Współczesnym kanonem piękna jest gładkie i miękkie ciało. Panie, które chcą sprostać tym trendom, poddają się różnorodnym zabiegów depilacyjnym, które pozwalają na pozbycie się zbędnego owłosienia z różnych części ciała. Niestety nie wszystkie metody depilacji są trwałe. Większość domowych sposobów zapewnia tylko kilka dni gładkiego ciała. Na szczęście współczesna kosmetologia wymyśliła sposób na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia – jest nim depilacja laserowa.  Zobacz, co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej.

Depilacja laserowa jest specjalistycznym zabiegiem wykonywanym w gabinetach kosmetycznych lub klinikach piękna. Ta metoda depilacji uważana jest z najbardziej skuteczną i wygodną, bowiem po kilku zabiegach ma się pewność, że włoski nie pojawią się na skórze przez długi czas. Trzeba jednak pamiętać, że depilacja laserowa nie jest zabiegiem dla wszystkich. Występują liczne przeciwwskazania do laserowego usuwania owłosienia. Wiele pań rezygnuje również z depilacji laserowej ze względu na cenę. Zabiegi nie należą do najtańszych.

Depilacja laserowa – kiedy warto ją zastosować?

Depilacja laserowa polecana jest kobieta o ciemnych włoskach z tendencją do wrastania i tworzenia się stanów zapalnych. W ich przypadku zabieg nie tylko pozwala na pozbycie się owłosienia, ale również będzie zabiegiem leczniczym na skórę. Na depilację laserową mogą zdecydować się też panie, które nie chcą lub nie mają czasu stosować tradycyjnych metod pozbywania się owłosienia, a jednocześnie nie chcą rezygnować z gładkiej skóry. Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach depilacja laserowa może nie przynieść spodziewanych efektów. Obserwuje się to szczególnie u kobiet z jasnym owłosieniem.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Zabieg usuwania włosów z ciała laserem nie jest przeznaczony dla wszystkich. Z racji tego, że w czasie zabiegu używa się laserów, istnieje szereg wykluczeń, wśród których znajduje się:

  • opalona skóra;
  • przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądzika czy leki przeciwdepresyjne);
  • ciąża;
  • nowotwory (przebyte – po konsultacji lekarskiej);
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu;
  • stosowanie samoopalaczy, bronzerów, beta karotenu doustnie;
  • włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu – z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.

Czy warto skorzystać z depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to skuteczna metoda usuwania owłosienia na zawsze. Zabieg ten pozwala pozbyć się włosków z okolic bikini, miejsc intymnych, twarzy, pach, nóg, brzucha itp. Główną zaletą depilacji laserowej jest trwałość uzyskanych w czasie zabiegu efektów. Po wykonaniu serii depilacji laserowych skóra pozostaje gładka już na zawsze. Dla osiągnięcia takiego efektu należy wykonać ok. 8 zabiegów na daną partię ciała. W niektórych przypadkach może się okazać, że konieczne będzie wykonanie zabiegów uzupełniających lub przypominających. Te wykonuje się po roku lub dwóch od pierwszej serii.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Aby skorzystać z zabiegów depilacji laserowej, należy się do niej odpowiednio przygotować. O tym, jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z depilacji laserowej, najlepiej dowiedzieć się w gabinecie, w którym zabiegi będą przeprowadzane. Warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach przygotowania mogą powstawać kilka tygodni i obejmować konsultacje z lekarzem. Przygotowania do depilacji laserowej zależą od zdrowia, koloru i jakości włosków. Podstawowe działania, które należy wykonać to:

  • pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami;
  • należy zaprzestać depilacji (usuwania owłosienia) już miesiąc przed planowanym zabiegiem;
  • trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami;
  • dwa przed zabiegiem należy odstawić leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek;
  • przez kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (także solarium);
  • w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

Jak wygląda depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej trwa od kilku minut do pół godziny. Zazwyczaj nie jest on bolesny, ale kobiety posiadający niski próg odczuwania bólu mogą odczuwać pewne dolegliwości. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych używa się końcówek chodzących, co pozwala zmniejszyć ból w czasie depilacji laserowej. Jedno jest pewne – depilacja laserowa jest mniej bolesna niż usuwanie włosków pastą cukrową czy woskiem. Sam zabieg depilacji laserowej polega na naświetlaniu partii skóry przeznaczonej depilacji. W czasie naświetlania może pojawić się uczucie mrowienia lub kłucia. Po zabiegu skóra poddana działaniu lasera jest obrzęknięta i zaczerwieniona. Te skutki uboczne depilacji laserowej mijają po kilku godzinach lub dniach. Po zabiegu należy unikać gorących kąpieli, basenu, sauny, kosmetyków z alkoholem lub spirytusem, peelingów (przez ok.2 tygodnie), opalania się i stosowania samoopalaczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here