Paznokcie hybrydowe to niekwestionowany hit w manicure i pedicure. Pozwala zachować nieskazitelne paznokcie nawet do 21 dni. Hybrydy pozostające na paznokciach przez taki czas mają zazwyczaj tylko kilka wad, a do najczęściej wymienianych należą: odrost, niemożliwość uzupełniania, znudzenie kolorem, trudność w usunięciu oraz koszt. I właśnie na tej ostatniej wadzie skupimy się najbardziej. Jak zmniejszyć cenę hybryd? Oczywiście wykonując je samemu, w zaciszu domowym, zakupując swój własny zestaw do hybryd. Co powinien zawierać zestaw do robienia paznokci hybrydowych? Ile kosztuje zestaw do hybryd?

Co wchodzi w skład zestawu do hybryd?

Do zrobienia hybryd należy zakupić podstawowy pakiet: blok polerski, pilnik – najlepiej szklany, odtłuszczacz, primer, baza pod hybrydę, lakier hybrydowy z wybranym kolorem, top coat na lakier, lampa UV oraz oliwka do skórek. Potrzebne są również drobiazgi pomocne w użytku tych rzeczy takie jak: waciki bezpyłowe, drewniane patyczki, akcesoria do manicure takie jak obcinacz, kopytko do skórek, waciki i patyczki higieniczne. Ważne są też przyrządy, do zdejmowania hybryd. Do tego potrzebne są waciki, aceton i folia srebrna lub coraz częściej frezarka. Zanim podejmiemy się robienia hybrydy, należy skupić się na tym, aby ustalić kształt paznokcia.

Co powinien zawierać zestaw do robienia paznokci hybrydowych – zaglądamy do oferty producentów

Aby jak najdokładniej prześledzić składy zestawów do wykonywania hybryd w domu, najlepiej sprawdzić oferty producentów. Podstawowe wyposażenie jest wszędzie bardzo podobne, natomiast zestawy mogą różnić się wielkością, ilością produktów i dodatkowych kolorów lakieru hybrydowego, dlatego cena to nie jedyny wyznacznik, na jaki powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze idealnego dla nas zestawu do hybryd.

Zestaw do manicure hybrydowego – od czego zacząć

Przy wyborze zestawu do manicure hybrydowego warto szukać w ofertach producentów tak zwanych zestawów startowych, czyli wyposażonych w podstawowe, najważniejsze do wykonania hybryd produkty. Na początku nie potrzebujemy tysiąca różnych ozdób, 10 pilników, czy 5 buteleczek primera. Takie zestawy są co prawda ekonomiczne (więcej za mniej), ale często okazuje się, że samodzielne wykonywanie manicure hybrydowego jednak nie jest dla nas i przerasta nasze możliwości i wówczas mamy problem z kosmetykami, których nikt nie chce od nas odkupić (wystarczy przejrzeć aukcje na Allegro, żeby zobaczyć jaka jest skala takiego zjawiska).

Na stronie jednego z producentów mamy na przykład do wyboru taką oto konfigurację zestawu do robienia manicure hybrydowego:

– 3 x  UV Gel Polish 6 ml

– 1 x lampa LED 24/48W ECO

– 1 x Lakier Hybrydowy Hard Base 7,2 ml

– 1 x Lakier Hybrydowy Hard Top 7,2 ml

– 1 x Nail Cleaner 50 ml

– 1 x Aceton UV Gel Polish Remover 50 ml

– 1 x blok polerski biały

– 1 x tampon z waty 12 warstw

– 1 x pilnik szary łódka

Lub nieco powiększony:

– 1 x Lampa UV 36 W LCD z sensorem

– 1 x Lakier Hybrydowy HARD BASE 15 ml

– 1 x Lakier Hybrydowy HARD TOP 15 ml

– 3 x Lakier Hybrydowy kolorowy 15 ml

– 1 x Acetone UV Gel Polish Remover – Aceton 100 ml

– 1 x Nail Polish Remover – Zmywacz 100 ml

– 1 x Nail Cleaner 100 ml

– 2 x Blok Polerski biały

– 5 x Patyczek drewniany

– 1 x Waciki kosmetyczne 500 szt.

Wszystkie wyżej wymienione produkty wystarczą do zrobienia pierwszego samodzielnego pomalowania paznokci lakierem hybrydowym i utwardzenia go w lampie UV.

Ceny zestawów startowych do wykonywania hybryd rozpoczynają się już od 99 zł do mniej więcej 249 zł

Zestaw do hybryd – dla bardziej zaawansowanych

Wiele osób bardzo polubiło stylizację paznokci lakierami hybrydowymi, dlatego często decydują się na profesjonalne kursy, które pozwalają zgłębić tajniki zdobień paznokci przy użyciu lakierów hybrydowych.

W ostatnich latach powstało całe mnóstwo saloników wykonujących hybrydy, jak również wiele domorosłych stylistek. Należy zawsze zwracać uwagę na higienę miejsca, w którym wykonywane są hybrydy. Zawsze pytaj stylistkę, czy przyrządy kosmetyczne zostały w odpowiedni sposób oczyszczone (czy np. zostają wyjęte z jednorazowych opakowań – na wzór tych z gabinetów dentystycznych).

Dla osób bardziej zaawansowanych producenci oferują całą gamę zestawów do wyposażenia stanowisk pracy do robienia hybryd. Pamiętajmy, że takie zestawy są właściwie nieograniczone cenowo, i zwykle kosztują od 299 zł w wzwyż – zależnie od wyposażenia.

Zestaw do hybryd – lampa UV

Najnowszej generacji, profesjonalna lampa UV / LED 48W, która szybko i równomiernie utwardza wszystkie żele, lakiery hybrydowe i inne preparaty światłoutwardzalne kosztuje od 99 zł do nawet 399 zł <

Nowoczesne lampy do utwardzania hybryd to na przykład lampa dual LED która sprawia, że lampa niezawodnie, szybko i równomiernie utwardza wszystkie lakiery hybrydowe i żele. Lampa emituje białe światło, które nie męczy wzroku. Posiada energooszczędne źródło światła o dużej mocy i podwójnym zakresie fal 365nm i 405nm.

Lampa posiada wbudowany sensor ruchu, timer 10, 30, 60 i 99 sekund, a po uruchomieniu sensora świeci nieprzerwanie do 120 sekund. Tryb 99 sekund to tryb, w którym moc lampy rośnie stopniowo przez 99 sekund.

Panel dolny lampy jest przymocowany za pomocą magnesów, dzięki czemu łatwo go odpiąć do aplikacji pedicure. Wielkość lampy pozwala na swobodne włożenie całej dłoni, bez potrzeby osobnego utwardzania kciuków. Duże elektroniczne wyświetlacze ułatwiają pracę, ponieważ czas pozostały do utwardzania lakieru jest widoczny zarówno dla stylistki paznokci jak i dla klientki.

Czas pracy lampy do utwardzania lakieru hybrydowego przewidziano u niektórych producentów nawet do 50 tysięcy godzin.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here