Jakie świeczniki na stół komunijny można kupić

To wieloletnia tradycja, że na stole komunijnym nie powinno zabraknąć świeczek. Jest to w końcu uroczystość religijna, a jak wiemy świece pełnią bardzo ważną rolę w Kościele. Wspomnieć tu można choćby gromnicę. Aby świeczki odpowiednio prezentowały się na stole, powinny być osadzone w gustownych podstawach. Świeczniki na stół komunijny można kupić w bardzo wielu sklepach online, a wybór jest naprawdę spory. Możemy zdecydować się na różne wielkości, kształty, kolory i design. Sprawdźmy co można wybrać.

Proste kompozycje

Jeżeli na stole komunijnym liczy się dla nas głównie prostota, to powinniśmy zdecydować się na skromne świece, a wraz z nimi na proste świeczniki. Takie możemy zakupić za niewielkie pieniądze, rzędu kilkudziesięciu złotych. Zazwyczaj są one w kolorze białym lub przezroczyste, a świeczki można bez kłopotu umieścić w ich środku. Świeczniki na stół komunijny nie tylko dodadzą klimatu całemu wydarzeniu, ale mają jeszcze jedną bardzo istotną rolę. Otóż w miarę wypalania się świec mamy do czynienia z coraz większą ilością stopionego wosku, który bez świecznika będzie spływał na stół. Zgodzimy się chyba wszyscy, że taki widok nie nastraja zbyt optymistycznie. W tym pięknym dniu wszystko powinno być idealnie zgrane, ponieważ ostatecznie nasza pociecha Pierwszą Komunię będzie miała tylko raz w życiu. Zakup świeczników na stół komunijny pokazuje też naszą dbałość o szczegóły. Nawet jeśli cała uroczystość będzie utrzymana w prostym i skromnym tonie, odpowiadające mu świeczniki z pewnością zrobią dobre wrażenie na każdym.

Coś fantazyjnego

Wielu z nas chce, by Pierwsza Komunika była dla dziecka niesamowitym przeżyciem, które zapamięta do końca życia. Dlatego fundujemy pociechom nieco bardziej wyrafinowane stroje niż zwykła alba, a także urządzamy wystawne przyjęcie dla wielu gości. W takiej sytuacji możemy też pokusić się o ciekawszy design świeczników na stół komunijny. Interesującą propozycją mogą być wersje szklane na nóżce, w których umieścić można między innymi świece pływające. Warto zainteresować się także produktami o ciekawym zdobieniu, które wykonane są z pewną nutką ekstrawagancji. Możemy wybrać także eleganckie lampiony, w których wnętrzu umieszczamy świece lub inne ozdoby. Dostępne są także metalowe świeczniki na stół komunijny, które przeznaczone są zazwyczaj dla długich świec. Niezależnie od tego co wybierzemy, z pewnością podkreślimy w ten sposób powagę i wyjątkowość tego pięknego wydarzenia. Zapamięta je nie tylko nasza pociecha, ale również wszyscy zaproszeni goście.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here