Co przyspiesza porost włosów

Choć obecnie we fryzjerstwie jednym z królujących trendów są krótkie włosy to wiele z nas nadal marzy o tym aby były one jak najdłuższe. Warto więc zadbać oto, aby przyśpieszyć ich wzrost. Oto dziesięć prostych sposobów na to by szybciej cieszyć się długimi włosami.

1. Regularnie przycinaj końcówki

To może zabrzmieć dziwnie, ale musisz ścinać włosy aby urosły: Uszkodzone końce zrywają się i sprawiają, że twoje włosy stają się krótsze! Nie musisz jednak bać się tego zabiegu – po prostu przycinaj końce co sześć tygodni dosłownie o centymetr, a zobaczysz jak szybko poprawi to ich wzrost.

2. Zapomnij o gorącej wodzie w trakcie mycia włosów.

Gorąco woda osłabia włosy, sprawia, że stają się wysuszone, a poprzez otwarte łuski zaczynają się plątać. Nie ma nic gorszego niż suche i splątane włosy gdy chcemy je zapuszczać, powoduje to łamanie się włosów nawet w połowie ich długości.

3. Nie należy używać suszarki i prostownicy tego samego dnia.

Stylizacja termiczna może spalić włosy, co jednocześnie powoduje, że możemy zapomnieć długich i szybko rosnących włosach. Więc jeśli planujesz prostowanie włosów, pozwól im najpierw wyschnąć naturalnie. Przed użyciem gorącej prostownicy nie zapomnij o użyciu środków termo ochronnych. Włosy nie będą wtedy tak bardzo przesuszone.

4. Delikatnie osuszaj włosy po myciu

Mokre włosy są bardzo kruche, więc skręcenie ich w ręczniku po wyjściu z prysznica może powodować ich łamanie. Zamiast tego delikatnie osusz je ręcznikiem, który delikatnie będziesz przykładać do włosów. Nie pocieraj ręcznikiem o włosy !

5. Oczyść swój skalp

Brud, sebum i martwe komórki skóry piętrzą się na skórze głowy, utrudniając wzrost nowych włosów. Masuj dokładnie skórę głowy palcami za każdym razem, gdy myjesz włosy szamponem, aby odciążyć skórę i zwiększyć przepływ krwi. Sprawi to, że skóra głowy będzie pobudzona i uaktywni to wzrost włosów.

6. Zainwestuj w grzebień o szerokich ząbkach

Grzebienie z szerokimi zębami to w zasadzie jedyne narzędzie, które powinieneś używać do rozczesywania włosów po prysznicu. Używaj go do delikatnego usuwania splątanych pasm. Taki grzebień nie łamania delikatnych włosów.

7. Zapomnij o rozjaśnianiu włosów

Rozjaśniacz i inne ostre chemikalia do włosów = złamanie, złamanie, złamanie. Zamiast tego trzymaj się ciemniejszego odcienia, lub jeśli nie musisz nie farbuj włosów. Jeśli jednak już jesteś blondynką, rozjaśniaj jedynie odrost, włosy na długości nie będą wtedy przy każdym farbowaniu tak bardzo cierpiały.

8. Bądź łagodna podczas związywania włosów

Zbieranie kucyka ciasną gumką już powoduje zniszczenia na Twoich włosach. Ostatnią rzeczą, którą powinnaś robić jest wyrwanie włosów ze splątanego ciasnego kucyka. Używaj gumek bez metalowych łączeń i staraj się aby nie były zbyt ciasno oplecione wokół Twoich włosów. Najlepiej zbieraj włosy w luźny kok i podpinaj go jedynie spinkami.

9. Śpij na jedwabnej poszewce

Tak, możesz być tym trochę zdziwiona, ale jedwabna poszewka delikatnie pieści włosy podczas snu, w przeciwieństwie do bawełny, która powoduje większe tarcie, elektryzowanie, splątywanie i łamanie się włosów.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej przyśpieszyć porost włosów to nie zapomnij tym, by o nie dobrze dbać poprzez odpowiednią pielęgnację. Staraj się olejować włosy ( może to być nawet zwykła oliwa z oliwek nakładana na parę godzin przed myciem) przynajmniej raz w tygodniu, dobieraj odżywki, które będą nawilżać włosy. Nie obciążaj ich zbytnio lakierami i piankami. Przestrzegaj powyższych kroków a już po miesiącu zobaczysz różnicę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here