Co to znaczy, że biustonosz ma rozmiar 65D?

0
1120

Dobranie właściwego rozmiaru biustonosza nie jest łatwe i to nawet w przypadku staników tej samej marki. Czasem wystarczy drobny błąd w pomiarze lub nieco inna konstrukcja stanika, by zakupiona za niemałe pieniądze bielizna okazała się nieodpowiednia. Jak w prawidłowy sposób zmierzyć rozmiar stanika? Co znaczy, gdy kupujemy biustonosz 65D? Jak poprawnie odczytywać tego typu oznaczenia?

Cyfra w rozmiarze biustonosza

Wygoda noszenia biustonosza to przede wszystkim pochodna jego odpowiedniego dopasowania pod biustem. Jeśli stanik będzie zbyt luźny, ramiączka będą wpijały się w ciało, a efekt podtrzymania i atrakcyjnego uformowania biustu będzie mniej zauważalny. W przypadku biustonoszy 65D cyfra 65 oznacza ilość centymetrów w obwodzie pod biustem. Co ważne, podczas pomiaru centymetr musi dokładnie przylegać do ciała, ale go nie ściskać. Otrzymany pomiar zaokrąglamy w dół lub w górę, w zależności od tego, do której okrągłej liczby jest nam bliżej. Gdy interesuje Cię biustonosz 65D, Twój obwód pod biustem powinien znajdować się w granicach 63-68 cm. Pamiętaj, by podczas pomiaru stać prosto i nie oddychać. Gdy wynik pomiaru znajduje się na granicy, najlepiej przymierz dwa modele biustonoszy i sprawdź, który lepiej przylega do ciała.

Litera w rozmiarze biustonosza

Drugim oznaczeniem niezbędnym do zakupu odpowiedniego stanika jest wskazanie właściwego rozmiaru miseczki. W tym przypadku musisz zmierzyć swój obwód w biuście. Mierzysz się w najszerszym punkcie piersi, w taki sposób, by centymetr był stosunkowo luźny i nie ściskał ciała. Następnie od otrzymanego wyniku odejmujesz wynik pomiaru obwodu pod biustem. Tak ustalasz rozmiar miseczki. Biustonosz 65D oznacza, że miseczka ma rozmiar D, czyli różnica pomiędzy obwodem w biuście i pod biustem wynosi od 17,6 cm do 20 cm. Im większa różnica, tym większej miseczki będziesz potrzebować. Panie szukające staników 65D charakteryzują się średniej wielkości piersiami i ze znalezieniem dopasowanego do ich potrzeb stanika nie powinno być najmniejszego problemu. Zdecydowanie większe kłopoty z doborem odpowiedniego modelu stanika mają panie o dużych biustach, potrzebujące miseczek F i większych.

Rozmiar biustonosza 65D jest bardzo popularny i większość producentów bielizny damskiej ma w swojej ofercie przynajmniej kilkanaście różnych modeli tego typu staników. Co ważne, są to zarówno staniki miękkie, jak i usztywniane, na fiszbinach, w związku z czym każda kobieta bez problemu znajdzie coś odpowiedniego, dopasowanego do swoich szczególnych upodobań i aktualnych potrzeb.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here