Zalety masażu relaksacyjnego

Na masaż można się wybrać z różnych powodów, a szerokie spektrum zabiegów manualnych pozwala idealnie dopasować je do konkretnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Oprócz standardowych masaży leczniczych i sportowych pojawia się też sporo rozwiązań typowo relaksacyjnych, które cieszą się olbrzymią popularnością.

Na czym polega masaż relaksacyjny i czym się różni od klasycznego? Jakie są korzyści płynące z niego dla zdrowia i urody? O tym wszystkim przeczytacie w dalszej części tekstu.

Czym jest masaż relaksacyjny i co odróżnia go od zabiegu klasycznego?

Masaże relaksacyjne opierają się na założeniach masażu klasycznego i na znanych z niego formach dotyku. Koncentrują się jednak na delikatniejszych ruchach, w tym zwłaszcza głaskaniu, ugniataniu, uciskaniu, rozcieraniu i roztrząsaniu. Końcowy etap zabiegu to natomiast podłużne głaskanie.

Wszystkie ruchy podczas zabiegów relaksacyjnych są też zdecydowanie delikatniejsze i spokojniejsze, długie i niezbyt intensywne. Ich zadaniem jest bowiem przede wszystkim zrelaksowanie i uspokojenie osoby masowanej. Dlatego dla uzyskania optymalnego efektu często masaż wykonuje się w przytulnych wnętrzach, towarzyszy mu spokojna muzyka i światło świec (również tych aromatycznych).

Jakie akcesoria wykorzystuje się podczas zabiegów relaksacyjnych?

Zazwyczaj masaże relaksacyjne wykonuje się przede wszystkim dłońmi i przedramionami – tak jest w wielu zabiegach manualnych klasycznych i orientalnych. Często stosuje się podczas nich naturalne preparaty oparte na olejkach o właściwościach aromaterapeutycznych i pielęgnacyjnych. Niektóre z nich koją zmysły, inne pobudzają i poprawiają poziom koncentracji – zależnie od składu.

Podczas zabiegów chętnie sięga się także po rozmaite akcesoria. Do najczęściej stosowanych zaliczają się choćby:

  • stemple ziołowe (woreczki wypełnione ziołami i olejkami),
  • ciepłe kamienie,
  • bańki chińskie.

Z ich pomocą da się uzyskać szereg niezmiernie korzystnych efektów dla dobrego samopoczucia i zdrowia.

Największe zalety masażu relaksacyjnego dla pacjentów

Dlaczego warto wybrać się na masaż relaksacyjny? Zabiegi, które realizują choćby gabinety masażu na GabinetyMasazu.pl, to przede wszystkim sposób na odprężenie i relaks. Z ich pomocą da się usunąć zmęczenie i wyciszyć umysł, a także zneutralizować napięcie mięśni, wynikające choćby z permanentnego stresu, który towarzyszy nam każdego dnia. Dobrze przeprowadzony masaż usuwa dolegliwości bólowe i przykurcze mięśni, poprawia ich elastyczność, a także wspomaga prawidłową ruchliwość stawów.

Równocześnie taki zabieg wspomaga przepływ krwi i limfy w masowanych tkankach. W efekcie komórki są lepiej dotlenione, a toksyny i zbędne produkty przemiany materii są sprawniej usuwane, przez co zmniejszają się obrzęki.

Masaże relaksacyjne, zwłaszcza te olejowe lub wykonywane odpowiednimi akcesoriami (np. bańką chińską) pomagają wygładzić skórę i usunąć już widoczne zmarszczki czy cellulit. Co więcej stymulują organizm do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu utrzymuje się młodzieńczy wygląd przez dłuższy czas.

Dobrze zrealizowany zabieg to zatem szereg trudnych do przecenienia korzyści, które da się uzyskać bez uciekania się do środków farmakologicznych lub zabiegów medycyny estetycznej.

Masaż relaksacyjny – naturalny sposób na urodę i zdrowie

Masaże relaksacyjne odprężają, wyciszają i wspomagają odpowiednią pracę organizmu. Szeroki wybór dostępnych zabiegów sprawia, że każdy może znaleźć taki, który idealnie wpisze się w indywidualne potrzeby. Dla jednych będą to zabiegi olejowe połączone z aromaterapią. Inni chętniej zdecydują się na masaż gorącymi kamieniami. Każdy z nich to jednak naturalne rozwiązanie bardzo pozytywne dla zdrowia i ogólnego samopoczucia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here