Co to są soczewki progresywne

Komfort, jaki zapewniają soczewki progresywne, jest na bardzo wysokim poziomie. Z tego produktu korzystają osoby, które wymagają korekcji spowodowanej starczowzrocznością. Przekonaj się, co jest powodem powstawania prezbiopii. Wybierz soczewki kontaktowe i przekonaj się jakie korzyści zapewnią one w czasie codziennego użytkowania.

Prezbiopia, czyli starczowzroczność

Starczowzroczność to wada wzroku, która pojawia się wraz z wiekiem. Proces ten rozpoczyna się około czterdziestego roku życia, a kończy około sześćdziesiątego. W tym czasie soczewka oka staje się twardsza, znacznie mniej elastyczna i grubsza. W efekcie soczewka oka dużo gorzej funkcjonuje, dlatego pojawiają się problemy z widzeniem. Obraz staje się zamazany, a pacjent odsuwa od siebie drobny tekst w celu uzyskania satysfakcjonującej ostrości. Dlatego też konieczna jest regularna kontrola oczu, aby możliwie szybko wprowadzić właściwą korekcję wzroku.

Progresywne soczewki okularowe to sprawdzone rozwiązanie, jednak nie będzie ono dobrym wyborem w każdym przypadku. Nie wszyscy bowiem dobrze czują się w okularach i pragną z nich korzystać. Ciekawą propozycją są z pewnością kontaktowe soczewki progresywne, które zwane są także multifokalnymi. Produkt ten zwraca uwagę pod względem budowy, jak i wygody użytkowania. Soczewki kontaktowe zapewniają wysoką jakość widzenia bez względu na odległość od przedmiotu.

Dlaczego warto nosić soczewki progresywne?

Soczewki kontaktowe to produkt dla osób, które cenią sobie jakość oraz komfort użytkowania. Produkt ten przypadnie do gustu osobom, które nie chcą lub nie mogą nosić okularów korekcyjnych. Powodów może być wiele, to między innymi względy estetyczne lub prowadzenie aktywnego trybu życia. Soczewki kontaktowe sprawdzą się w przypadku uprawiania sportów kontaktowych lub pływania. Uwagę zwracają sprawdzone i niezastąpione soczewki progresywne. Warto zauważyć, że soczewki te są w stanie blokować nawet 98% promieniowania słonecznego UVB oraz około 85% promieniowania UVA.

Soczewki progresywne, które spełnią twoje oczekiwania

Soczewki kontaktowe to wyjątkowy produkt medyczny, który bezpośrednio przylega do soczewki oka. Zanim rozpocznie się korzystanie z soczewek, konieczna jest wizyta u specjalisty. Lekarz na podstawie badania zaproponuje najlepsze rozwiązanie, które powinno spełnić oczekiwania pacjenta. Warto zauważyć, że soczewki różnią się kształtem, wielkości i wieloma innymi parametrami. Dlatego pragnąc uzyskać satysfakcjonujący efekt w postaci prawidłowego widzenia, należy wykonać badanie wzroku.

W przypadku prezbiopii zalecane są soczewki progresywne, które różnią się parametrami oraz konstrukcją. Wyróżnia się także modele jednodniowe oraz miesięczne. Ciekawą propozycję soczewek kontaktowych posiada acuvue.pl. Asortyment gwarantuje wygodę na bardzo wysokim poziomie w czasie codziennego użytkowania. Dodatkowo komfort i jakość widzenia w tego typu soczewkach jest bardzo satysfakcjonujący. Warto zadbać o swój narząd wzroku, wykorzystując w tym celu najwyższej jakości produkty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here