Co jeść, żeby włosy nie wypadały

Twoje włosy wypadają ? Zobacz jakie produkty warto jeść aby zapomnieć o utracie włosów.

Praktycznie każda z nas miała styczność z nasilonym wypadaniem włosów. Często zapominamy, że kondycja włosów jest silnie związany z naszą dietą i stylem życia. Możesz regularnie smarować włosy olejkami i stosować naturalne maski do włosów, ale wewnętrzne odżywianie jest tak samo ważne, jak zewnętrzna pielęgnacja. Oto dziewięć pokarmów bogatych w składniki odżywcze, które utrzymają Twoje włosy w zdrowiu i przyczynią się do powstrzymania ich wypadania podczas regularnego spożywania. Włącz te pokarmy do codziennej diety i zobacz różnicę.

Dziewięć produktów wpływających na kondycję włosów:

1. Szpinak

Szpinak jest doskonałym wegetariańskim pokarmem wspomagającym porost włosów. Jest doskonałym źródłem żelaza, witaminy A i C oraz białka. Niedobór żelaza jest główną przyczyną wypadania włosów, a szpinak jest nie tylko bogaty w żelazo, ale zawiera również sebum, który działa jak naturalna odżywka do włosów. Zapewnia nam także kwas omega-3, magnez, potas, wapń i żelazo. Pomagają one utrzymać zdrową skórę głowy i lśniące włosy. Włącz szpinak do swojej diety nie tylko ze względu na kondycję włosów.

2. Jajka i produkty mleczne

Jajka i produkty mleczne są świetnymi produktami wspomagającymi wzrost oraz grubość włosów. Mleko, jogurt i jajka są wypełnione niezbędnymi składnikami odżywczymi, takimi jak białka, witamina B12, żelazo, cynk i kwasy tłuszczowe Omega 6. Produkty mleczne są również doskonałym źródłem biotyny (witaminy B7), znanej z walki z wypadaniem włosów.

3. Orzechy włoskie

Dodaj trochę orzechów włoskich do diety, aby zapobiec wypadaniu włosów. Są to jedyne orzechy zawierające biotynę, witaminy z grupy B (B1, B6 i B9), witaminę E, dużo białka i magnezu, które wzmacniają cebulki włosów i odżywiają skórę głowy.

4. Guawa

Witamina C zapobiega kruchości i łamliwości włosów, a guawa zawiera więcej witaminy C niż pomarańcza! Podobnie jak owoce, liście zawierają również witaminę B i C, które pomagają zwiększyć aktywność kolagenu wymaganą do wzrostu włosów.

5. Soczewica

Soczewica zawiera białko, żelazo, cynk i biotynę, które są niezbędnymi składnikami odżywczymi włosów. Poza tym soczewica jest pełna kwasu foliowego, który jest niezbędny do przywrócenia zdrowia krwinek czerwonych, które dostarczają skórze i skalpowi bardzo potrzebnego tlenu, a tym samym wzmacniają włosy i zapobiegają ich łamaniu.

6. Jęczmień

Jęczmień jest wypełniony witaminą E, która pomaga w leczeniu wypadania włosów. Jęczmień jest również bogaty w żelazo i miedź, które pomagają w wytwarzaniu czerwonych krwinek i wzmacniają mieszki włosowe.

7. Siemię lniane

Siemię lniane jest bogate w kwasy tłuszczowe Omega-3, które łatwo docierają do cebulki włosa i błony komórkowej skóry głowy, przez co odżywiają mieszki włosowe. Ponadto zwiększają elastyczność włosów i zapobiegają ich łamaniu. Ponieważ twoje ciało nie może wytworzyć tych niezbędnych kwasów tłuszczowych, musisz czerpać je z tego, co jesz, a siemię lniane to świetna zdrowa opcja.

8. Kurczak

Twoje włosy składają się z białka i dlatego dieta bogata w wysokiej jakości, naturalnie występujące białko może naprawdę pomóc. Jeśli jesteś wegetarianinem, możesz zamienić mięso z kurczaka na tofu i orzeszki ziemne.

9. Marchew

Marchewki są nie tylko dobre dla oczu, ale też wpływają na kondycję włosów. Są przepełnione witaminą A, która działa jak naturalna odżywka i zapobiega łamaniu się włosów.

Warto zapamiętać, że podczas gdy czynniki zewnętrzne, takie jak ekspozycja na słońce, zanieczyszczenia i regularne stosowanie produktów chemicznych mogą uszkodzić włosy, zła dieta jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów. Tak więc upewnij się, że uwzględniłeś te składniki odżywcze w codziennej diecie. Te pokarmy mogą pomóc w zaprzestaniu wypadania włosów, wspomóc ich porost i sprawić, że będą mocniejsze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here