawicach. Można używać ich podczas i przy okazji prysznica lub codziennej kąpieli.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here